Zemeljsko vlažni beton

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
A je že kdo delal s tem "suhim" betonom? Nekaj bi betonirali, 1m3 ga rabimo, je pa zajebana vgradnja ročno z vedri (betoniranje stopnic znotraj objekta). Bi ga bilo dobro v mešalcu premešati in dodati vodo, ali se ga lahko zgolj dodatno vlaži/šprica ob vgradnji?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne bi jaz stopnic se je zajebaval z zemeljsko vlažnim betonom.
Da jih ne boš na koncu 2x delal.
Koliko pa ti računajo če ti s pumpo pripelje.... Saj vem, samo en kubik, ampak....
Al pa s kakšnim bagrom, kiblo.... Dvigne do kakšnega okna tam pa zmeces ven....
Drugače bo pa malo fitnesa. Tudi mi lani 12m tlaka v 1 nadstropju z vedri....ni bil to en kubik, ampak....
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zemeljsko vlazni beton je sicer namenjen za kake robnike ob betonirati itd
Edit: suhi > zemeljsko vlazni.
Vem kak je to
Prideš s prikolico (avtomobilsko, traktorski) na betonarno pa ti ga nasuje.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Na roke ga bo potrebno v vsakem primeru notri spravljati. Je pa to mišljen beton iz betonarne, imenujejo ga zemeljsko vlažni, ki nima dovolj vode in ga je potrebno dodatno navlažiti. Ni to oni suhi beton iz vreč. Cena kubika je pod 100eur z dostavo, ti ga vsipajo na folijo. Če ga držiš v senci, bi naj par ur zdržal do vgradnje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Zakaj ne s pumpo? Pa ja imaš kakšno okno na stopnišču? Ko pelje drugam večjo količino, ti nazaj grede sprazni hruško... ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Včasih so betonarne prav iskale take luknje za betonirati. Samo moraš biti standby.
Beton pri naročniku ostane, kam z njim?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dostop s pumpo ni možen, ker gre za vrstno hišo. Da ti pripeljajo in vsipajo beton pred bajto, je pa cena 90eur za m3 s prevozom, tak da sama cena betona ni problem. Viškov pa baje nimajo, mogoče jim kdaj ostane do 1/4 kubika (sem spraševal to). Razmišljamo, če bi z lesa zbili skup 2m x 2m in pripeljejo kar vgradni beton, zgodaj zjutraj je še mrzlo, pa akcija par dečkov in se ga znosi verjetno v 2 urah.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če misliš na roke nosit v vedrih je vseeno če si postaviš še mešalec, kup šudra in 10-15 žakljev cementa pa kolegu daš 6x pack pa sproti meša beton. Dvomim da boste ostali hitreje nosili kot bo on delal! ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Lahko "reskiras" 4 bledke po 1,5m pa narediš keson pa ti iz hruške skipa notri
Samo dobro jih poveži, da ti jih beton ne bo razril. Žeblji po vogalih zagotovo ne bodo dovolj. Bo treba še kako bankino, pa kak kos žice ali kaj mocnejsega.
Ampak če imaš stopnice zasolane, potem ti tega tebi oziroma tvojemu zidarju ni treba govoriti.
Potem pa vsak dva Jupol vedra v roke, pol vedra betona pa gremo fitnes...en pa z lopato naklada.
Mislim da dve lopati bo dovolj za vedro.
Če vas je 5 bi morali tudi tiste stopnice biti v uri dveh gotovi.
Lahko pa ti v beton da zaviralec vezanja, samo če ne bo samo k tebi vozil potem tega najbrž ne bo delal.
Nimaš niti nobenega gradbenega konzolnega dvigala ali kaj podobnega da bi sajtrgo potegnil v prvo nadstropje,potem pa kipal navzdol.
Ali pa bagra da bi ti beton zmetal v prvo nadstropje?
Mi za tlak v kopalnici nismo imeli nič pri roki, vedra smo nabrali in gasa
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če misliš na roke nosit v vedrih je vseeno če si postaviš še mešalec, kup šudra in 10-15 žakljev cementa pa kolegu daš 6x pack pa sproti meša beton. Dvomim da boste ostali hitreje nosili kot bo on delal! ;)
Odvisno koliko bo ostalih pa kako daleč bodo nosili ;)
Ne bo pa bistveno cenejši, sploh če bo prevoz peska in centa posebej plačeval.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Boš rekel da trmarim... Jaz sem zadnji v slepi ulici, pripeljal je do tja kamor je pač lahko, razširil noge, steeeegnil cev preko bajte na drugo stran, pa je bilo.

Viškov nimajo, naroči tisti svoj kubik, ki ga bodo dodali v hruško in ga bodo prišparali, potem pa bodi na pripravljenosti... Saj te bodo poklicali prej...

Lahko pa narediš tako kot si si zastavil, ampak kot je rekel Hanzi, konkretno ojačaj kiblo, pa zaščiti s polivinilom. Čar gradbeništva je tudi v tem, da se moraš vsaki situaciji prilagoditi in znati "improvizirati". :zmaga:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Odvisno koliko bo ostalih pa kako daleč bodo nosili ;)
Ne bo pa bistveno cenejši, sploh če bo prevoz peska in centa posebej plačeval.

Sem znosil že več kubikov betona pa je vedno bil problem v temu da nosači opehajo in rabijo več tekoče podpore kot tisti ki v mešalec meče in pivce srka vmes.

Pa za nosti vzameš dve zidarski vedri (ne kangle od jupola) in obe napolniš na dobro polovico, vedro mislim da drži 20l tako imaš 2x10l betona (to je 40kg!!!) in se da nosit brez da te drug dan vleče križ v eno smer. Če nosiš v dveh (kaj več itak ne gre skozi hišo, razen če postaviš živ tekoči trak) si v 2h konec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem tudi jaz napisal dva hubuka od jupola (če nimaš zidarskih ki so sicer bolj primerni) . Ker z enim vedrom je res ubijalska tako za roke, križ noge.
Kako boš beton znosil na vrh stopnic? Po stopnicah ki jih betonirans najbrž ne?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če misliš na roke nosit v vedrih je vseeno če si postaviš še mešalec, kup šudra in 10-15 žakljev cementa pa kolegu daš 6x pack pa sproti meša beton. Dvomim da boste ostali hitreje nosili kot bo on delal! ;)
Hehe, danes je že težko dobiti zanesljivo osebo, ki ti bo znala dober beton zmešat. Ne more to nekdo, ki je pred par leti pomagal zraven metat. Mi bo zidar hitro odvrgel orodje in odšel. Že moraš imeti malo prakse. Sem že sam kar precej malte namešal, ko pa je treba par mešalcev betona, pa ni kar tak pravega namešat, pa ni tu problem v recepturi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Največ kar lahko zajeb.... pri mešalcu je da majstru (zidarju) pir vržeš v mešalec. Pa to ni tako redka stvar, vsaj včasih ni bila. Majster je vedno moral bit malo nasukan da je šel zid ravno, pir se je hladil pa pod tekočo vodo, ki jo dobiš ponavadi v sodu/kadi zraven mešalca. Če je bil vajenec neuk pa že malo utrujen (ali pa je imel tudi on nekoliko pod kapo) je zajel vodo v vedro in zraven še kakšno flaško piva, potem pa vse skupaj vrgel v mešalec. Ko je beton s steklom ki je dišal po pivu prišel do zidara je točno vedel koliko je ura in je že od daleč zmerjal nezbranega vajenca, ki ponavadi niti ni vedel za kaj se gre! ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Smo danes rešili zadevo, temperature zjutraj so ravno prave za takšno delo.
So pripeljali 1m3 betona pripravljenega za vgradnjo, skipali iz hruške v zaboj, zbit iz opažnih plošč. 5 komadov (oz. 4 komadi + zidar) nas ga je znosilo notri z vedri v uri in pol. Temperature ravno pravšnje, da se ni strjeval.

Cena v prevozom 110eur. Pumpa bi bila za doplačilo 80eur.
Če računam, da bi me 2m3 šodra s prevozom stala 70eur, pa za marko 25 bi rabil 14 vreč cementa (42eur), se mi ni splačalo samemu mešati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in Utisevalec