zobozdravnik - Lj in okolica

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zmaga.gif


legenda. pa se nekaj si dosegel na svojem podrocju! in potem te forumasi, pomoznosti kaksen na sociali, zajebavajo.
bonk.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
KillaKHAN odgovarja zelo korektno. Sam zelo dobro poznam situacije iz praks in mu v njegovih navedbah lahko samo pritrdim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zanimivo je, da se nihče ne vpraša, zakaj stanovanje v Ljubljani stane 600 eurov na mesec, v Tolminu pa 200?

Poleg tega gredo taki "novinarji" ponavadi spraševat razne šalabajzerje, ki od leta 1990 niso več na tekočem s tehniko, in tak itak vedno prbije da je vseeno kdo dela in kaj dela in kako dela.

Da dam primer - najcenejši kompozit stane 2 grama okoli 20 eurov + ddv. Najdražji je 2g 100 eurov + ddv.

Potem recimo razna izobraževanja - zbornica diktira tako čez prst eno na leto, v Sloveniji za dan do dveh predavanj stane cca 300 eurov + ddv. Pri nas so 3-4 večja izobraževanja na leto, večina se udeleži enega, ker ga plača delodajalec. Jaz sem lani za izobraževanja iz svojega žepa plačal več kot 2500 eurov (ker sem neumen, in se moram več učit
hysterical-1.gif
)

Ampak mene itak noben "novinar" ne bo našel, ker ne bo mogel citirat za populistične zgodbice (in potem dajal nasvete, da morajo poleg priporočil izbirat glede na ceno doplačil
hysterical-1.gif
)

Primerjava s stanovanjem po mojem ni primerna.

Vrednost samega stanovanja je povsem enaka v Tolminu kot v Ljubljani.
Cena surovin je enaka.

Problem je drugje in sicer v "dodani" vrednosti lokacije. Podobno kot umetniška slika, ki je le kos platna, barve in okvir. To je cena slike, kaj pa kdo gor nakraca pa je umetniška vrednost = blef.

Zato ni jasno, zakaj je zalivka na koncesijo dražja kot pa če greš privat....no je

Koncesija pri zobozdravnikih je čisti jackpot. Ko jo enkrat dobiš, maš ziher in predvsem zelo dobro plačan posel do penzije in nikoli pomanjkanje dela ali iskanja pacientov. Za piko na i za žepnino pa še samoplačnike servisiraš.

Iščeš "najcenejše" tehnike, da ti v žepu največ ostane.

Dejansko najbolj nadrsajo tehniki, torej tisti, ki dejansko delajo zobe...
So nonstop pod pritiskom, da mu zobozdravnik gre drugam, k cenejšemu, ne upajo dvignit cen ipd.

Vem zelo dobro kako to izgleda.

Pri samoplačniških naročilih se pa že gleda bolj na kvaliteto, tam pa ni vseeno, kdo dela zobe, ki se mastno plačajo.

Pri nas je problem = koncesija, neurejena zadeva.

Po čem maš keramične zalivke, ki jih naredi tehnik
sprasujem se.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zanimivo je, da se nihče ne vpraša, zakaj stanovanje v Ljubljani stane 600 eurov na mesec, v Tolminu pa 200?

Poleg tega gredo taki "novinarji" ponavadi spraševat razne šalabajzerje, ki od leta 1990 niso več na tekočem s tehniko, in tak itak vedno prbije da je vseeno kdo dela in kaj dela in kako dela.

Da dam primer - najcenejši kompozit stane 2 grama okoli 20 eurov + ddv. Najdražji je 2g 100 eurov + ddv.

Potem recimo razna izobraževanja - zbornica diktira tako čez prst eno na leto, v Sloveniji za dan do dveh predavanj stane cca 300 eurov + ddv. Pri nas so 3-4 večja izobraževanja na leto, večina se udeleži enega, ker ga plača delodajalec. Jaz sem lani za izobraževanja iz svojega žepa plačal več kot 2500 eurov (ker sem neumen, in se moram več učit
hysterical-1.gif
)

Ampak mene itak noben "novinar" ne bo našel, ker ne bo mogel citirat za populistične zgodbice (in potem dajal nasvete, da morajo poleg priporočil izbirat glede na ceno doplačil
hysterical-1.gif
)

Primerjava s stanovanjem po mojem ni primerna.

Vrednost samega stanovanja je povsem enaka v Tolminu kot v Ljubljani.
Cena surovin je enaka.

Problem je drugje in sicer v "dodani" vrednosti lokacije. Podobno kot umetniška slika, ki je le kos platna, barve in okvir. To je cena slike, kaj pa kdo gor nakraca pa je umetniška vrednost = blef.

Zato ni jasno, zakaj je zalivka na koncesijo dražja kot pa če greš privat....no je

Koncesija pri zobozdravnikih je čisti jackpot. Ko jo enkrat dobiš, maš ziher in predvsem zelo dobro plačan posel do penzije in nikoli pomanjkanje dela ali iskanja pacientov. Za piko na i za žepnino pa še samoplačnike servisiraš.

Iščeš "najcenejše" tehnike, da ti v žepu največ ostane.

Dejansko najbolj nadrsajo tehniki, torej tisti, ki dejansko delajo zobe...
So nonstop pod pritiskom, da mu zobozdravnik gre drugam, k cenejšemu, ne upajo dvignit cen ipd.

Vem zelo dobro kako to izgleda.

Pri samoplačniških naročilih se pa že gleda bolj na kvaliteto, tam pa ni vseeno, kdo dela zobe, ki se mastno plačajo.

Pri nas je problem = koncesija, neurejena zadeva.

Po čem maš keramične zalivke, ki jih naredi tehnik
sprasujem se.gif

400-500
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Sem pa zadnjic ujel na tv da je doplacilo za neko "isto" zadevo pri koncesionarju 100 evrov, pri privatniku pa 50 evrov.
A je to tudi povezano s "ceno stanovanja v lj in tolminu" oziroma ceno kompozitnega materiala?
Se pa strinjam s tvojimi objavami. Izobrazevanja imajo pa ocitno tudi lepo ceno.... Najbrz vas ni samo pet na izibrazevanju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Snecer: najem ordinacije (poslovnega prostora) v tolminu je ceneje kot v lj. Zakaj je ta dodana vrednost v lj vecja pa ne bom komentiral. Tudi "ti"lahko delas v pisarni v zidanici v halozah namesto v "city (euro?) parku" v Mariboru. Bo ceneje pisarna.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem pa zadnjic ujel na tv da je doplacilo za neko "isto" zadevo pri koncesionarju 100 evrov, pri privatniku pa 50 evrov.
A je to tudi povezano s "ceno stanovanja v lj in tolminu" oziroma ceno kompozitnega materiala?
Se pa strinjam s tvojimi objavami. Izobrazevanja imajo pa ocitno tudi lepo ceno.... Najbrz vas ni samo pet na izibrazevanju.

Tu je lahko več različnih faktorjev. Prvi je, da nekdo dela tako kot je treba, in s tem zagotavlja kvaliteto in pač ceni svoje delo, drugi pa ali ne ceni svojega dela, ali pač je šalabajzer in na hitro nekaj nameče not.

Ker imaš pri plombah hruške, jabolke, slive in celo košaro različnega sadja, ne moreš kar tako primerjat (čeprav ti bo vsaj 50% reklo, da vsak isto naredi - to je pa zato, ker so po faksu izobraževanje zaključili in niso niti na fotkah, kaj šele v resnici videli razlike med enim in drugim).

Je pa jasno, da je od vsega skupaj najdražji moj čas, pa naj se folk še tako usaja, ampak tako je. In ta čas lahko dobim plačan na dva načina - da naredim nekaj dobro in zato traja dlje, ali pa da jih nastreljaš v istem času 4 ali 5 in se ti jebe, folku je pa tudi vseeno, ker so dobili poceni...

Saj bom zdaj, ko si za firmo postavim spletno stran tu objavil en kup postov glede zobozdravstva, ampak nočem prej, da nebojo googlovi pajki rekli, da sem od tu tja kopiral in me zato nižje dali med rezultate.
 

theiva

Zelenc'
4. avg 2017
12
0
1
A si je mogoče kdo iz LJ že dal odstranjevat zobni kamen pri Dermadent? Kuponi, ki sem jih našla pri http://1nadan.si Nazadnje ko sem bila pri svoji zobozdravnici sem plačala cca 70evrov in se mi zdi, da so me kar mal oskubili - sploh ker vidim kakšni popusti so tukaj. Ne vem pa glede kvalitete, vsaka informacija bi bila dobrodošla
sprasujem se.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
je kak zobozdravnik na Viču da ima tudi rentgen, da ni treba na dva konca hodit?

Na Tbilisijska 59 je rentgen, v neposredni okolici pa vec zdravnikov (tudi oralni kirug). Govorimo o nekaj metrih.... PoGoogli...
priporocit dolocenega ti zal ne morem, lahko pa odsvetujem
10.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
je kak zobozdravnik na Viču da ima tudi rentgen, da ni treba na dva konca hodit?

Najboljše da omejiš še na točno določeno ulico. Mislim, na faking viču mora bit? Ker je Ljubljana New York?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
je kak zobozdravnik na Viču da ima tudi rentgen, da ni treba na dva konca hodit?

Najboljše da omejiš še na točno določeno ulico. Mislim, na faking viču mora bit? Ker je Ljubljana New York?

vidiš, mobilni zobar bi prav prišo. Slogan: Pipam na vašem domu, na vrtu, pikniku, lahko tudi med poroko!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.879
3.004
113
Na viču pavšič jurca na tržaški odlično delata in dokaj pocen za ljubljano.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik theiva pravi:
Najboljši zobozdravnik v Ljubljani je: http://www.ustna-medicina.com/ . Sama že nekaj časa hodim tja in sem res zadovoljna. So res profesionalni, ne tako kot eni zobarji, ki ti plombo na hitro napacajo pa fajn računajo za to.

Čak, tri poste nazaj sprašuješ za kupon pri dermadentu, ker te je tvoja zobozdravnica upalila 70 eurov za čiščenje, zdaj pa pišeš, da že nekaj časa hodiš na Ustno medicino, kjer ni zaposlene nobene zobozdravnice, in kjer kamna definitivno ne sčistijo za samo 70 eur.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Da si sposodim malo tole temo...

Kaj pa Zobozdravnik v MB ali na Ptuju, ima kdo kakšno priporočilo. Zanima me tako javno kot zasebno.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Da malo obudim temo...
Ali je že kdo bil v Zagrebu, v stomatološki polikliniki Ars Salutaris? . Zanima me, kakšne so kaj izkušnje. Pri Vzajemni imam namreč sklenjeno zavarovanje Dental in ponujajo 40% popust na storitve v "njihovi" kliniki v Zagrebu. Ampak meni ta dentalni turizem ravno ne diši, razen, če iima kdo z njimi zelo pozitvne izkušnje. Ker gledam malo Google mnenja in imajo eni kar grozne izkušnje, vendar gre večinoma za Italijane:
https://www.google.si/search?source...E#lrd=0x4765d7a5cb5dc56f:0xecd2c79a14b3612b,1,,,
Rabim pa dva vsadka dvojka in trojka zgoraj levo.