Zavarovanje zunanje enote TČ

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Zdravo,

kako imate rešeno zavarovanje zunanje enote TČ, ki je ob hiši? Naša agentka nam sicer pravi, da je to vključeno v zav. hiše kot strojelomno zav. inštalacij (se mi zdi malo previsoka cifra, da zav. ne bi želela dodatno skasirat).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Jaz imam postavko: dodatno strojelomno zavarovanje ogrevalnega sistema za ceno 28,34€ in kritjem 8700€.

Baje krije, če mi crkne iz ljubega miru, kako se ocenjuje škoda, pa ne vem. Se pustim presenetiti, da če kaj gre, da bodo primaknili več kot par 100€.

Agentov tukaj dosti, če bo hotel kdo kaj vec na temo napisat
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Jaz dobil polico prav za toplotno črpalko od Generalija. Kupil pa preko Petrola.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.287
113
Zdravo,

kako imate rešeno zavarovanje zunanje enote TČ, ki je ob hiši? Naša agentka nam sicer pravi, da je to vključeno v zav. hiše kot strojelomno zav. inštalacij (se mi zdi malo previsoka cifra, da zav. ne bi želela dodatno skasirat).


Vsaka zavarovalnica ima (malo) drugače, tako da je potrebno podrobno pogledati splošne pogoje, kaj je vključeno, kaj je potrebno doplačati
in ali sploh krijejo TČ... Nekatere so še dosti zadaj glede tega....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
dobro preverite pogoje in konkretno to vprasajte agenta.
Pred leti je bilo zelo malo zavarovalnic, ki je zavarovala zunanjo enoto TČ
se mi zdi da samo Generali
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kako pa to, da polek ogrevalnega sistema nisi vzela kar zavarovanja celotnih inštalacij? Je le par eurov razlike, pa imaš tudi inštalacije (npr. elektriko) zavarovano proti okvaram ali poškodovanju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ker ko mi TČ crkne (kar bo baje vsak cajt, ker imam eno ta pocensko) bo škoda dejansko par jurjev. Ostalo me ne skrbi, niti ne vem kaj bi lahko šlo narobe da bi bilo kaj dosti denarja to popraviti... Ostali neki dogodki (ne poškodovanje iz ljubega miru) so pa zavarovani...

Mi daš kaki primer, da vidim če se bom naslednje leto drugače odločila.

In kaj bo zavarovalnica dejansko krila pri strojelomu TČ - novo vrednost, dejansko vrednost, kake so izjeme?
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Zavarovalnica krije strojelom iz ljubega mira?
Vem da Sava hudo komplicira in mora bit nek krivec ala elektrika, vandalizem itd...pri ZM niso nic komplicirali, zdaj ko je Sava prevzela, pa hodijo na oglede itd...da bi krila zato, ker se zadeva pac pokvari, pa ne vem, ce bo slo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
in nato vse tiho je bilo...
ja, točno tako mi je bilo predstavljeno, saj vse ostalo je pod drugimi postavkami zavarovano. potres, elektrika (direktna, nedirektna) ipd...
živi bili pa videli ali pa en direkten odgovor kaj točno je zavarovano in na kolikšno vrednost in potem še kaki primer "ostalih inštalacij", kako bi mi to prav prišlo.
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Naša je rekla, da rabi čimveč fotografij od zunanje enote itd... bom ta teden izvedel več in javim sem. Imamo pa 3glav.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Agentka je bila pri nas doma. Lahko da je sama kaj pofotkala, ne spomnim se...
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
ja, jaz sem pri triglavu to Že 2x koristil, ker mi jo strela požgala, oziroma indirektni udar elektrike... Prvič sem popravljal elektroniko, ki sem jo komaj dobil. Bila je neka kitajska kopija po imwnu air thermia, uvoznik tam nekje iz kranja.
Noben od serviserjev tega noče šraufat (bila je že v hiši ko sem kupil).

Ko se je to spet zgodilo letos; sem potem zamenjal komplet za daikina. in so mi izplačali vso škodo za material -ddv v kešu...

Vsakič so na zavarovalnici hotel samo predračun za popravilo in so potem vse plačali... Nobene slike; samo kako serijsko št. in predračun.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sicer OFF: Zakaj ozr. s čim zavarovalnice opravičujejo, da se pri “materialu” ozr. “uveljavljanje po računu” ne pokrije celotni račun ampak samo del brez DDV?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
in nato vse tiho je bilo...
ja, točno tako mi je bilo predstavljeno, saj vse ostalo je pod drugimi postavkami zavarovano. potres, elektrika (direktna, nedirektna) ipd...
živi bili pa videli ali pa en direkten odgovor kaj točno je zavarovano in na kolikšno vrednost in potem še kaki primer "ostalih inštalacij", kako bi mi to prav prišlo.
Saj imaš pogoje. Zavarovane so napake na inštalacijah (električna inštalacija - poškodovanje, če ti zaradi preobremenitve gre glavna varovalka, te to stane recimo 45eur, vodovodne inštalacije (ne samo zaradi loma cevi, ampak tudi zaradi kakšne okvare ventilov, potem recimo črpalka za cirkulacijo sanitarne vode, potem okvare oz. poškodovanje kabelskih in telefonskih inštalacij. Ne vem zdaj na pamet tudi za prezračevanje, če je v pogojih krito pod ogrevalni sistem, ali pod ostale inštalacije.
Zato sem omenil, ker gre za zanemarljivo razliko pri tej tvoji ceni (ene 3eur letno). Je pa res brezveze 3 eur doplačati, če imaš prakso zavarovati le tisto, kar veš da bo crknilo.
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
brez DDV samo če ti delaš izplačilo v kešu, torej nimaš računa da si popravil... potem oni ne morejo izplačati DDvja, ker ta DDv bi ostal pri tebi.

Če popravljaš plačajo vse, razen odbitne franšize, ki je ponavadi ene 100 eur na škodni primer.

No ampak vsak naj preveri pri svojemu agentu kaj krije in kako; jaz samo povem, da kaj sem jaz uveljavljal v zadnjem času...