Zobozdravnik

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Živjo

Že ene par let nisem bil pri zobraju. Imel bi za plombirat dva zoba. Kako je zdej s tem, ko mam še status dijaka/študenta, kaj pa, če nimam več statusa in se redno zaposlim je plačljivo.
 
22. jul 2007
1.392
43
48
Da če greš samoplačniško k zobozdravniku,oz. če nimaš urejenega dodatnega zavarovanja(ponavadi pa moraš tudi doplačati za kakšen kvalitetnejši material),drugače pa gre načeloma na stroške zavarovanja
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik kontrakarambolmatica pravi:
Da če greš samoplačniško k zobozdravniku,oz. če nimaš urejenega dodatnega zavarovanja(ponavadi pa moraš tudi doplačati za kakšen kvalitetnejši material),drugače pa gre načeloma na stroške zavarovanja

Vse, kar sem zavarovan sem preko staršev. Dokler imam status dijaka/študenta
Kaj zdej, če grem k zobarju bom moral plačat al ne. Samo ne to kakšen privat.
Lj-Aškrčeva
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
39
Tudi, če imaš status dijaka/študenta, se zna zgodit, da boš čakal. Čakaš pa okrog 1 leto, ponavadi še več. Približn ene tolk časa, da ti zobe zgnijejo
grin1.gif


Mislim, da se ti bolj splača dat tistih 100€ za 2 plombi, pa si takoj čudežno na vrsti.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik Poti pravi:
Tudi, če imaš status dijaka/študenta, se zna zgodit, da boš čakal. Čakaš pa okrog 1 leto, ponavadi še več. Približn ene tolk časa, da ti zobe zgnijejo
grin1.gif


Mislim, da se ti bolj splača dat tistih 100€ za 2 plombi, pa si takoj čudežno na vrsti.

a res.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik Poti pravi:
Tudi, če imaš status dijaka/študenta, se zna zgodit, da boš čakal. Čakaš pa okrog 1 leto, ponavadi še več. Približn ene tolk časa, da ti zobe zgnijejo
grin1.gif


Mislim, da se ti bolj splača dat tistih 100€ za 2 plombi, pa si takoj čudežno na vrsti.

a res.

Ja res, ja. Al ti bodo pa tako kot meni potem privat popravljali 6 zob, ki so zgnili med tem, ko so državni pocarji plombirali enega, pa še tisti je vprašljivo popravljen.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Poti pravi:
Tudi, če imaš status dijaka/študenta, se zna zgodit, da boš čakal. Čakaš pa okrog 1 leto, ponavadi še več. Približn ene tolk časa, da ti zobe zgnijejo
grin1.gif


Mislim, da se ti bolj splača dat tistih 100€ za 2 plombi, pa si takoj čudežno na vrsti.

No, tok velik se pa spet ne čaka. Par mescev pa res. Govorim za Aškerčevo.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Svetujem ti da greš k enemu privatniku s koncesijo....pa naj ti tisti dve plombi uredi samoplačniško, istočasno naj te pa postavi v koncesijsko vrsto (zna trajat, da prideš tja notri), da ti kasneje več ne bo treba (tok) zlo velik plačevati

zdi pa se mi, da boš v primeru, da ti bo naredil belo plombo (če ni na vidnem mestu), v vsakem primeru nekaj doplačal....je pa res da je čisto odvisno od zobarja če ti bo to tudi zaračunal...se zna zgoditi, da ti v kakšnem ZD ne bodo zaračunali (ker se jim ne bo dalo ubadati s tem), pri kakšnem koncesionarju pa se kaj takega verjetno ne bi zgodilo (da bi spregledali plačilo)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
pravilo je, da se zobe rihta pri privatniku. ker se prvic potrudi in naredi kot se spodobi, tisti zobarji, ki delajo na socialno ti bo zobe kvecjemu se bolj unicil
10.gif
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
39
Ja no take imam jaz izkušnje. Sem prišel k zobarju, me je pregledal, in povedal, da bi bilo treba narediti plombo. Omenu pa je tudi, da je čakalna vrsta okrog 1 leto. Seveda pa ni pozabil povedati, da sem samoplačniško lahko na vrsti lahko takoj.

In čez slab mesec sem plačal mislim da 50€ za eno plombo in sedaj srečno čakam, da pridem na vrsto zastonj
grin1.gif
 

LoveGirl

Pripravnik
13. avg 2007
102
0
16
dezela medijev in zelenih gozdov =)
Na Aškerčevi je namen zdravstvenega doma, da ga obiskujejo študentje, ker je Študentski ZD. Se pravi, če si študent, greš lahko mirno tja pa ti ne bo treba nič plačat.
Ko pa statusa več nimaš si si pa tok dolžan dopolnilno zavarovanje plačevat sam oz. ti ga plačuje tvoj delodajalec, če imaš službo. Načeloma je ZD na Aškrčevi namenjen samo študentom, samo vem da se da z določenimi doktorji zmenit da tud po preteku statusa lahko hodiš k njim.

Tok da, če si študent si avtomatsko zavarovan na faxu in kot praviš preko staršev. Tok da pot pod noge, da ne bodo zobje trpeli
tongue-1.gif