Zmanjkalo goriva

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
danes dopoldne mi je zmanjkalo goriva. Hotel sem ravno na crpalko a me je dohitelo. Gre se za passata letnik 2008 z oznako motorja BKP. Avto je sicer 2.0 140 konjev dizel in pred kratkim so bili menjani vsi filtri. Ko sem nalil novo nafto v tank sem poskušal avto zaverglati vendar povsem neuspešno. Potem sem poskušal avto vžgati tudi na kable ampak je zadeva zalavfala bolj nerada in potem je motor spet crknil. Ali bi bilo mozno da je nekje potegnilo smeti na koncu in da ima zdaj slab pretok ali kaj podobnega? Hvala za vse odgovore
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Na filtru za nafto maš ročno črpalko?

Po spominu VW tega nima....sem šravfal enega Sharana sicer z 1.9TDI......potem ali nalij malo nafte v filter.....ali pa z "injekcijo" na vakuum zvleči malo nafte v sistem/filter....
 

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
mislim da avto nima ročne črpalke...en mehanik mi je rekel da naj bi filter zalil z nafto in da verjetnk bi potem morali delovati... ali bi vseeno bilo mozno da v filtru ne dobi dovolj goriva samo z verglanjem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
eni avti majo tko da se sami "odzračijo"....pač 5x 6x obrneš ključ ON/OFF in črpalka sama načrpa not nafto...

Drugi moraš pa ročno to nardit...al naliješ v filter nafto....al pa z injekcijo potegneš gor nafto do filtra.....pa pol naprej deluje po sistemu natege
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Odpri filter in poglej da niso opilki not. Lahko da ti je pumpa ribnila ko je na suho letela.

Drugače pa s kleščami stisni povratni vod na filtru in bo vžgal. Vsaj v večini primerov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Filter zasvinjan z usedlino tanka.
Predlagam menjavo filtra - pranje v bencinu, ostanek bencina ki omogoca lažji start. In mislim, da mora bit ena 'ročna' pumpa. Stvar bolj zgleda kot gumb, malce večji?
Kako pa na servisu menjajo filter gorivo? Zvrcni svojemu, jutri rabiš avto!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Filter bi ti pral? Saj ni to TAMček iz 70s da bi se kaj pralo! :) Pa bencin v "modernem" dizlu......tud nima kaj iskat...

Naj menja filter.....v novega pa naj kar antigripante25 nalije...ostanek pa v rezervoar...bo še najboljše....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Se pravi ni možno, da bi smeti s podna potegnil, in le te zadržal filter?
Skoraj ne verjamem.
Je pa res da nimam izkušenj z rezervarji ki so v avtih, ki se gibljejo. V sodih, kantah, cisternah se lepo smeti naberejo na dnu.
Pri avtih je možno, da jih že sproti vlece, ker se goriva skozi premika in s tem tudi smeti
 

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Pozdravljeni mojstri, danes sva z sosedom razdrla naftni filter ki je bil crne barve. od cesa nevem ampak jutri ga menjam za novega. Sicer je bil menjan letos marca pred 17k km. Seveda ko sva nazaj sestavila je bila na podnu posodice neka usedlina ki sva ocistila in obrisala ter nato notri nalila svežo nafto. avto sva priklopila na kable da je imel vec moci in zadeva je vžgala in sedaj deluje kot grom:) Hvala vsem za podpore in nasvete;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Vsi so črni. To je normalno. Pač delci ki so ujeti v filter.

Brane_new ce nimaš pojma raje ne piši. Ročne pumpe ni. Usedlin v tanku tudi ne. Kaj boš pral v benzu filter za par eur. Pa še bencin nima kaj delat tam. Že brez bencina je problem mazanja pumpe i8
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Tank je plitek in širok. In če se že zanjdejo noter nečistoče jih potegne do filtra med vožnjo, ko gorivo pljuska po stenah.
 
  • Haha
Reactions: zino

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
tote usedline so itak nek urbani mit. Oziroma so pri tistih, ki tankajo čudne zvarke iz sodov.
Če tankaš na pumpi praktično ni možnosti. Vsaj jaz še nisem videl, da bi ble v kakem keslu neke resne usedline če je folk normalno tankal.
To kaj pa tankajo iz sodov pa neke zvarke vprašljivega po rekla je pa svašta plavalo po keslu. kaka kepa dlak oziroma lasov in podobno.
Drugač pa tu pa tam kaka pikica.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Ne piši neumnosti...
Zakaj pozimi obstanejo vozila ob cesti, ko je -15 ali -20? Pišem za diesel motorje, da ne bo pomote... Zakaj se potem morajo filtri za gorivo menjati, če je gorivo "čisto"...zakaj so potem sploh filtri za gorivo?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
tote usedline so itak nek urbani mit. Oziroma so pri tistih, ki tankajo čudne zvarke iz sodov.
Če tankaš na pumpi praktično ni možnosti. Vsaj jaz še nisem videl, da bi ble v kakem keslu neke resne usedline če je folk normalno tankal.
To kaj pa tankajo iz sodov pa neke zvarke vprašljivega po rekla je pa svašta plavalo po keslu. kaka kepa dlak oziroma lasov in podobno.
Drugač pa tu pa tam kaka pikica.
Točno tako kot si rekel. nečistoče so gostilniške debate
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Filter goriva je preventiva. če ti ribne pumpa v kestlu, da nimaš opilkov povsod, recimo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zmagallllll !
Pumpo mislim tale crni knof.
images.jpeg
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsi so črni. To je normalno. Pač delci ki so ujeti v filter.

Brane_new ce nimaš pojma raje ne piši. Ročne pumpe ni. Usedlin v tanku tudi ne. Kaj boš pral v benzu filter za par eur. Pa še bencin nima kaj delat tam. Že brez bencina je problem mazanja pumpe i8
Glede na opis dejta sem še najmanj v temo brcnu.