Zgubane prstne blazinice?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes sem opazil predvem na levi roki zgubane prstne blazinice, kot da bi plaval 3 ure ali pa da bi imel roke 60 letnika. Sem mislil, da je suha koža, pa sem namazal s kremo kakih 5x danes...še zmeraj isto. A je lahko še kak drug razlog? Dehidracija...kaj tretjega?

Nisem uprorabljal kakih čistil, razkužil, ki znajo take prste narest.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
¸
Dehidracija, ki bi povzročila zgubane blazinice na prstih, bi bila že precej huda (predvsem pa ti najbrž ne bi sedel za računalnikom in pisal tega.

Kakšne gumijaste rokavice mogoče... potem mi pa že zmanjka idej.


Oziroma drugače - so blazinice res zgubane ali imaš samo občutek, da so zgubane. Torej ali so gube prstnih odtisov ravne ali jih prekinjajo te nove, večje gube.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Take so kot od dedka.
grin1.gif


Če pritisnem s prsom na blazinico od palca, mi kar ostane oblika odtisa.

Upam, da se vidi iz slike.
prst-1.jpg
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

No idea.
confused-1.gif


Glede na to, da je kar naenkrat, si že moral kaj takega delat. Potem bi moralo verjetno v kratkem izginit...


(Zdejle si predstavljam izraz na obrazu zdravnika na urgenci, h kateremu bi zdejle šel tole pokazat. Priceless. )


Če ne bo bolje, zamenjaj milo, šampon in kreme ter vsa opravila z agresivni sredstvi počni v rokavicah.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kreme, ki imajo za aktivno učinkovino katerega od deksametazonskih derivatov. Torej imajo nekje v imenu koren "-zon-" (deksametaZON, alklometaZON, mometaZON....).

Samo ne vem, če se sploh dobijo katere brez recepta...
confused-1.gif


In ja, če se mažeš s čim takšnim... don't. Te kreme moraš nanašati z rokavicami (čudno, da ne piše v navodilih).
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:


(Zdejle si predstavljam izraz na obrazu zdravnika na urgenci, h kateremu bi zdejle šel tole pokazat. Priceless. )
zakaj?
smile-1.gif


ynos, v lekarni si kupi rafinirano olivno olje in si čez noč namaži pa gor si daj kakšne bombažne rokavice. Najbrž je samo reakcija na določeno zadevo, sploh, če se pojavlja samo na eni roki. obveščaj nas o poteku zdravljenja.
grin1.gif


lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:

zakaj?
smile-1.gif

Zgubane blazinice na palcu ene roke? Na tvoji desni gospod z infarktom, na tvoji levi pa gospa z obsežno pljučnico.

Ne pravim, da gre za trivialen problem ali celo hipohodra, pošalil sem se samo, ker takšni primeri dejansko pridejo na urgenco.


@ynos: Je že kaj bolje? Kako je potem s tisto kremo točno?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A je tudi kaj spremenjena občutljivost na dotik na tem mestu?

Ali se koža zdi na otip debelejša kot na drugi roki?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na obeh dlaneh je vedno suha koža, ne vem takšno kožo pač imam od vedno. Na levi pa so blazinice bolj zgubane kot na desni.

se mi pa zdi, da je vseeno malo bolje kot prej. Sem začel več vode pit, ker jo res premal pijem...s kremo se tud namažem, če se spomnem.