Covid-19 Covid-19 Zbiranje na javnih povrsinah

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Smo, ravno tako kot oblast, ki ne ve kaj dela. Zato pa imamo tako oblast :).

Še enkrat: če se držiš stran od drugih, ne vidim razloga zakaj bi ti težili. In če prav razumem trenutni odlok, ti tudi nima pravice težit. Pa če greš na delo, ''nujno'' v trgovino ali pa srat za vogal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
in ti tud noben nebo, ampak tu se pa sprašujete bolj ali manj, kak daleč se lahko gre, če ne drugače pa kihneš policaju v fris.

odraslo res.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ne razumes!

SMS, ki smo ga dobili prepoveduje samo ZBIRANJE na javnih povrsinah in ne omenja gibanja!

"V imenu Vlade RS vas obveščamo, da zaradi epidemije bolezni COVID-19 od 20. 03. 2020 od 00:00 ure dalje velja začasna prepoved javnega zbiranja. Pomagajmo sebi in drugim. Skupaj zmoremo."
BTW:
Kako folk ve da je ta SMS dejansko od RS in ne od kakega prevratna?
Ali je to najboljsi način informiranja, mogoče pa ne vsi (znajo) berejo SMS, recimo starejsi?
Razumem je eden dodaten.
Mogoče bi morali naredit servis, ki prek mobilnega omrežja detektira "grupiranje" in v taksnem primeru poslje SMS, klic, poslje tja policijo. ;-)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zato, ker smo vsi dobili sms od providerja storitev. bob iz boba, a1 iz a1 itn..
Vse v redu fantje, preziveli smo sprehod. Se je pa policijska patrulja dejansko vozila po sprehajalni poti in verjetno opazovala situacijo. Nihce ni bil legitimiran ali odpeljan z marico. :)
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: rainbow in navlixx

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Zato, ker smo vsi dobili sms od providerja storitev. bob iz boba, a1 iz a1 itn..
Vse v redu fantje, preziveli smo sprehod. Se je pa policijska patrulja dejansko vozila po sprehajalni poti in verjetno opazovala situacijo. Nihce ni bil legitimiran ali odpeljan z marico. :)
Tudi na našem koncu se vozijo okrog (krajinski park, tam pa tam kakšen pelje psa v naravo). Ali je smiselno zapravljat resurse s takim neproduktivnim fijakanjem naokrog? Ali res nimajo kaj bolj pametnega za počet? Pol pa hočejo vojsko na ulice da bo razbremenila policijo? Kdo je tu nor?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Mogoče bi morali naredit servis, ki prek mobilnega omrežja detektira "grupiranje" in v taksnem primeru poslje SMS, klic, poslje tja policijo. ;-)

Sem moral dvakrat prebrati.

Dejansko obstajajo ljudje, ki si nad sabo želijo še večje represije?
sadomazo sindrom?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ali je smiselno zapravljat resurse s takim neproduktivnim fijakanjem naokrog? Ali res nimajo kaj bolj pametnega za počet?
Kaj pa bi naj sicer počeli, če se jih kliče v službo? Predvidevam, da je prometnih nesreč sedaj manj. Čeprav sem po radiu malo prej slišal, da je radar že tretji dan postavljen na standardni lokaciji. Torej se promet še odvija, ker je malo redkejši, je tudi uspeha pri prehitrih več. Ves denar od kazni nam bo še prav prišel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mogoče bi morali naredit servis, ki prek mobilnega omrežja detektira "grupiranje" in v taksnem primeru poslje SMS, klic, poslje tja policijo. ;-)
Saj to deluje ze nekaj casa, :) Obvestila o pretocnosti prometa in zastojih na cesti se posiljajo iz mobilnih telefonov. Vseeno ali imas vkljucen GPS ali izkljucen. Ne biti naiven. Pa fingerprint odklepanje telefona... imajo ze fajn bazo podatkov naivnezev. A omenim se pametne ure kjer se tudi belezi uporabnika, celo zdravstveno stanje in kakovost, kolicina spanja. S tem, da vsi merijo temperaturo, telesno. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in navlixx

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
A se lahko namesto obmetavanja kdo je bolj neumen skoncentriramo samo na nujne informacije. Torej, lahko grem na šmarno zdele al ne? Kaj pa v pajkicah?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kmalu bom imel rojstni dan, pa bi ob tej priliki dal za pijačo vsem alterjevcem ... torej, se zberemo danes ... povejte kje

EDIT:
p.s. ne morem pomagat, da so včeraj sprejeli tajko drastične ukrepe, jaz sem hotel le častit vse živo :evil:
da naute pol rekli, da nočem .. .jest bi, sam ne smem ... :valjamse:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Cash, cappy in boc

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Sem moral dvakrat prebrati.

Dejansko obstajajo ljudje, ki si nad sabo želijo še večje represije?
sadomazo sindrom?
Je bilo miljeno malo bolj v hecu, a vseeno.
Dejansko (kot je napisal zaseka) se to ze počne in nekatere države (sedaj in verjetno tudi drugače) to uporabljajo. V trenutni situaciji, da vidijo koliko (in kje) se ljudje gibljejo in bodo na podlagi tega sprejeli nadaljnje ukrepe. Ne vem ce je bilo to primer tudi v Sloveniji.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kmalu bom imel rojstni dan, pa bi ob tej priliki dal za pijačo vsem alterjevcem ... torej, se zberemo danes ... povejte kje

EDIT:
p.s. ne morem pomagat, ker so včeraj sprejeli tajko drastične ukrepe, jaz sem hotel le častit vse živo :evil:
da naute pol rekli, da nočem .. .jest bi, sam ne smem ... :valjamse:
Saj mi bi tudi z veslejm prisli, pa zlomka, ... kaj so nam naredili. Te razumem in socustvuje v teh težkih trenutkih ko clovek bi pa ne more. :valjamse:
Kar predlagam, da bos lazje sel skozi to tezko situacijo da, ko bo mimo bos dal za dve, tri, .... runde ( :nazdravje: :nazdravje: , .....) : eno za prestan stres .... :evil:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Je bilo miljeno malo bolj v hecu, a vseeno.
Dejansko (kot je napisal zaseka) se to ze počne in nekatere države (sedaj in verjetno tudi drugače) to uporabljajo. V trenutni situaciji, da vidijo koliko (in kje) se ljudje gibljejo in bodo na podlagi tega sprejeli nadaljnje ukrepe. Ne vem ce je bilo to primer tudi v Sloveniji.

juzna koreja recimo je gledala transakcije kreditnih pa po telefonih sledila ljudem kje so se gibali.

je učinkovito preprečilo širjenje? je.

je oster poseg v osebno svobodo? je.

treba si je pač izbrat kaj ti je bolj pomembno trenutno. razen za slovencke ...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
juzna koreja recimo je gledala transakcije kreditnih pa po telefonih sledila ljudem kje so se gibali.

je učinkovito preprečilo širjenje? je.

je oster poseg v osebno svobodo? je.

treba si je pač izbrat kaj ti je bolj pomembno trenutno. razen za slovencke ...
Poleg tega je tako, da najprej se poskusa na "mehko" in ce ne gre (beri: ljudje ne upoštevajo) gre bolj v "trdo" smer.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
in pri nas je problem že zastopit #ostanidoma

pa imamo 5 tem, če lahko greš ven s psom pa ženo al more žena bit doma.

v skrajnem primeru pa policaju kihneš v obraz.

mislim, res?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ne samo "ostani doma" tudi drugo: bog ne daj, da sedaj ne bi jedel svojo omiljeno stvar, si obrisal rit s svojim n-slojnim papirjem, .... skratka, da se bi malo odrekel, omejlil ... Na konco pa bomo vsi (kar krepko) plačali tako ali drugace namesto, da bi se prej minimalno omejili/odrekli. Nic tako to je.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
#ostanidoma bo veljal, ko se zaprejo bencinske in trgovine. Kadilci vsak dan stopijo po svojo priljubljeno znamko cigaret. Če jim to vzamejo, bodo nemiri na ulicah.
Cigarete je treba konzumirati sveže, zato nima smisla kupiti na zalogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc