Življensko naložbeno zavarovanje

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
Lep pozdrav,

zanima me mnenje o tem zavarovanju. Sicer že plačujem pri ZMprizma, ampak nisem najbolj seznanjen o tem. Ker svetovalec ni bil najboljši in se mu je šlo samo zaradi nove stranke, mi ni kaj dosti povedal.

Zato me zanima kakšen donos lahko pričakujem po 10 letih, plačujem po 50 evrov.



LP
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
hja, ta donos je dokaj relativna stvar. to pa zato, ker je odvisen od skladov, v katere se nalaga tvoj denar ter od zavarovalne vsote za primer smrti, ki jo določita... moram pa reči da imaš izjemnjega svetovalca, taki informativni izračuni so med prvimi stvarmi, ki jih dam na vpogled svoji morebitno novi stranki.

drgač pa po mojih kalkulacijah bi stvar izgledala približno takole:

vložek: 6.000€
zavarovalna vsota za primer smrti ob sklenitvi zavarovanja: 12.000€

zavarovalna vsota za primer smrti po 10ih letih: 16.127,00 €

odkupna vrednost po 10ih letih pri 4% donosu: 6.835,46 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 9% donosu: 8.746,03 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 12% donosu: 10.169,43 €



p.s. napisane številke se nanašajo na zavarovanje pri zavarovalnici Generali d.d., lahko da bodo v tvojem primeru, ker si pri drugi zavarovalnici, malce drugačne, ker so tudi zavarovalni pogoji drugačni. vem za primer življenskega naložbenega zavarovanja pri neki drugi zavarovalnici (nebi navedel imena) kjer v končni fazi dobiš samo cca. tretjino vloženega denarja... za kar se lahko reče da je popolni nateg, kar se mene tiče.

p.p.s. predlagam, da kontaktiraš svojega posrednika in naj ti še on naredi te izračune, da boš vsaj vedel pri čem točno si. to ti na tvojo prošnjo/zahtevo mora naredit.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>>vem za primer življenskega naložbenega zavarovanja pri neki drugi zavarovalnici (nebi navedel imena) kjer v končni fazi dobiš samo cca. tretjino vloženega denarja... za kar se lahko reče da je popolni nateg,


Zanima me, če si ribič?
cool-1.gif


Ker samo ribič lahko pravi, da ima njegova riba 1 meter čez oči ali po domače, ne nakladaj, če ne misliš postreči s kakimi bolj verodostojnimi podatki.

Tudi sam bi lahko napisal. Pod "okriljem" noči (ne bom povedal), če ti ukradejo nov avto, še za mesečno vozovnico 25 letno ne dobiš. In kaj tako razbereš? Demagogijo.
grims-1.gif


Itak vem, da imate best of the best artikle, nimaš pa jajc, da bi katerega predstavil v za to namenjeni rubriki.
write.gif



Ko sva pa že ravno pri navedenem tekstu:
17758-icon_confused.gif


Citat:

drgač pa po mojih kalkulacijah bi stvar izgledala približno takole:

vložek: 6.000€
zavarovalna vsota za primer smrti ob sklenitvi zavarovanja: 12.000€
zavarovalna vsota za primer smrti po 10ih letih: 16.127,00 €

odkupna vrednost po 10ih letih pri 4% donosu: 6.835,46 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 9% donosu: 8.746,03 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 12% donosu: 10.169,43 €

Koliko časa po po tvojem tole napisano zavarovanje traja?
priden.gif

A ni doba zavarovanja ena od glavnih parametrov kakršnega info izračuna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Citat:
vem za primer življenskega naložbenega zavarovanja pri neki drugi zavarovalnici (nebi navedel imena) kjer v končni fazi dobiš samo cca. tretjino vloženega denarja... za kar se lahko reče da je popolni nateg,


Zanima me, če si ribič?
cool-1.gif


Ker samo ribič lahko pravi, da ima njegova riba 1 meter čez oči ali po domače, ne nakladaj, če ne misliš postreči s kakimi bolj verodostojnimi podatki.

Tudi sam bi lahko napisal. Pod "okriljem" noči (ne bom povedal), če ti ukradejo nov avto, še za mesečno vozovnico 25 letno ne dobiš. In kaj tako razbereš? Demagogijo.
grims-1.gif

podatkov ne bom navajal ker gre za prijateljev primer in še preučuje detajle
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Itak vem, da imate best of the best artikle, nimaš pa jajc, da bi katerega predstavil v za to namenjeni rubriki.
write.gif
ne da nimam jajc, ne boš verjel, zadnjih par dni dejansko razmišljam o tem.. ker pa mi na momente malce primanjkuje časa, sem že kontaktiral nekega sodelavca v zvezi s tem, tako da lahko pričakuješ tudi naše predstavitve produktov.. pa če jih bom na koncu magar res jaz spisal.

aja pa nimamo best of the best artikle.. imamo boljše in imamo slabše.
tongue-1.gif


Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ko sva pa že ravno pri navedenem tekstu:
17758-icon_confused.gif


Citat:

drgač pa po mojih kalkulacijah bi stvar izgledala približno takole:

vložek: 6.000€
zavarovalna vsota za primer smrti ob sklenitvi zavarovanja: 12.000€
zavarovalna vsota za primer smrti po 10ih letih: 16.127,00 €

odkupna vrednost po 10ih letih pri 4% donosu: 6.835,46 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 9% donosu: 8.746,03 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 12% donosu: 10.169,43 €

Koliko časa po po tvojem tole napisano zavarovanje traja?
priden.gif

A ni doba zavarovanja ena od glavnih parametrov kakršnega info izračuna.

koliko časa traja zavarovanje? ja pa sej je večkrat navedeno da 10 let, še odpiralec topica je to navedel. valda ne bom pol pisal izračunov za 15+ let
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Gospoda cifro je verjetno zmotilo to da si napisal odkupna in ne vrednost ob dozivetju. Ker odkupna gre od odkupne vrednosti ne od dejanske na racunu...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
pa dobr, meni program izračuna odkupno vrednost, itaq da ni to stanje. še vedno je pa to številka, ki zanima stranko
grin1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik aviator pravi:
Zato me zanima kakšen donos lahko pričakujem po 10 letih...

Če napišem povprečni letni donos 1% ali 20% ali pa nekje vmes, bi ugibal.

Treba je vedeti, da gre v tem primeru za naložbo, kjer zavarovanec prevzame naložbeno tveganje tako glede donosnosti kot glede morebitne izgube.

Donos je neobdavčen (10 letno trajanje) z možnostjo neobdavčenega dviga predujma v višini 80%, če slučajno že prej potrebuješ denar.

Na dolgi rok se pričakujejo donosi, ki naj bi bili npr. precej višji od npr. bančnih obresti. Seveda pa taka naložba ni za take, kot je ta novinar , ki ocenjuje naložbo že po enem letu.

"Ziheraši" (mislil sem napisat strahopetci, pa je prekruta beseda) naj denar raje naložijo v banko (obresti so ponavadi nižje, kot je inflacija, pazi na omejitev, do katerega zneska za vloge jamči RS) ali nepremičnine (skoz grozijo - že 15 let, da bo vrednost nepremičnin padla - zaradi ukrepov Stanovanjskega sklada ).

Menim, da si se dobro odločil.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Eden od dobrih kazalcev je tudi donosnost vsebine portfelja do danes. Npr. naš sklad tainta je imel od leta 2005 do 12/2007 30 % donos intakodalje iz tega, čeprav donosi niso jamstvo za naprej se pa že da marsikaj ugotoviti, čeprav so noge še vedno malo trhle.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Da boš predstavil kakšen Generalijev produkt me prav veseli. Priporočal bi se za avto, kjer ste najmočnejši.
write.gif



Ni mi pa jasno pri tvojem izračunu, če je doba zavarovanja 10 let,

zakaj za hudiča je potem podatek odkupna vrednost (kar pomeni predčasna) če je zavarovanja itak konec in je nastopilo doživetje.

Citat:
zavarovalna vsota za primer smrti ob sklenitvi zavarovanja: 12.000€
zavarovalna vsota za primer smrti po 10ih letih: 16.127,00 €

odkupna vrednost po 10ih letih pri 4% donosu: 6.835,46 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 9% donosu: 8.746,03 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 12% donosu: 10.169,43 €

Kakšne smrti? Nezgodne? Smrti zaradi bolezni?

Kako je nastala razlika med ZV ob sklenitvi in ZV po 10 letih? Na kakšni osnovi?

Potem bova pa po korakih naprej.
grims-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
donosnost vsebine portfelja do danes.

To je le "prodajni trik", na katerega nepoučene stranke padejo. Po moji statistiki so ravno skladi, ki so imeli preteklo leto ali dve dober donos, v naslednjem letu globoko padli (balkan itd).

Meni je še najbolj všeč, če je imel nek sklad v preteklih treh letih zmeren donos .


Bistveno pri skladih je, kakšna je dolgoročna strategija sklada in kako sposobni upravljalci upravljajo s skladom. To je notranji dejavnik, zunanji dejavnik pa je, kar se dogaja zadnjih par mesecev.
smile-1.gif


VEP je padla, ker vzame zalet ponovne velike dosežke.
zmaga.gif


Pri mesečnih vplačilih volatilnost (nihajnost) manj vpliva na izplačilo ob doživetju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik aviator pravi:
Zato me zanima kakšen donos lahko pričakujem po 10 letih...

Če napišem povprečni letni donos 1% ali 20% ali pa nekje vmes, bi ugibal.

Treba je vedeti, da gre v tem primeru za naložbo, kjer zavarovanec prevzame naložbeno tveganje tako glede donosnosti kot glede morebitne izgube.

Donos je neobdavčen (10 letno trajanje) z možnostjo neobdavčenega dviga predujma v višini 80%, če slučajno že prej potrebuješ denar.

Na dolgi rok se pričakujejo donosi, ki naj bi bili npr. precej višji od npr. bančnih obresti. Seveda pa taka naložba ni za take, kot je ta novinar , ki ocenjuje naložbo že po enem letu.

"Ziheraši" (mislil sem napisat strahopetci, pa je prekruta beseda) naj denar raje naložijo v banko (obresti so ponavadi nižje, kot je inflacija, pazi na omejitev, do katerega zneska za vloge jamči RS) ali nepremičnine (skoz grozijo - že 15 let, da bo vrednost nepremičnin padla - zaradi ukrepov Stanovanjskega sklada ).

Menim, da si se dobro odločil.
smile-1.gif


zmaga.gif


na take naložbe je res treba gledati dolgoročno ja, drgač ni fore
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Da boš predstavil kakšen Generalijev produkt me prav veseli. Priporočal bi se za avto, kjer ste najmočnejši.
write.gif



Ni mi pa jasno pri tvojem izračunu, če je doba zavarovanja 10 let,

zakaj za hudiča je potem podatek odkupna vrednost (kar pomeni predčasna) če je zavarovanja itak konec in je nastopilo doživetje.

Citat:
zavarovalna vsota za primer smrti ob sklenitvi zavarovanja: 12.000€
zavarovalna vsota za primer smrti po 10ih letih: 16.127,00 €

odkupna vrednost po 10ih letih pri 4% donosu: 6.835,46 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 9% donosu: 8.746,03 €
odkupna vrednost po 10ih letih pri 12% donosu: 10.169,43 €

v tem primeru gre zgolj za informativne izračune za informacijo stranki, da lahko ve, kaj približno pričakovati. dejanska stanja oz. o točnih številkah se pa vedno preverja sproti
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik 01481 pravi:

Kakšne smrti? Nezgodne? Smrti zaradi bolezni?

Kako je nastala razlika med ZV ob sklenitvi in ZV po 10 letih? Na kakšni osnovi?

Potem bova pa po korakih naprej.
grims-1.gif

ne rabiva po korakih, samo malce potrpežljivosti bi še prosil pa se bo vse spisalo v predstavitvi
wink-1.gif


lahko te pa že prej za informacije napotim na našo zavarovalnico, pa se kar direkt pozanimaš kako pa kaj in dobro zavaruješ
tongue-1.gif
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
01481 --> Smrt nima veze kakšna je nezgoda ali bolezen (izzvez (vem da pri nas ne) je nekje samomor).
Edino kar tudi meni ni jasno je kako razlika ZV od štarta pa po 10 letih.


Luka




KD FINANČNA TOČKA
premoženjsko svetovanje d.o.o.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik aviator pravi:
zanima me mnenje o tem zavarovanju. Sicer že plačujem pri ZMprizma, ampak nisem najbolj seznanjen o tem. Ker svetovalec ni bil najboljši in se mu je šlo samo zaradi nove stranke, mi ni kaj dosti povedal.
Zato me zanima kakšen donos lahko pričakujem po 10 letih, plačujem po 50 evrov.

Pozdravljen!

Ko si domov dobil polico od Prizme si dobil zraven nekaj papirjev. Na enem izmed teh je tudi informativen izračun ob različnih donosnostih vezanih na tvojo polico. Priporočam ogled le-tega, ker je veliko bol relevanten (za tvoj denar, ki ga že vlagaš) kot izračuni drugih zavarovalnic. Zakaj? Zato, ker so na tem izračunu že obračunani stroški zavarovanja ter ostali stroški.

Edit: Kontaktiraj svojga svetovalca za bolj podrobne odgovore. Če ga ne dobiš mi lahko pošleš PM
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Je potem ZV enaka za smrt zaradi bolezni in za smrt, ki se je dogodila kot posledica nezgode?

da. res pa je, da se je treba pred sklenitvijo zavarovanja bolj pogloboto v detajle življenja zavarovanca, kar se tiče morebitnih bolezni, ki jih ima in/ali o kakšnih bolj ekstremnih športih, s katerimi se morebitno ukvarja. aja, pa izvzeta je smrt zaradi samomora, ampak še to "samo" v prvih treh letih... se pravi se četrto leto lahko ubiješ brez skrbi, da morda nebi dobil zavarovalne vsote
grin1.gif


sem se pa tudi pozanimal v čem je trik višanja zavarovalne vsote skozi leta - fora je v indeksaciji, ki jo program vračuna že avtomatično. tako da ima stranka na voljo, da izbere stalno zavarovalno vsoto (v tem primeru 12k €), lahko pa z leti raste, kot smo že prej preračunali. in vse to za samo res minimalnce stroške - cca. slaba 2€ na premijo recimo 40€. spet ena čist ql zadeva
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Tega odgovora ni.
Dolgoročno se ve kaj se pričakuje in kera so predvidena območja z visokimi donosi ne morš pa reč za neko obdobje ta pa ta pa ta pa ta bo najbolši
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Poglej na polico in preveri kam se ti sedaj nalagajo sredstva. Če ti ta razporeditev ne ustreza imaš pri Prizmi možnost brezplačnega prenosa v kak drug sklad.