Zdravilo za prehiter skuter?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
No, se ena kozlarije nase ljube drzave.

Pred nekaj meseci sem kupil skuter za voznjo dom-job-dom. Vsako jutro se peljem lepo pocasi, stevec kaze 40-45.

Danes grem na tehnicnega, kjer so na valje v prostoru brez zracnega upora mojemu staremu skuterju namerili 68 km/h.

In to ni kul.

Zdaj me pa zanima, kako najhitreje najti resitev za umetno upocasnitev? Model na tehnicnem mi je, kako ironicno, omenjal, da naj vgradim omejevalnik obratov. Kje v ljubljani lahko to dobim, ker imam samo 3 dni casa, da pridem nazaj.

Sem pa bil vsaj vesel, ker sem za 12 mesecev zavarovanja placal 25 eur
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Zajlo za gas naštimej da bo mn gasa dal. Mi smo včasih med avspuh ter celindr dajal podložke pa je mal zamoril motor.
Drugače se pa da tut z dodajanjem oz. odvzemanjem količine zraka.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik VitoC pravi:
Nekoč sem na APN-ko (tomos) v auspuh dal noter "platlin" - podložko, ki je imel čim manjšo luknjo in tako zadušil motor. Najenostavneje in najhitreje.

lp

Jst sem tud na skuterju tko naredu. Sam na original auspuhu to mal težje narediš. Na aftermarket avspuhu pa samo dušilec odšravfaš, pa daš notr eno ''cev'' z mal manjšim fijem. Mi je šel točno 50!
smile-1.gif
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Ena žica gre na maso ena pa na cingšpulo, to lahko doma v parih minutah vgradiš.
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Za tiste pol ure na tehničnem pregledu, si lahko tudi eno cunjo v auspuh zatlačiš, in ti ga bo dovolj zadušilo:)