Zunanji disk po formatiranju ne bere fileov

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Zdravo, formatiral sem PC in po tem je nastopila naslednja težava. Iz zunanjega diska na katerem imam veliko glasbe mi veliko fileov ne bere. Noče kopirat, noče konvertirat... Pri kopiranju naprimer piše "error: izvorne datoteke ali diska ni mogoče prebrati" Seveda zunanjega diska nisem formatiral. A moraš po formatiranju PC -ja kaj dodatno narediti, da vse lepo laufa?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
A na kakem drugem PCju pa lahko dostopaš do zunanjega diska?
Napaka se sliši tako, kot da ti je po tleh zletel.
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Na pc-u sem zamenjal notranji disk. Prešaltal sem iz starega na novi SSD in na novo naložil windows 10. Pred tem mi je zunanji disk deloval normalno. Sedaj pa mi kakih 10% mp3 datotek noče prekopirat na usb ali pa convertirat iz FLAC v MP3. Torej ni vse problematično ampak samo en del. Nimam dveh PC jev. Ne morem sprobat.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Disk ti crkuje (oz je že crknu).
Nima to veze z zamenjavo SDja in novimi windowsi.

Če lahko, probaj na kakem drugem PCju, ampak zelo verjetno bo enako.

Skopiraj, kar gre, pa nabavi nov disk.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jaz bi preveril če so ostali pogoji isti:
1. si zamenjal usb kabel (daljši, dobi premalo elektrike disk)
2. si dal na drug usb priključek
3. tako na oko pa če ti nekaj fajlov bere nekaj pa ne izgleda kot fizična okvara diska (je pač sovpadla s formatiranjem računalnika).
Naredi backup tega zunanjega diska na drugega za vsak slučaj, ker ta bo verjetno kmalu šel. Ali pa vsaj prestavi podatke drugam, ga na novo formatiraj in potem spet prepiši gor.
Jaz bi sicer nesel h kolegu ali poiskal prjatla z notebookom pa sprobaš če na noteboouku iste fajle kopira - če jih, potem ni kriv disk, ampak računalnik oz. USB-ji (teoretično lahko tudi kak novo nastavljen antivirusni program blokira dostop do datotek...) - možnosti je tukaj res več, ampak če probaš te reči boš verjetno lociral napako. Upam da ti kaj od tega prav pride.