Zavarovanje živali

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Živjo,

Radi bi pri neki zavarovalnici zavarovali našega psa. Pa me zanima katera zavarovalnica ima najboljše pogoje, cena...... in ostale informacije / izkušnje tistih, ki imate zavarovanega svojega psa?

LP
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Ponavadi je pogoj da lahko zavaruješ psa, ali druge živali pri kateri od slovenskih zavarovalnic tudi zavarovanje vozila ali nepremičnine pri tej zavarovalnici.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Tam kjer imaš zavarovano bajto ali avto ali oboje, še jim psa podturi. Mi mamo naša ščeneta zavarovana v primeru
da ju zbije avto, da škodo krije zavarovalnica, veterinara pa po potrebi sami, je pa to vključeno v slkop zavarovanja za bajto,
da kot pri avtu srnjad, tu zavaruješ še psa. Če pa je zavarovan ugriz pa nisem siguren, mislim da ja, ker smo mogli dat tablico
HUD PES, bi pa bol točno vedel moj starc, sam se ne spuščam v zav. vode kaj dost,...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
...ksz...

pri Generaliju je pri Paketu Dom vključeno zavarovanje odgovornosti imetnika psa z zavarovalno vsoto 20.000€ ali pa zavarovanje odgovornosti lastnika psa posebej z zavarovalno vsoto 42.000€ ter letno premijo 75€, vendar pa to ni to kar ti iščeš, to zavarovanje namreč krije le škodo, ki jo povzroči tvoj pes. za dejansko zavarovanje svojega psa (se pravi, če se psu kaj zgodi) pa je najbolje če se obrneš na zavarovalnico Triglav, tam imajo to najbolje urejeno
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Hvala vsem za pomoč.
Imam še eno vprašanje, kot sem slišal baje da Generalli ne zavaruje psov, ki spadajo po njihovo med nevarne pasme - kamor žal štejejo tudi našega staffordshire bull terrier - ja. Kako pa je s tem pri drugih zavarovalnicah? Na netu pri Triglavu, Adriatic-Slovenica.... nič ne piše o tem, pa nebi ravno vseh zavarovalnic klical, ker mi o teh nevarnih pasmah pritisk dvigne
redface-1.gif
, zato me zanima če kaj veste še o tem.

LP
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz imam pri Triglavu zdravstveno ( za bolezni, poškodbe psa, zdravljenje...), potem imam odškodninsko in v primeru pogina ( npr. če ti psa povozi avto, ti krijejo stroške poškodovanega avta in nekaj dobiš za pogin- odvisno od premije ), lahko pa imaš še za primere ugriza, praske..., tega jaz nimam.
Pri tem je pa najbolj smešno to, da imajo spisek navedenih "nevarnih" psov, katere se ne da zavarovati. ( RW, pitbul...)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če nimaš rodovnika, oz rečeš da pes ni čistokrven, da je mešanec, pol nebi smelo bit težav, vrjetno ti zavarovalnice nebo šla preverjat pristnost čistokrvnosti. Sicer pa to prvič slišim, in se mi ne zdi pošteno, ker to je isto kot da bi mi rekli nebomo vam zavarovali tega
motorja ker spada med potencialno nevarna vozila, saj leti preko 300. Potemtakem si naj zmislijo kot za mladega voznika, rizična
pasma 15% več premije.

Edit:
Tudi sam imam psa tipa bull, trenutno je zavarovan samo en, in bulldoga ne mečejo v koš rizičnih pasem (no sej ni, ampak še vedno je bull) Niso pa niti povprašali po pasmi.

Dvojna merila?