Zbiranje ponudb!

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Evo zbiram zopet ponudbe za zavarovanje avta. Rover 75 1,8 letnik 1999. Zdaj sem imel 30% popust, na novi polici ga bo torej več. Rabim obvetno + potniki+ogledala+šipe+luči+asistenca. Vozijo ga samo ljudje z dolgo izpitno dobo, torej nič mladega. Ima 88kw.
Če rabite še kak podatek kar na plano. Ponudbe zbiram na ZS al pa javno ni problema!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
a spet
grin1.gif


maš PM
zmaga.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pa ko dobiš finančne ponudbe, obvezno zahtevaj še splošne pogoje in si jih preberi.. Oziroma še boljše, da ti zastopnik, ki ti bo pripravil ponudbo, tudi osebno razloži oz. pove splošne pogoje. Le tako se vidi profesionalnost.... Ti si jih pa še na vsak način preberi.
Včasih je boljše dat za zavarovanje nekaj 10 eur več, pa nimaš težav s cenilci, z izplačili škodnih primerov, nimaš nekih odbitnih franšiz ali še huje, izgube bonusa pri večkratnem uveljavljanju škodnih primerov.

Jaz ti ponudbe ne morem pripravit, ker ta zavarovalnica, za katero delam kot zastopnik (Wiener Šnicl), ni vstopila na naš avtomobilski trg.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
ali še huje, izgube bonusa pri večkratnem uveljavljanju škodnih primerov.
To me pa res zanima, katera od zavarovalnic mi lahko ponudi kaj takega!
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To me pa res zanima, katera od zavarovalnic mi lahko ponudi kaj takega!

Generali...

Če živiš v rizičnem okolju (vandalizem) in ti nekdo večkrat namerno ali nenamerno poškoduje avto npr. na parkirišču, boš lahko to škodo uveljavljal le 2x, ker kasneje boš ali izgubil bonus ali pa boš moral doplačat premijo (mislim da 50%premije) za še 2x vandalizem.. Čeprav imaš oh in sploh polni kasko...
Maribor - Nova vas je tipičen primer takšnega okolja, kjer moraš imeti srečo, da ti kdo na parkingu ne poškoduje avta, ti ukrade "radkap"...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Kako pa je urejena izguba bonusa pri večkratnem uveljavljanju škodnih dododkov v primeru, če ima človek avto na lizing? Ker tam se dobi že ohoho popusta in v bistvu plača lizing hiša zavarovalnici, stranka pa lizing hiši?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
To me pa res zanima, katera od zavarovalnic mi lahko ponudi kaj takega!

Generali...

Če živiš v rizičnem okolju (vandalizem) in ti nekdo večkrat namerno ali nenamerno poškoduje avto npr. na parkirišču, boš lahko to škodo uveljavljal le 2x, ker kasneje boš ali izgubil bonus ali pa boš moral doplačat premijo (mislim da 50%premije) za še 2x vandalizem.. Čeprav imaš oh in sploh polni kasko...
Maribor - Nova vas je tipičen primer takšnega okolja, kjer moraš imeti srečo, da ti kdo na parkingu ne poškoduje avta, ti ukrade "radkap"...
Vandalizem se sploh ne uveljavlja iz parkirišča. Bonifikacijo izgubiš vsakič, ko uveljavljaš (razen 1x ne, če imaš odkup). Ni limitov pri uveljavljanju, ni odbitne franšize, ni doplačila 50% ... vsaj jaz prvič slišim.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Da povem v enem stavku... V enem letu lahko uveljavljaš dva škodna primera, kar je več se izgubi bonus. Pa še nekaj, zavarovalnica Generali lahko od pooblaščenega servisa zahteva vgradnjo neoriginalnih delov v vozilo. Kar se meni zdi absurdno...
 

marinko

Zelenc'
14. mar 2009
19
0
1
Ni vse zlato, kar se sveti. Par zanimivih stvari iz pogojev njihovih polic:

Citat:

10. člen zadnji odstavek pravi:
Na zahtevo zavarovalnice se lahko pri odpravi škode v vozilo vgradijo neoriginalni homologirani nadomestni deli. :shock:

Citat:

...delna kombinacija parkirišče. Generali ima omejeno na dve škodi , primer ZM nima omejitve, za Triglav in ostale ne vem. Kljub temu da si plačal za kombinacijo parkirišče, lahko uveljavljaš samo dve škodi ostalo boste krili sami.

Citat:

v 30 členu je med drugim zapisano, da veljajo tudi določila, ki so posebaj navedena v polici
V polici pa piše: Podpisani zavarovanec izjavljam, da vozila zavarovanega po tej polici razen mene ne bo uporabljala nobena druga oseba, ki je mlajša od 24 let. V kolior bom uveljavljal škodo zaradi nesreče, v kateri je bila kot voznik ali voznica mojega vozila udeležena druga oseba, ki je na dan nesreče mlajša od 24 let se strinjam z odbitkom izplačila škode v višini 30% obračunane škode, ki se bo obračunal dodatno, poleg morebitne dogovorjene franšize po tej polici.

Teh fint je še polno, tako da preden karkoli sklepate se pozanimajte, da ne bo potem glava bolela.


Zakaj se tega ne pove, ko oglašujejo, da so najcenejši
sprasujem se.gif
: Ne pljuvam po nobeni zavarovalnici, moti me le "napizdovanje" strank, ki ne vedo kaj sklepajo in gledajo samo ceno.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pa to je to, o čemer govorim... Bolj kot cena zavarovanja, je pomembno to, kar piše v splošnih pogojih. Star štajerski pregovor: "Malo dnara malo muzike."