Covid-19 Covid-19 Zbiranje na javnih povrsinah

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Maska zagotavlja tudi to, da tisti, ki virus imajo, le tega toliko ne otresajo naokrog.

Če najbolj osnovna maska zmanjša otresanje virusa naokrog za 80% in zmanjša na drugi strani možnost okužbe samo za 20%, to matematično znese 0,2*0,8=0,16 oz pade možnost okužbe na samo 16%. To je že enormna razlika pri širjenju virusa naokrog.

Torej ni 100%, je pa velika razlika napram nič.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Ne se bati, tisti (v splošnem prebivalstvu), ki norijo za maskami, ne razmišljajo o drugih, ampak "ščitijo" sebe.
Je pa v redu, da ne razumejo, kaj se v resnci dogaja, ker imamo tako vsi (kot populacija) korist od njihovega obnašanja. Prodajalci mask še posebej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.212
113
Ali vsako zaščitno sredstvo/maska deluje? NE, ker so potrebni pogoji.
Uporaba ZAGOTAVLJA zmanjšanje možnosti da zbolim-o.
Varnostni pas NE rešuje vedno življena. Izpolnjeni morajo biti določeni pogoji.
Z njegovo uporabo pa JE možnost preživetja večja.
Nepravilna uporaba maske/vrnostnega pasu ne rešuje življenja. Govorim samo o namestitvi maske/varnostnega pasu.
Sem repliciral na 8888, ki je prilepil tisti graf o maskah.
Potem pa se javi OGO in požanje VSO slavo.
Temu se reče umetnost. Ljudi pretentaš in začnejeo razmišljati in s svojimi besedami nadgradijo tvojo osnovo.
Sem za maske! Pa ne tiste iz papirnatih prtičkov. Zardi sebe in vseh ljudi okoli mene!
Če masko uporabljajo v medicini, je dobra tudi za mene.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Saj poglejte večino Azije. Tam so že desetletja vajeni nosti maske. V dosti primerih, na žalost, zaradi smoga in nesnage, v mega metropolah, kot je Tokio, pa tudi zaradi omejevanja okužbe na splošno.

Tako, da če se bomo tudi mi navadili nositi maske in če znižamo s tem možnost okužbe na teh 16% oz za cca 6 krat, lahko s takšnimi ukrepi spet zalaufamo življenje in gospodarstvo, pri čemer omejujemo širjenje virusa na raven, da je obvladljivo za zdravstvo.

Ker priznajmo se, če bomo v totalni karanteni v nedogled, bomo jeseni že lačni, zdravstva pa itak več ne bo, ker ga ne bomo imeli s čim futrat.

S tem virusom bo pač treba živet, dokler se množično umirjeno prekužimo. Ali pa če začudo slučajno v prihodnjih mesecih pade delujoča vakcina, ki jo bo moč množično proizvesti in precepiti večino prebivalcev, kar se je nekoč v Jugi in po svetu ob izbruhih že delalo. Takrat za že znane bolezni, za katere so bila cepiva že na voljo - samo vojska je morala folk nagnat na cepljenje, antivakserje so pa ustrelili ali pa nagnali na Goli otok.
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ne se bati, tisti (v splošnem prebivalstvu), ki norijo za maskami, ne razmišljajo o drugih, ampak "ščitijo" sebe.
Je pa v redu, da ne razumejo, kaj se v resnci dogaja, ker imamo tako vsi (kot populacija) korist od njihovega obnašanja. Prodajalci mask še posebej.
Mene sam zanima, kje so jih dobil, ker imam zelo na sumu, da so jih po zdravstvenih ustanovah nabral za domov, sej ne velik, vsak pol škatle, suma sumarum oa nanese. Seveda jih pa 99 priocentov maske ne zna uporabljat in bi blo za njih bolš, če je ne bi mel.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Mene sam zanima, kje so jih dobil, ker imam zelo na sumu, da so jih po zdravstvenih ustanovah nabral za domov, sej ne velik, vsak pol škatle, suma sumarum oa nanese. Seveda jih pa 99 priocentov maske ne zna uporabljat in bi blo za njih bolš, če je ne bi mel.
mečkator jih je prodajal preden so prepovedali prodajo raji potem ko so set dovolili jih pa nisem več videl.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NE! bil včeraj pred LeClercom, je omiko zavrnila, pol pa sta se menda dogovorili, da ji je šla ona ponj - bila sta dva na vratih. Mi je pa zanimivo kako nizkocenovci težijo na vratih z rokavicami (onimi tenkimi za sadje), medtem pa normalni zahtevajo rokavice samo pri kruhu in sadje/zelenjavi, kar je logično in prav, saj z onimi od zunaj prijemlješ pol vse.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
NE! bil včeraj pred LeClercom, je omiko zavrnila, pol pa sta se menda dogovorili, da ji je šla ona ponj - bila sta dva na vratih. Mi je pa zanimivo kako nizkocenovci težijo na vratih z rokavicami (onimi tenkimi za sadje), medtem pa normalni zahtevajo rokavice samo pri kruhu in sadje/zelenjavi, kar je logično in prav, saj z onimi od zunaj prijemlješ pol vse.
To se tudi meni zdi mimosun, ker folk potem s temi istimi rokavicami šlata so sadju, kruhu, itd.
 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Dobr nas vlada nateguje. Medtem ko se pričkamo kake maske in rokavice nosit, kdaj so potrebne, ob kterih urah lahk stopiš iz bajte/stanovanja in pod kakšnimi pogoji... si vlada zmišljuje nove ukrepe kako ojačat represijo in kako jo čim bolj učinkovito izvajat. Iz policije želi narest gestapo, iz nas pa ubogljive ovčke.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pred Sparom na Viču pazikuča sedi v bombažnih rokavicah na primer. Z njimi pospravlja vozičke, prčka po telefonu in se krega z folkom, ki pride brez in bi jih vzel na sadju.

V Mercatorju v vam priljubljenih Murglah majo pa vrečke zunja, ker rokavic ni in si jih daš na roke.
 
  • Haha
  • Žalosti me
Reactions: Romzi in navlixx

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Glede te omejitve gibanja sedaj spremljam drugi teden kako to zgleda pri nas v manjšem kraju in okolici. Folk ki je na čakanju na polno na traktorjih, vrtovih in "urejanju okolice". Vse to v skupinah širše družine in prijateljstva/sosedstva (skratka nobenega distanciranja). Gospodične od 15-40 let hodijo v skupinah po 2-4 na sprehode vsak dan (prej kakšna posamezno). Nihče od omenjenih ne drži distance, nihče ne uporablja zaščitne maske.

Varovancev DSO (imamo dva domova) res že dalj časa ni videt, ponavadi se sprehajajo naokoli čez dan.

Starejša mularija piknikira, cel dan poslušam mopede in "frajerji" vozijo punčare (vsakič druge) gor in dol tle meni mimo hiše. Sedaj par dni očitno že popivajo ponoči ker se vozijo po polnoči naokoli. Ponavadi tako zgleda za kresovanje (prvi maj) in je potem mir, trenutno kaže da se to samo stopnjuje.

Lokalni bife je zaprt, je pa ves čas zvečer/ponoči v prostorih nad bifejem kjer imajo razna društva skupni plac luč. Ne bom nič namigoval, samo čudno se mi zdi.

Lokalna pošta je zaprta že tri tedne, zato ker so pametnjakoviči naredili pogodbeno pošto v DSO. Vsa čast poštarjem ki raznašajo in se trudijo da bi vsak dobil pošto na dom ne glede na pravne zahteve. Poštarji zaslužijo povišnico.

Lokalni merkator vstop 5 vozičkarjem kar je ravno toliko kot jih gre tudi drugače noter. Razlika je da moraš vzet voziček. Folk se drži navodil in se razkuži in ima rokavice/masko (šal). Dobra stvar ukrepov je da je mercator odprt cel dan (normalno je bil od 8-15h), seveda delajo iste prodjalke nonstop (tudi ko so meli direktivo do 20h delat). Spet vsa čast, zaslužijo povišnico (dobili je nebodo).

Lokalni petrol vstop en po enem (ene toliko je tudi placa), zraven "prostor za rekreacijo" (pokrit prostor s klopmi in mizami) nabito poln lokalni pjančkov in ostale "zainteresirane" javnosti (žulijo pirčke). Seveda nobene priporočene distance, nobene zaščitne opreme (sumim da imajo eno masko in kdor je nabavni [plačaj rundo] jo vzame da lahko vstopi v petrol po nov plato). Nekaj časa je naš petrol bil prvi v državi na prodano količino piva glede na bencin, potem so nam ta naziv pobrali brici, sedaj pomojem je kar resna konkurenca spet.

V celi dolini sta dve večji gradbišči na cesti. Povsod zjutraj šiptarji in delovodje v skupinah brez kakšne distance, nobene zaščitne opreme (mogoče dajo masko gor ko režejo beton, ali pa jih sploh nimajo niti za ta namen). Delovišča delajo na polno.

Avtov je res manj na cesti ker so glavne fabrike kjer dela večina populacije zaprte (in glede na to da so večinoma to podjetja za dobavo delov avtoindustriji ki so že tako bolj na rezervi zna bit da bodo tudi stale zaprte).

Glede na videno v moji okolici so ukrepi kontraproduktivni. Folk se še več druži kot ponavadi in predvsem se druži v širši skupini kot ponavadi (ožja skupina je kuča-posao). Verjamem da v mestih je to drugače, ampak "na deželi" taki ukrepi enostavno ne delujejo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Aja pozabil dodat, lokalne DSO ima jasno na čez zdravnik, ki dela tudi v lokalni ambulanti in dežura tudi v glavnem ZD (najbrž tudi na točki kjer se jemlje brise). Vektorja širjenja okužbe v DSO mislim da ni treba iskat.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
brise ne jemljejo v ZD. si napoten v pripadajoco bolnico.

vsaj pri nas je tako.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pri "nas" imamo svojo točko za jemanje brisov (šotor pred ZD), zaradi kriterijev:
... zdravstveni domovi, ki delujejo na območju, kjer imajo izrazito slabo infrastrukturno povezavo in so oddaljeni od bolnišnice > kot 40 km ( ZD Tolmin, ZD Kočevje) in
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Sicer pa še za druge kraje klik
 

Priponke

  • Screenshot_2020-04-03 62404955 pdf.png
    Screenshot_2020-04-03 62404955 pdf.png
    57,9 KB · Ogledi: 249
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi