Covid-19 Covid-19 Zbiranje na javnih povrsinah

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ok zjutraj preberem sms od vlade, da je od danes naprej prepovedano zbiranje ljudi na javnih povrsinah. Popijem kavo, grem na sprehod, odprem siol.net kjer pise, da ni dovoljeno niti gibanje na javnih povrsinah?!
Spet povrsnost slovenskih "novinarjev" ali kaj novega? Ne smem na sprehod peljati psa, otroka?

https://siol.net/novice/slovenija/zbiranje-in-gibanje-na-javnih-povrsinah-odslej-prepovedano-521301
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Dovoljen je "dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin"

Pelji psa in otroka (jaz vsekakor bom), ne pa piknikirat in fuzbala nabijat pred blokom
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne razumes!

SMS, ki smo ga dobili prepoveduje samo ZBIRANJE na javnih povrsinah in ne omenja gibanja!

"V imenu Vlade RS vas obveščamo, da zaradi epidemije bolezni COVID-19 od 20. 03. 2020 od 00:00 ure dalje velja začasna prepoved javnega zbiranja. Pomagajmo sebi in drugim. Skupaj zmoremo."
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
uradni list pravi nekaj zelo butastega in nejasnega, tako da gre za zakon v stilu "100 pravnikov 1000 mnenj".

Načeloma se ne smeš zadrževat in gibat na javnih površinah, torej ne smeš na ulico (razen če živiš v hiši in imaš dostop preko privat parcel, potem lahko greš kamorkoli).

Potem je en kup izjem v katero pade 99% ljudi ki jih srečaš vsak dan na na cesti. Najhujši pravni kiks je pa da je izjema kar kot global uporabljen termin družina. Torej če vzameš otroka s sabo potem lahko greš kamorkoli brez omejitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kaj pa lokalni induraini in lance armstrongi na specialkah? Lahko podirajo rekorde ali ne? Kolega ves vesel, ker je manj prometa in lahko neutrudno kolesarijo po cele dneve.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hvala za link do uradnega lista. Se nisem spomnil. Tega, ki je sms pisal pa mal na zagovor poslat, ker je šlampast.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Ne razumes!

SMS, ki smo ga dobili prepoveduje samo ZBIRANJE na javnih povrsinah in ne omenja gibanja!

"V imenu Vlade RS vas obveščamo, da zaradi epidemije bolezni COVID-19 od 20. 03. 2020 od 00:00 ure dalje velja začasna prepoved javnega zbiranja. Pomagajmo sebi in drugim. Skupaj zmoremo."
Kaj, skupaj zmoremo? Plače so si dvignili, brez "skupaj zmoremo",
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Namen tega zakona je prestrašit ljudi da nebi hodili več ven (tehnično dober namen), ker pa se zakona v realnosti ne more izvajat je kot tak sam sebi namen. Ker pa folk ni glup ne bo veliko ljudi prestrašenih zaradi tega, da je zakonodajalec trošil čas v kriznem upravljanju za take gluposti bo pa vsak vedel. Skratka samo še ena poteza s katero so si znižali kredibilnost.

Manj na manj kredibilnosti pomeni da čez 2 tedna ko bo folk naveličan ne bodo upoštevali nobenih odredb več, tudi tistih ki so resne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in navlixx

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Čeprav je jeben čas, pol tovarn zaprtih, delamo od doma, pa vseeno skupaj zmoremo za večje plače "najbolj pomembnih"
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pi.zda, da jih ni sram. Prekleta golazen, mene bi bilo sram karkoli drugega delat sedaj kot v dobro narod. Prov jebejo folk v glavo, da ne omenim kako obremenjene so uciteljice in solski sistem, dva mulca dobita toliko naloge, da ne sfolgamo dnevno obdelati!
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Namen tega zakona je prestrašit ljudi da nebi hodili več ven (tehnično dober namen), ker pa se zakona v realnosti ne more izvajat je kot tak sam sebi namen. Ker pa folk ni glup ne bo veliko ljudi prestrašenih zaradi tega, da je zakonodajalec trošil čas v kriznem upravljanju za take gluposti bo pa vsak vedel. Skratka samo še ena poteza s katero so si znižali kredibilnost.

Manj na manj kredibilnosti pomeni da čez 2 tedna ko bo folk naveličan ne bodo upoštevali nobenih odredb več, tudi tistih ki so resne.
Lahko se kontrolira zakon, vceraj se je lokalni šerif (zupan) vse popoldne v druzbi uniformirancev vozil po nasem kraju. Skupaj bo zgleda moral stopiti narod. Cez dva tedna bo policijska ura in prepoved voznje z avtomobilom. Brez sarkazma
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj v Dnevniku je Hojs razlagal povsem drugače kot je sedaj izpadlo. Mislim da Zdravko vleče neke poteze v ozadju in drži JJ & co. za jajca (podaljšanje obratovalnega časa trgovin, dejansko prosto gibanje,...). StrankaMalegaCarjapress.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se opravičujem. Ni res, tole smo dobili:

1584694816745.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Edit: zgleda je bil link čez noč spremenjen...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
To je kar nekaj. Kdo se bo ukvarjal z nadzorom in kaznovanjem. Dobro, tam kjer imate redarje ne rečem. Prilika, da so šerifi.
Za prenos virusa je idealno, da uradna oseba opravi identifikacijo ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To je kar nekaj. Kdo se bo ukvarjal z nadzorom in kaznovanjem. Dobro, tam kjer imate redarje ne rečem. Prilika, da so šerifi.
Za prenos virusa je idealno, da uradna oseba opravi identifikacijo ...
In kako bo opravila identifikacijo, če nimaš nič zraven? Pa ko ti teži, začneš na veliko kašljat proti njim in se držati za pljuča.
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx