Zmanjkalo goriva

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Si kdaj videl posodo, v kateri je filter goriva?
"Pametni" mehaniki zamenjajo samo filter, starega ven, pa novega not... Napaka.
Pravi mehaniki vzamejo filter ven, nafto, ki je notri zlijejo stran in sčistijo in operejo posodo. Na dnu posode se nabere črna usedlina, gosta kot olje...
Filter za nafto NI zaradi črpalke goriva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
črpalko goriva sem dal za primer. na bencinski pa ne boš dobil not svinjarije, ker je tam 9 mikronski filter. to kaj ti vidiš in smatraš za svinjarijo, je prišlo iz nafte, razne usedline, emulzija- ko se kondenz pomeša z nafto. ta črna snov gosta kot olje ti ne bo naredila škode.
in pozimi nikakor dizli ne stijojo zaradi svinjarije, kot ti praviš.
v 10 let starem rezervoarju, če je avto redno tankal na petrolu ali omwju ne boš našel čisto nič umazanije, ki bi izvirala iz bencinske črpalke.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Si kdaj videl posodo, v kateri je filter goriva?
"Pametni" mehaniki zamenjajo samo filter, starega ven, pa novega not... Napaka.
Pravi mehaniki vzamejo filter ven, nafto, ki je notri zlijejo stran in sčistijo in operejo posodo. Na dnu posode se nabere črna usedlina, gosta kot olje...
Filter za nafto NI zaradi črpalke goriva.
Ene 5x na dan sem jo gledal ja. V nobeni ni blo nobenih usedlin. Razen v prejšnjem postu opisanih primerih.

Zaj če ti mazut not vlivaš pa valda je usedlina gosta kot olje
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ne piši neumnosti...
Zakaj pozimi obstanejo vozila ob cesti, ko je -15 ali -20? Pišem za diesel motorje, da ne bo pomote...
Ker se parafin izloči iz dizla in zabije filter in cevi.
Ko se segreje se spet stopi in dela.

zakaj so tam filtri? Zaradi jebeno malih toleranc v šobah in visokih pritiskov.
Torej prestrezejo delce, ki niso vidni in ne tvorijo usedlin. Plus vse ostalo kaj lahko pride zraven v sistem.
Bencinerja maš marsikerega brez filtra. oziroma samo neko mrežico pred pumpo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Ko sem menjal 1x en filter......lepo ven izlijem tist ostanek fluoroscentno zelene nafte iz starega filtra.....bila je lepa....z malenkost umazanije ko sem izlival iz dna....nepomembno.....ok si jo spravim v eno posodo če bomkdaj pral kak frgazar al pa kako umazano motorko od smole itd....

Pogledam čez cca 2 tedna tisto posodo (teglc ubistvu od marmelade zaprt!).....nafta že z malo bolj rumenim odtenkom.....in pa motna (alge)...

Tolk od tega od kje pride umazanija.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
to niso alge, ker alge zaenkrat še niso prilagojene na življenje v ogljikovodikih....
Je pa to posledica tega, da ima nafta biodizl dodan. Oziroma to pospeši ta proces. Zato se zdaj lahko dizl v dobrih pogojih v parih mesecih pokvari, včasih je držal več let. Pospešuje ga še zračna vlaga, zrak, vročina in svetloba.
V keslu pa marsikaj od tega manjka, zato se ti je v flaši prej "pokvaril"
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
to niso alge, ker alge zaenkrat še niso prilagojene na življenje v ogljikovodikih....
Je pa to posledica tega, da ima nafta biodizl dodan. Oziroma to pospeši ta proces. Zato se zdaj lahko dizl v dobrih pogojih v parih mesecih pokvari, včasih je držal več let. Pospešuje ga še zračna vlaga, zrak, vročina in svetloba.
V keslu pa marsikaj od tega manjka, zato se ti je v flaši prej "pokvaril"

V principu ne drži povsem. Gre v resnici za specifične bakterije, katere so zelo podobne algam. In slednje lepo živijo in se razmnožujejo v dieselskem gorivu.
Bakterije so ekstremofili in živijo vsepovsod. Od vulkanov, pa do kilometra pod ledom. Še v jederskem reakturju preživijo sevanje.

Tako, da vsega sranja se najde v rezervoarjih. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
bakterije in alge niso zelo podobne. Daleč od tega. Eno so prokarioti eno pa evkarioti.
In ja bakterije lahko živijo v praktično vseh pogojih, tudi tistih najbolj ekstremnih. alge pač ne.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
in v kestlu in tudi v podzemnih rezervoarjih bencinske črpalke najdeš bakterije. imam filter shranjen od bencinske, zapolnjen z bakterijami.