Življenjska doba lamba sonde.

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Zanima me kakšne izkušnje imate z življenjsko dobo lamba sond - originalnih delov in nadomestkov.

Pri 75kkm sem menjal tovarniško lambda sondo. Problemi, ki so se pojavljali so bili močno povišana poraba (8.5l/100km neglede na režim vožnje) in lenoba nad 5000 vrt. Menjana je bila z boschovo univerzalno sondo.
Slednja pa je odpovedala pri 110kkm, simptomi so bili rahlo povišana poraba, na koncu pa je motor včasih uganil sam od sebe.

Gre za VAG 1.6 motor. Zanima me, če je to splošni problem, ali pa je ta nemška tehnika kar se lamba sond tiče tako napredna, da kar naprej crkuje.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
Nego?? Ko crkne lahko precej zjb. režim delovanja, kar se pozna predvsem na porabi (elektronak dovaja preveč goriva), avto ne gre kot bi moral iti itd..

MAl hitr ti tole crkuje
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Res je, nekam pogosto crkujejo zadeve. Obstoječa lambda je bila uničena popolnoma - ko si jo potresel, se je slišalo, da znotraj ohišja nekaj ropota / poskakuje, na diagnostiki pa se je izpisalo "020D: lamda-sonda signal je prenizek".
Motor pa očitno lahko crkne sam od sebe. Zaradi lambde so mi v frejlaufu začeli obrati vsake toliko časa nihati (med 300 in 1000) in nekajkrat mi je motor posledično ugasnil. Te dni se mi je tudi zgodilo, da je na avtocesti pri kontantni hitrosti motor za 5 minut popolnoma izgubil vso moč, kot da bi obrnil ključ na 0.
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Whoops, tam sem mislil napisat 5 sekund, ne 5 minut. Ta bi bla kar mal močna.
Lahko, da je tudi kaj drugega, ampak zaenkrat računalnik ne kaže nobenih napak, tudi v prostem teku zdaj avto deluje normalno. Bom videl, če se bo še kaj pojavljalo, trenutno ne morem nič rečt.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Meni se je pri cca 100k km začelo dogajat, da je ob dežju BMW cukal, včasih skoraj ugasnil, potem pa kar dobil poln plin. Na servisu so menjali injektorje ker ni dosti pomagalo (če so testirali na suhi cesti je bilo ok), so hoteli še LMM, pa sem imel dost stroškov, sem avto odpeljal in doma "na slepo" zamenjal lambda sondo. Izkazalo se je, da nekje prihaja vlaga v ohišje in potem daje napačen signal. Dal sem notri rabljeno od Citroena z cca 70.000km, ker sta bili obe Bosch z enakimi kataloškimi številkami. Zdaj je na avtu cca 215k km, pa še vedno deluje in računalnik tudi ne kaže nobenih napak. Bi jo pa vseeno rad testiral. Kje se da to testirat?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Tovarniški tester ne pokaže koliko je sonda dejansko še dobra. Samo če je zanič. Bom probal nekje prit do osciloskopa... recimo kakšni šoli
smile-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Kolikor vem nekateri izpisujejo/izrisujejo potek napetosti na sondi. Nisem pa prepričan. Sam sem si sposodil osciloskop in pomeril. Napetost mora nihati med cca 0,3 do 0,9 volta približno 2 do 3 krat na sekundo. Nekje pišejo še bolj skrajni primeri, vendar ni samo od sonde odvisno pa tudi eno so podatki za novo drugo je pa sonda ki ima že nekaj za seboj.