Zizek in Peterson

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Kaj ga je s Kitajsko? Zabil? Utišal? Navedel jo je kot zanimiv primer kombinacije kapitalizma in komunizma in ne kot primer absolutne ekonomske zmage komunističnega režima.

V bistvu nočem predvidevati no in te zato prosim, če lahko tale stavek še malo nadaljuješ :)
Ja pokazal mu je da je najboljši kapitalizem ubistvu komunizem :p
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Zizek to Peterson: ..." I'm not calling you a idiot or anything" ... kak zmagovalec.. da bi moja angleščina bila na top nivoju, je pomoje še veliko takih "skritih" opazk, ki mu jih je oz. sta si jih izmenjavala. Zizek je res majster..kako lahko s preprostimi primeri dokazuje zadeve, da še "average Joe's" vsaj sledijo pogovoru :) bi res lahko še in še poslušal...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.237
113
Matr meni je žižek tako antipatičen, da povedati ne morem. Ne morem ga gledat vsega prešvicanga pa seslajocega, ker potem se osredotočam na druge stvari kot je bistveno - kar ima za povedati. My loss, saj vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Mr_Wolf

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Matr meni je žižek tako antipatičen, da povedati ne morem. Ne morem ga gledat vsega prešvicanga pa seslajocega, ker potem se osredotočam na druge stvari kot je bistveno - kar ima za povedati. My loss, saj vem.

Njegova govorica telesa med samo debato je res zanimiva ja, sploh kadar on kaj razlaga in si vmes daje opravka z majico, nosom pa še s čim kot da je živčn na 3. potenco :D In to je res dokaj zoprno, če se hočeš fokusirat na to kaj dejansko govori ampak saj se da nekako shendlat :)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
V glavnem Peterson je samo ugotovil da zizek ni komunist niti se nima za komunista ker komunizem je en velik nič ampak to samo omamljeno neprisebno naklada v tri krasne za svoje enoceličarske bralce...
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
"To je bil nedogodek," pravi Žižek. Ampak zakaj se je potem sploh odzval vabilu? "Šel sem zato, ker prvič: imam neki minimalni ponos, če mi on reče, gospod Žižek kadar koli, kjer koli. Dobil sem po nekaj deset elektronskih sporočil na dan, ali sem strahopetec, ali se ga bojim. Seveda se ga ne. Po drugi strani pa, kar se mi zdi pomembneje, je to, da sem vnesel neki dvom v njegovo tamkajšnje občinstvo. Bil sem povsem miren. Moja poanta je bila, da on falsificira celo področje. Želel sem samo prikazati, kako on govori o psevdoproblemih, kar jaz vse sprejmem. Težava pa je v tem, da recimo veliko govori o krščanstvu, po drugi strani pa je vulgarni biološki determinist. Misli, da sta naša moč in avtoriteta utemeljeni na realnih kompetencah."

https://www.rtvslo.si/svet/zizek-bliza-se-apokalipsa-a-ne-smemo-izgubiti-zivcev/487459
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
sta si pa tukaj kar podobna ti in peterson, ti tudi dosti govoriš o krščanstvu ... :evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
sta si pa tukaj kar podobna ti in peterson, ti tudi dosti govoriš o krščanstvu ... :evil:
Niti ne. Tu in tam komu napisem da njegove besede niso krscanske, pol pa fasem ban za 14 dni.

In za koji kuhac je treba zdaj zavajajoče pisat, kot da fašeš ban zaradi tega, ker nekomu očitaš nekrščanske besede? :zavijazocmi:
Dobro veš zakaj fašeš ban in to NI zato, ker tu pa tam komu napišeš, da njegove besede niso krščanske.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
In za koji kuhac je treba zdaj zavajajoče pisat, kot da fašeš ban zaradi tega, ker nekomu očitaš nekrščanske besede? :zavijazocmi:
Dobro veš zakaj fašeš ban in to NI zato, ker tu pa tam komu napišeš, da njegove besede niso krščanske.
Si ti moderator da se usajaš?
V debati o tem, ali se katolik piše z veliko, mi je 8888 napisal da sem stara frigidna *****
Ko sem napisala da to ni ravno v duhu krščanstva in če bo moderator ukrepal, sem takoj fasala ban za 14 dni.
In da me ne bo spet kdo banal češ da smetim, ker zgolj odgovarjam tebi, tako kot pred enim tednom ko sem fasala ban za en teden, ti pa nič.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Si ti moderator da se usajaš?
V debati o tem, ali se katolik piše z veliko, mi je 8888 napisal da sem stara frigidna *****
Ko sem napisala da to ni ravno v duhu krščanstva in če bo moderator ukrepal, sem takoj fasala ban za 14 dni.
In da me ne bo spet kdo banal češ da smetim, ker zgolj odgovarjam tebi, tako kot pred enim tednom ko sem fasala ban za en teden, ti pa nič.

aoKnJ7DY_700w_0.jpg
 
Nazadnje urejeno: