Zmagovalka Eme 2020

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113

"Datum, ko moramo oddati končno verzijo skladbe za Evrosong, že zelo močno trka na vrata, tako da sem se že odločila. Vodo bom na evrovizijskem odru zapela v maternem jeziku, v slovenščini. Bom pa besedilo vseeno prevedla v angleščino in objavila posnetek, tako da bodo našo skladbo lahko razumeli tudi tujci," je zaupala Ana, ki nas bo na Nizozemskem zastopala v sredini maja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334


"Datum, ko moramo oddati končno verzijo skladbe za Evrosong, že zelo močno trka na vrata, tako da sem se že odločila. Vodo bom na evrovizijskem odru zapela v maternem jeziku, v slovenščini. Bom pa besedilo vseeno prevedla v angleščino in objavila posnetek, tako da bodo našo skladbo lahko razumeli tudi tujci," je zaupala Ana, ki nas bo na Nizozemskem zastopala v sredini maja.

Bravo. To je pa že bolj podobno "evroviziji". Ne pa spakovanje v "obvezni angleščini", samo da bi se bolje prodalo.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Vedno se sprašujem, kakšnih je šele ostalih 150 komadov, ki so se prijavili na tekmovanje, ker je že to kar naj bi bilo krem dela krem zelo povprečno.

Vsako leto je nekaj pesmi, ki nekaj obetajo in ki so izdelki tega prostora. Predvsem je več izdelkov, ki nekaj obetajo. Drugo je vse preveč "zahodno" in ne odraža naše kulture.

Ampak to je problem glasbenikov, ki se prijavljajo (Ok, lahko bi tudi kakšno rekli glede tega, da ljudstvo zadnja leta lahko izbira samo med dvema, 2-3 "glasbeni poznavalci" oz. RTV SLO pa v večini držijo niti izbora). Kot da bi vse bili neki polizdelki. Mi je pa všeč koncept Ema Freš, ker je bilo pa glasovanje prek spleta je naprej prišel tisti, ki ima več prijateljev, sorodnikov in je aktiven na družbenih omrežjih ipd.

Rad prisluhnem predizborom iz Ukrajine, Albanije, Srbije, Hrvaške.. ki so po kakovosti in avtorstvu, po mojem mnenju, pred nami. Če koga zanima, kako zvenijo letošnji kandidati teh držav: srbske, hrvaške, albanske, ukrajinske pesmi. Ne vem, mogoče mi je pa njihova kultura, jezik bližje.

Drugače mi je Voda všeč, upam, da jo bodo uspeli do roka (9. marca) nadgraditi.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Noro huda, ja. UFO varjanta...tako kot večina slovenskih glasbenikov...

Če ti je všeč, si jo domov nesi in pod posteljo spravi...da jo ne najdejo...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113
EMA 2021


Ana Soklič v drugo.

Nekako smo uspeli izbrati enak naslov kot Avstrija.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.381
113
Mnogi video spot nehajo predvajati pred zborom, celo na nacionalki so ga popoldne prezgodaj odrezali.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Meni je najbolj noro in bizarno da je Eurovizija lansko leto odpadla. Stvar naj bi se vrtela okoli glasbe. Glasbe. Se pravi sploh ni potrebno da je vse skupaj organizirano kot je. Vse skupaj bi lahko izvedli preko radijskih postaj. Razen če je glasba izgovor za vse drugo. Da je to to se je pokazalo lani. Itak pa stvar ne spremljam že več kot 15 let.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Evrovizija je show. TV show. Tako je vsaj bilo pred nekaj desetletji, ko sem to nazadnje gledal. Predvidevam, da bi to težko izvedli preko radijskih postaj.
Po mojem ne gre za glasbo v prvi vrsti. Kot pri profesionalnem športu ne gre za šport v prvem planu. Gre za nekaj, kar prinaša nekomu oziroma večim v verigi denar. Posel v vsem svojem bistvu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Letos je zmaga njena. Lani je povedala, da ji je k zmagi na Emi pomagal Jezus, letos bo pa zaprosila še za božjo pomoč in ni hudič, da ne bi zmagala.