Zimska tekočina za vetrobransko steklo (vitrex) 2020/21

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
VAGe vozimo/servisiramo od golf 3 naprej, pa za tole prvič slišim
golf 4 je mel prvi senzor za čistilo za šipe
Passat in golf po spominu. Ne vem kolko casa nazaj, recimo da za casa omenjene stirke.

Ce prevodnost tekocine ni bila v mejah kot je predvidel vw, se senzorja na notranji strani posode nista "videla", enako kot da bi bila posoda prazna.

Ne vem kako pogosto se je to dogajalo, vem pa, da se je lahko zgodilo pri uporabi nakljucne tekocine. Odgovor servisa je bil, da je potrebno uporabljat zgolj in samo original tekocino. Potem sem nekje izvedel, da je catch v prevodnosti oz. v pravilno redcenem koncentratu.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Meni je par let nazaj sprejemnik na Renaultovem servisu, ko sem jim omenil težavo s pralnimi šobami (ker je pranje vetrobranskega stekla pri višjih hitrostih povsem neuporabno), prodajal zgodbice, da z njihovim (fabrškim) vitreksom kao teh težav ni...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.229
717
113
Passat in golf po spominu. Ne vem kolko casa nazaj, recimo da za casa omenjene stirke.

Ce prevodnost tekocine ni bila v mejah kot je predvidel vw, se senzorja na notranji strani posode nista "videla", enako kot da bi bila posoda prazna.

Ne vem kako pogosto se je to dogajalo, vem pa, da se je lahko zgodilo pri uporabi nakljucne tekocine. Odgovor servisa je bil, da je potrebno uporabljat zgolj in samo original tekocino. Potem sem nekje izvedel, da je catch v prevodnosti oz. v pravilno redcenem koncentratu.
Verjetno bi ščepec kuhinjske soli rešil tale problem prevodnosti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Meni se je tekočina od MOL- a do -60 stC pokazala, kot najboljša, sedaj se dobi samo še do -40st C, najslabša pa od OMV ali Opticlean, te so porazne, se glikoli razlezejo po šipi in je mavrica.... Tudi z Sonaxom -40 stC ne boste zgrešili....
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
...zadnji.....

v vseh avtih do sedaj se je najbolj pokazal Lidlov....vlijem celega (5L) brez redčenja...ni računanja stopinj in ni usedlin :cheer:

po zimi zinskega po leti letnega.....

cena super, zato ne šparam in vozim varno :)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
...zadnji.....

v vseh avtih do sedaj se je najbolj pokazal Lidlov....vlijem celega (5L) brez redčenja...ni računanja stopinj in ni usedlin :cheer:

po zimi zinskega po leti letnega.....

cena super, zato ne šparam in vozim varno :)
cena in do koliko minus naj bi bil?