Zopet Jankovičevi idiotizmi

erikson

Guru
25. avg 2007
15.808
793
113
A niso pod to vlado sprejeli en zakon, ki tem otežuje pritožbe
Z asistenco poslancev je dovolil gradnjo brez pravnomočne okoljevarstvene presoje, skrajšal roke za pritožbe, pristojnim javnim zavodom tako rekoč prepovedal izdajo negativnih mnenj in čezmerno zaostril pogoje za sodelovanje okoljevarstvenikov v postopkih z zahtevami, ki bi jih morali izpolnjevati celo za dve leti nazaj.
Kdor je kdaj imel opravka s pridobivanjem dovoljenj in povezano birokracijo ve, da je to ena najbolj stresnih stvari v tej državi.

Zahteve za okoljevarstvenike so sicer, da NVO obstaja dve leti, ima vsaj 50 aktivnih članov in tri zaposlene. Trenutno lahko skoraj one-man-band z vlaganjem pritožb več let ovira milijonske projekte.

(1) Oseba, ki je pridobila status nevladne organizacije, ki deluje v javnem interesu na podlagi zakonov, ki urejajo varstvo okolja ali ohranjanje narave ali varstvo ali rabo naravnih dobrin ali varstvo kulturne dediščine (v nadaljevanju »nevladna organizacija«), ima pravico udeležbe v postopku za izdajo gradbenega dovoljenja po tem zakonu, če izpolnjuje še naslednje pogoje:
a) če je nevladna organizacija organizirana v statusni obliki društva mora imeti najmanj 50 aktivnih članov, pri čemer se šteje, da je član aktiven, če je tekoče in za zadnji dve pretekli koledarski leti bil udeležen na zboru članov in plačal članarino;
b) če je nevladna organizacija organizirana v statusni obliki zavoda mora imeti v tekočem in v zadnjih dveh preteklih koledarskih letih ves čas zaposlene najmanj tri osebe s polnim delovnim časom in s strokovno izobrazbo 7 ravni Slovenskega ogrodja kvalifikacij s področja delovanja nevladne organizacije;
c) če je nevladna organizacija organizirana v obliki ustanove mora imeti v tekočem in v zadnjih dveh preteklih koledarskih letih najmanj 10.000 eurov premoženja v vsakem letu.

BuDi

Majstr
6. sep 2007
4.437
378
83

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa gradonačelnikom Ljubljane Zoranom Jankovićem za saradnju Ljubljene i Beograda.
Upam da dobimo "Ljubljano na vodi" ...no, saj imamo poplave na Viču in Dolgem mostu.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
32.035
1.911
113
Ko gledam na šihtu južna braća....glede na to kako se šopirijo...in na dogodke širom po svetu...

Ne dvomim da bomo imeli v 5-10ih letih na balkanu s5 ponovitev zgodovine...

Prvo meetinge resnice.....šovinizem....balvan revolucijo....traktorjado 91' & 95'

Brez zajebancije....

• Všeč mi je
Reactions: optiplex and 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
24.832
1.280
113
blizu močvirne prestolnice
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

haloski_pepek

Majstr
2. okt 2007
1.180
385
83
Ko gledam na šihtu južna braća....glede na to kako se šopirijo...in na dogodke širom po svetu...

Ne dvomim da bomo imeli v 5-10ih letih na balkanu s5 ponovitev zgodovine...

Prvo meetinge resnice.....šovinizem....balvan revolucijo....traktorjado 91' & 95'

Brez zajebancije....
žal verjetno res, če gledaš kako se hrvati in srbi oborožujejo...

Demz

Guru
15. avg 2010
11.967
2.258
113
Zato pa potrebujemo trdega poglavarja. Šengen naj ostane kjer je, celotna evropa se naj obveže k vojaškemu varovanju šengenske meje, tistim južnjakom ki so ostali pri nas, je pa treba pokazati trdo slovensko palico. Kdor ima poštene namene, bo igral v orkestru, ostale pa VEN !

Ker - tako kot je danes, je Slovenija navadna poceni kurba ki jo nateguje vsak ki mimo pride. Meje pa odprte kot v kupleraju : "Pridite, tako težko vas čakamo". :bonk:

V Ljubljani ne doživim več ene slovenske besede o_O . To je ratala ena taka južnjaška enklava :bonk: .

V glavnem - Milčinski je že zdavnaj razložil kako je treba z našo južno mejo. Moramo mu postaviti spomenik na Trgu Republike in odstraniti Kardelja. :(

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
32.035
1.911
113
V Ljubljani ne doživim več ene slovenske besede o_O . To je ratala ena taka južnjaška enklava :bonk: .
Najbolj zanimivo pri tem pa je, da je to začelo motit že ta južne....

Resno...že od parih slišal da jih je negativno presenetilo ko so hotl it na kavo v center da se malo sprostijo med folkom....pa prav....pobegnu sm iz Bosne...nazaj v Bosno :bonk:

En ki je tu ze 20let pa direktno prav...ko sem prišel sem...ste bli Slovenci bolj gosposki...bolj na nivoju...zdej mate pa, same čefurje tuki (vsaj za mesto)

• Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tomi and Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
10.202
2.094
113
Vedno bolj je aktualen tisti vic o prehodu "bosancev" čez Kolpo:
foter gre naprej, otroci vmes, mati zadaj, pa se začnejo otroci utapljat, foter na SLO bregu pa materi ki kriči naj pomaga: ko vas j.be bosanci. :evil:

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Demz

Guru
15. avg 2010
11.967
2.258
113
Ja. Cela čefurijad s svojimi navadami vred.
Napaka se je pa zgodila, ko je taprvi "izbrisani" povzdignil glas. Namesto da bi naši odvetniki uredili zakonodajo, so prisluhnili zvitorepcem. Da je pa balkan zvit - pa vsi vemo. "Oni neka rade, dobro jim ide, a mi smo tu da jih branimo (ako jim neko nešto oće ..) ".

Da jim yebem bogove njihove ! :gorjaca:

Ne vem, kako se naj dovolj galantno izrazim. Toda - takrat so čefurji imeli točno pol leta časa da se legalizirajo. Pa se niso :mad:. Zaradi lastne vzvišenosti, Slovenija pa kot mlada pipika, pridno počepnila. Namesto da bi še enkrat udarila s palico po mizi ! :gorjaca:

Potrebujemo deca za poglavarja, ne pa neko nedoyebano babo, kar smo imeli do sedaj.

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
2.078
1.582
113
Tukaj imate YT kanal Bosanca, ki živi na Švedskem in ima enak problem:

In en njegov kolaž nedavnega dogajanja na Švedskem :zavijazocmi: :bonk:- kaj so tam levičarji in babe naredili iz države:obesise::zavijazocmi::

• Všeč mi je
  • Wow
Reactions: 8888 and Matey