Žolčni kamni....

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Torej, zadeva je taka, da ima določena oseba žolčne kamne v velikosti dobrega centimetra. Predlagana je operacija. Sprašujem, ali obstaja še kakšna druga opcija, da bi te kamne raztopili, da se izločijo iz organizma po naravni poti, ali je obvezno iti pod nož ? Hvala vsem!
lp
s
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kolkr vem, žolčnih ne dajejo drgač ven

ledvične pa "razbijajo" pa jih potem polulaš, ampak to tud ni najbolj prijetno na svetu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.245
5.808
113
pri taščici
jah no, res je mislim da se reče LSW metoda ali nekaj takega.
BOleče ko ti jih drobijo. Sem bil korajžen v štartu, pa sem hitro začel fehtat po analgetiku.
Samo izločanje pa nisen kako posebno občutil (je bilo pred tem preveč bolečin, ob premikanju kamnov)

žolčni: ne vem, baje obstaja "pijača" in "hrana" ki naj bi topila žolčne. Kaj več o tem ne vem. Je pa res da mogoče topi drobne kamne,
Po operaciji sem mislil da ne bom imel težav, pa jih očitno imam. Ne prenašam gobove juhe, fižola, ocvrih jajc....sem hitro na WC?! najbrž še kaj
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.245
5.808
113
pri taščici
a za kamne?

bolečine neznosne (pa verjemi da sem še kakšne drugačne v tistem letu imel )
mislim da sem imel bolečine predvsem zaradi ledvic, žolč so mi spotoma našli ko so iskali ledvice.
Ledvice so mi urgentno drobili ( v nekaj dneh) sicer bi ledvica šla papa...) Os. zdravnica mi pa pred tem ni hotela dati napotnice in je rekla da premalo pijem (pa ne alkohola) in da naj več pijem.
 

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
Pikola za te kamne sem že večkrat slišal...morda ne bi bil napačen kak pregled.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.744
2.030
113
za šankom
manjši nekaj mm veliki ki ne povzročajo težav se jih ne odstranjuje oziroma zmanjšajo vnos mačob v telo.
če in ko so kamni večji se jih kirurško odstrani.v večini primerov se dela laparoskopska holecistektomija(3 je cca centimetrski rezi,2dni po posegu drenaža in odhod domov)v redkih primerih se jih lahko zdrobi z laserjem.če so kamni preveliki ali pa je poleg še vnet žolčnk operirajo klasično.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.744
2.030
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Pikola za te kamne sem že večkrat slišal...morda ne bi bil napačen kak pregled.
ko/če jih boš imel in bodo povzročai težave verjami da boš na pregledu.dokler težav ni ni potreben preventivni pregled
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.252
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne vem natančno, jaz sem šel pod nož, ne vem pa kako sem imel velike?
cm se mi zdi velik kamen

a jih ne dobiš za spomin v eni posodici, če ti jih odstranijo ven?
grin1.gif
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Ja če gre vse po načrtu.

Moja mama jim je skoraj skrvavela, padla v nezavest, v bolnici je bila pa en mesec in pol. Tok o enostavnih operacijah in Slo zdravnikih.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne vem natančno, jaz sem šel pod nož, ne vem pa kako sem imel velike?
cm se mi zdi velik kamen

a jih ne dobiš za spomin v eni posodici, če ti jih odstranijo ven?
grin1.gif

Moja mama jih je pa prinesla domov za spomin
rolleyes-1.gif


Ona je imela žolčne, jaz pa ledvične. To je ena taka stvar, da če jih nimaš, nisi nič posebnega zamudil
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zapleti so žal možni pri vsakršnem posegu ali zdravljenju. Ljudje smo si preveč različni, da bi se lahko zagotavljala 100% varnost. To lahko nudijo samo homeopati (ki pač prodajajo vodo).

Samo za vse to valiti krivdo na zdravnike... to je pa zelo moderno dandanes v Sloveniji, kaj? Ne bi rad bil ciničen, ampak pri tovrstnih operacijah je pacient VEDNO nezavesten (torej pod narkozo).


@Simon_Vi:

Laparoskopska (in klasična) holecistektomija (odstranitev žolčnika) je ena izmed najbolj rutinskih operacij v kirurgiji na sploh. V primeru večjih kamnov in simptomov, ki ob tem nastajajo, je operacija še kako na mestu. Predolgo zavlačevanje lahko vodi v premik kakšnega od kamnov v žolčevod, kjer pa se lahko zgodi marsikaj. Od rahle zlatenice, ki se hitro razreši pa vse do zagozditve v skupnem vodu s pankreasom, kar vodi v odpoved trebušne slinavke in je zelo nevarno stanje.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vsem hvala za odgovore ! Veva, da je treba iti na operacijo , vendar kot sem že rekel, je prisoten slab občutek pri tem, saj je nedolgo nazaj neka oseba, ki sta si bili zelo blizu, umrla zaradi "sepse" pri operaciji kamnov....ta operacija ni bila v UKC LJ. Sprašujem ima kdo kake veze za "preskok vrste" v UKC KJ ?
Jernej ?
smile-1.gif
Moja hvaležnost ne bo skromna .
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.744
2.030
113
za šankom
Citat:
Uporabnik john pravi:
Ja če gre vse po načrtu.

Moja mama jim je skoraj skrvavela, padla v nezavest, v bolnici je bila pa en mesec in pol. Tok o enostavnih operacijah in Slo zdravnikih.

ne boš verjel ampak pri še tako enostavih posegih se dogajajo neljubi dogodki.že sama splošna anastezija je lahko za nekoga usodna in sploh ni potrebe po kakem rezu ali invazivnem posegu