Zavarovanje za primer smrti in invalidnosti

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Torej zaradi stanovanjskega kredita bi se zaradi varnosti družine še življensko zavaroval.

Problem je, ker mi pri NLB ponujajo zavarovanje za primer naravne in nezgodne smrti ter invalidnosti zgolj tako, da zraven še varčujem. Mesečni "obrok" bi bil ob tem 67€, po 20tih letih pa naj bi s tem privarčeval min okoli 8000€.

Ker se mi ne zdi smiselno na ta način varčevat me zanima, če obstaja kje kak produkt, ki bi mi ponudil Zavarovanje za primer naravne in nezgodne smrti ter invalidnosti brez varčevanja in s tem ustrezno nižjo mesečno premijo?

Zavarovanje ni pogoj za kredit, je samo za lastno varnost oz. varnost družine.

Hvala za informacije.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Tukajle avtomatsko z invalidnino uturijo še nezgodno zavarovanje
smile-1.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Kot sem ti posredoval in odgovoril v ZS, je WS eden redkih, kjer lahko skleneš le nezgodno invalidnost, brez ostalih nezgodnih komponent. Podobno ti lahko naredijo še pri ZM, kjer se nezgodno zavarovanje sestavi in izračuna po želji zavarovanca (upam, da je še možno), če želiš samo nezgodno zavarovanje za primer invalidnosti, ti zastopnik lahko naredi izračun samo tega. Je pa Prizma riziko nekoliko dražja od ostalih tovrstnih zavarovanj....
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Seveda obstaja. Pri Triglavu recimo tole.

Moje skromno mnenje je, da se je boljše življenjsko drugače zavarovat kot pa na ta način. Ker v tem primeru je upravičenec samo in izključno banka, družina zavarovanca pa pri tovrstnem zavarovanju ne bo imela nobene koristi od ŽZ, razen seveda tega, da se poplača kredit.
Res je, da je premija nekoliko nižja, da se plačuje samo del obdobja zakreditiranosti, ampak meni se vseeno zdi boljše riskirat še tistih nekaj eur in se normalno življenjsko zavarovat, kjer bo zavarovalna vsota vseskozi nespremenjena.
Tudi, če se zgodi zavarovalni primer, se bo iz tega poplačal kredit, pa še za družino bo ostalo dovolj denarja za to, da se navadijo na nov način življenja, brez očeta in moža. En dohodek manj je hud udarec za družinski proračun...

Pa v veliki meri ni možno življ. zav. kreditojemalcev dodati nezgodnega zavarovanja...

EDIT:
Zgoraj napisano velja, če še ni nobenega življenjca pri zavarovancu. Drugo je, če je že nekdo življenjsko zavarovan in bi se še dodatno zaradi kredita, potem je lahko ŽZ kreditojemalcev dobra izbira. Nezgodno se pa načeloma lahko naknadno doda k skoraj vsaki zavarovalni polici. Redkokdo pa to tudi dejansko pove, največkrat zaradi provizije...
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Če prideš čez z Life style bonusom pri WS, bo to daleč najcenejša varijanta.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Daleč najcenejša je Prva varnost, v zadnji številki revije moje finance je lepa primerjava nekaj life produktov drugih zavarovalnic, za primer smrti, kjer so razlike tudi do 50%.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
V primeru smrti ja, če pa daš zraven še še invalidnost (brez nezgode in ostalega) pa žal ne bo šlo. Vsaj v mojem primeru je bil WS LifeStyle bonus občutno cenejši.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
KSZ

Pa a niso krediti že sami po sebi zavarovani? Govorim o gotovinskih kreditih, ne o stanovanjskih ?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Hvala bogu, da je Prva najcenejša
grin1.gif
Mhm, splošni pogoji....
Me zanima, če bodo pri Prvi tovrstna zavarovanja pri tovrstni ceni tudi čez 10, 15 let... In koliko bo (ne)zadovoljnih zavarovancev...

Evo, že vidim CyberShotov odgovor...
jezen.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Kredit je zavarovan za primer neplačevanja anuitet, ne pa za življenje kreditojemalca.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zanimivo... Sam sem bil postavljen pred isti problem, sem moral nekako vzeti NLB Vita (OK, je vsaj družina obvarovana pred plačilom...) Kar pa se tiče varovanja pa mi je referentka rekla, da je dovolj za dobo 1 leta z minimalnim mesečnim pologom 20 EUR, kar mi bo zneslo 240 EUR in obresti... Kredit je za dobo 10 let.

Bi ti priporočil da še enkrat preveriš... Prav tako sem kredit vzel na NLB.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Hvala bogu, da je Prva najcenejša
grin1.gif
Mhm, splošni pogoji....
Me zanima, če bodo pri Prvi tovrstna zavarovanja pri tovrstni ceni tudi čez 10, 15 let... In koliko bo (ne)zadovoljnih zavarovancev...

Evo, že vidim CyberShotov odgovor...
jezen.gif

1. Prva Varnost je najsodobnejši prokukt na področju rizika za smrt. Ne vidim razloga, zakaj bi bili nezadovoljni, oz. bolj se sprašujem kako bodo nezadovoljni tisti, ki plačujejo 25-50% več za identična kritja. Dejstvo, da je Prva najcenejša gre pač nekaterim nekam... - boš zanikal ?
2. Splošni pogoji ? so dostopni celo na forumu - V predstavitvi produktov. Če se sklicuješ splošne pogoje, potem tudi definiraj, kaj ti gre v nos. Aja, to da začne veljat kritje šele po 6 mesecih, ok, še kaj druga ?


Tukaj je govora o prihranku nekaj tisoč evrov na 20-25 let! Kar izračunaj.