Zimske temperature

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
:valjamse:
Jajc je, ker so ti novi avti tak pametni, da tudi če pritiskaš tisti gumb, ne bo zagnal, dokler ni svečka na pravi temperaturi :p.
So inženirji imeli izgleda že opravka s pastirji, pa so dali varovalko noter :).

To pa niso moji problemi.. Na srečo nobena od mojih krip nima knofa za prizgat :D

Bi kar tukaj vprašal. Res škoduje motorju če se avto zjutraj pusti v leru lavfat 5-10 minut da se lepo ogreje? En starejši VW bencinar.

Nič ne škoduje, dejstvo je da če se normalno odpelješ potem ko obrati padejo na normalne ter motorja ne tiščiš v rdeče polje mu nima kej bit.. Malo prej se bo res ogrel če bo nekaj minut laufal na mestu, drastične razlike pa glih ne bo..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Škodovalo bi mu eventuelno če bi obenem delal ekstremno kratke fure....

Pač pod zaugom spira malo nezgorel benz v olje....pa še to je bolj fora pri TGDi sistemu vbrizga (direkten vbrizg).....tvoj ma pomojem še MPi
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Škodi ne, kaj pretirano pa tudi ne koristi. Prvih nekaj km odpelješ po pameti in je.
Če ima avto EGR bo le ta v prostem teku odprt in bojo izpušni plini pacali sesalni kolektor (in vse ostalo, kjer krožijo)..to bi bil slabši del (na starost se ne zanašaj, ker se vgrajujejo prek 20 let). Je pa EGR pri hladnem motorju zaprt a bo začel počasi odpirat s segrevanjem motorja.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Fora je da mi je glupo dajati otroka v leden avto, ker v avtosedežu ne more sedeti v pajacu ali čem podobnem. Pokrivati s čem toplim se pa ne pusti.

VW Polo 2003, benzin. :) Star avto ampak vseeno ga ne bi namerno uničeval.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Fora je da mi je glupo dajati otroka v leden avto, ker v avtosedežu ne more sedeti v pajacu ali čem podobnem. Pokrivati s čem toplim se pa ne pusti.

VW Polo 2003, benzin. :) Star avto ampak vseeno ga ne bi namerno uničeval.
Pol pa sklece delajta 10min predn se odpravita od doma. Pizdari.ja kaksne probleme imate eni. Polota pa za 2 jurja komot zajfi prodas v spodnjem forumu.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Toplo deko z radiatorja mu vrzi v sedez pod rit in hrbet.
Ali pa ce obstaja kaka grelna deka, blazina za ta namen.
Tudi ce bos avto segrel, bo sedez se vedno mrzel.
Njega ne bos segrel niti 10 minut po tistem ko bo avto ze toplo pihal.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
V raznih trgovinah imaš na voljo tudi grelne podloge za na sedež in to za drobiž:

Lahko daš pa malenkost več denarja in potem zadeva še malenkost bolje izgleda:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
To z deko že delam pa je kr ok. Ampak mi je ideja s sklecami bolj všeč. Bom jutri rekel triletniku naj dela sklece 10 min pred vrtcem.

Itak je to zadnja zima za otroka v temu avtu tko da bom pustil da laufa zjutri da se ogreje. Še par mesecev te zime.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
V raznih trgovinah imaš na voljo tudi grelne podloge za na sedež in to za drobiž:

Lahko daš pa malenkost več denarja in potem zadeva še malenkost bolje izgleda:
Pismo, tega je v bistvu prav veliko na voljo. Mimogrede - v enem avtu imam nekaj takšnega zmontirano in deluje povsem solidno, seveda pa ni primerjave s serijskim gretjem sedežev, ki g aimam v drugem avtu.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
To z deko že delam pa je kr ok. Ampak mi je ideja s sklecami bolj všeč. Bom jutri rekel triletniku naj dela sklece 10 min pred vrtcem.

Itak je to zadnja zima za otroka v temu avtu tko da bom pustil da laufa zjutri da se ogreje. Še par mesecev te zime.
Predvsem ne komoliciraj z avtom zaradi otroka. Otroka daj v avto, vzgi avto in ga pelji v vrtec. Saj ga me vozis v kratkih rokavih naokoli?
Smo imeli tudi mi otroke in so preziveli tak rezim...brez kompliciranja.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
To z deko že delam pa je kr ok. Ampak mi je ideja s sklecami bolj všeč. Bom jutri rekel triletniku naj dela sklece 10 min pred vrtcem.

Itak je to zadnja zima za otroka v temu avtu tko da bom pustil da laufa zjutri da se ogreje. Še par mesecev te zime.
Otrok ti bo v tretjem, cetrtem razredu v kratkih rokavih ali tenkem puliju sred zime v solo hodil, ce ga ne bos spomnil. Mulca, punce celo kaj mislijo ampak fantje smo prav tekmovali kdo bo bolj butast. Ja vem, zmagam. Ampak a res nimas drugih problemov. Ne odgovarjaj.
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
81
17
8
www.spoliraj.me
Kakšne probleme imate eni, saj tudi če bo že avto na 90c bo sedež še vedno "leden", sicer pa kot napisano je otrok vrjetno temperaturam primerno oblečen.

P.S. tebi so zagreli avto in sedež na 23c prej ko so te peljali v vrtec? Hočem samo povedati da preveč kompliciramo na vseh "frontah"
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Zanimivo:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Ko sem nazadnje peljal vnuke v vrtec v hladnem, sem res videl dva avta, da so pustili prižgana. Zanimivo, da ni šlo za nobeno muzejsko premičnino, kot ima Piccdilly, temveč malo rabljene nemške premije. A to nima dodatnih grelcev, da se hitro zagreje? Ali pa lastnikom zmanjka novcev za normalno vzdrževanje in grelec več ne dela zaradi malenkosti? Najbrž zato ne, ker najcenejši mehanik "pod kozolcem", kjer servisirajo, zna menjati olje motorja in filter in se neha?
Nima sicer veze s temo, ampak kot zanimivost. Mene ni nihče nikoli peljal v vrtec. Mislim, da me tudi noben odrasel ni nikoli spremljal. Šel sem pač s sosedo, ki je hodila že eno leto prej, bila pa sva enake starosti. Njo pa najbrž tudi niso več kot enkrat spremljali. Vrtec je bil 2 km stran. Hitro smo našli alternativne poti. Danes jih otroci najdejo šele v srednji šoli ali na faksu, ko uzda malo popusti.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
Ja, enajstmesečnik je šel z dvoletnice peš v vrtec, oddaljen 2km.. Pretiravate vsi vsak v svojo smer.

Drgač pa... Se prvcke je treba obvezno spremljati, ali odrasel ali otrok star vsaj 10 let. Pa to niti ni zgolj črka na papirju, kot sem na lastni koži občutila, ampak se jemlje to zelo resno. Tako da 8 letni brat ni smel pospremiti 6letnika 100m daleč. Sem mogla zraven hodit.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ja, enajstmesečnik je šel z dvoletnice peš v vrtec, oddaljen 2km.. Pretiravate vsi vsak v svojo smer.

Drgač pa... Se prvcke je treba obvezno spremljati, ali odrasel ali otrok star vsaj 10 let. Pa to niti ni zgolj črka na papirju, kot sem na lastni koži občutila, ampak se jemlje to zelo resno. Tako da 8 letni brat ni smel pospremiti 6letnika 100m daleč. Sem mogla zraven hodit.
V 90s smo komot hodili sami v šolo....prvi teden so bili še policaji/upokojeni gasilci/redarji pred šolo in bližnji okolici....da je bil še red na prehodih....potem pa si šel sam.

Tud v šolo je bil prost vstop...sedaj je pa vse za mrežo in pod ključem....

"Luštni" časi.....ni kaj!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Do vrtca je bilo 500m. Ce ni bila.pot "spotoma" (malokatera zjutraj) smo.hodili peš, s kolesom, poganjalčkom....
Z avtom praktično nikdar, ajd v res kaksnem nalivu in vetru. Pa se tisto je bilo zanimivo iti s palerino in v gumajstih skornjih.
Bili smo res posebni. Ne vem ce je 10% otrok pes hodilo v vrtec. So jih raje upokojeni stari starsi z avti vozili v vrtec "cez cesto"
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen