Zavarovanje stekel - hiša

2. okt 2007
3.594
2.034
113
Pozdravljeni!

Na hiši imam sklenjeno nadstandardno zavarovanje (nova vrednost) pri ZM. Na vratih na teraso (drsna vrata) birad zamenjal steklo, saj se je pri montaži ograje, pozna od fleksarce.
Glede na to, da imam zavarovano bi to rešil prkeo zavarovalnice. Kako je najkrajši postopek, s steklarjem že imam zmenjeno, ima mero oken in v dnevnu motaže lahko obsoječ astekla malo "napokamo" in poslikamo.

Je to dovolj, ali zna zavarovalnica kaj koplicirat. (velikost stekej je 2x1,8m2).

Lp,
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zavarovalnico zanima par stvari.

Prva je, da ve, kaj je zavarovano, druga, da je premija za to plačana in tretje, da se je škodni primer res dogodil.
Mogoče bi bilo dobro še malo pogoje prebrat, če piše, da je praska s fleksarico izključena.

Ostalo je pa v vaši domeni.
grims-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če pogledava v Splošne pogoje ZM, zavarovanje krije le zaradi razbitja ali loma stekla
-------------
19. člen – RAZBITJE STEKLA
(1) Zavarovanje krije škodo zaradi razbitja ali loma stekla na
zavarovančevem objektu in sicer:
1) v oknih in vratih;
2) na steklenih stenah, ograjah in kolektorjih;
3) na steklu zimskega vrta in steklenih strehah.
(2) Zavarovanje krije tudi stroške snemanja in ponovnega nameščanja
stvari, ki ovirajo vstavljanje novega stekla (npr. zaščitna mreža,
zaščitni križi, zasloni pred soncem ipd.) in okvirje pri oknih, kjer je
zamenjava stekla vezana na zamenjavo okvirja.
(3) Zavarovanje ne krije škode, ki nastane:
1) zaradi prask, izjedanj ali podobnih poškodb na površini stekla;
2) na steklu v strojih, v aparatih in vseh vrstah peči.
-----------------
Kako je s steklom pri tvoji hiši pa jaz ne vem.
smile-1.gif


Če si zavaroval tudi stanovanjsko opremo, so stekla že zajeta v kritju, če pa ne, torej si zvaroval le hišo, je doplačilo za stekla.
 
2. okt 2007
3.594
2.034
113
Kot že napisano imam zavarovana tudi stekla. Seveda vem, da je praksa s fleksarco izključena.
Monter bi pred montažo novega stekla, staro zlomil, jaz poslikal, novo not zmontiral in to je to.

Jaz bi kasneje pri zavarovalnici uveljavljal škodo, sem kaj mogoče izpistil ali pozabil?


Lp,
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>sem kaj mogoče izpistil ali pozabil?

Pozabil si na temeljno načelo zavarovalniške goljufije: Držati jezik za zobmi.
hysterical-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:
Kot že napisano imam zavarovana tudi stekla. Seveda vem, da je praksa s fleksarco izključena.
Monter bi pred montažo novega stekla, staro zlomil, jaz poslikal, novo not zmontiral in to je to.

Jaz bi kasneje pri zavarovalnici uveljavljal škodo, sem kaj mogoče izpistil ali pozabil?


Lp,

In ti boš storil ravno takšno dejanje, ki je navedeno v 217. členu
kazenskega zakonika?

Goljufija

217. člen

(1) Kdor z namenom, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.
(2) Če je storilec z dejanjem iz prejšnjega odstavka povzročil veliko premoženjsko škodo, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
(3) Če je z dejanjem iz prvega odstavka tega člena povzročena majhna premoženjska škoda in je šlo storilcu za to, da pridobi majhno premoženjsko korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(4) Kdor z namenom, da bi drugega oškodoval spravi koga z lažnim prikazovanjem ali prikrivanjem dejanskih okoliščin v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(5) Pregon za dejanje iz tretjega in četrtega odstavka tega člena se začne na predlog.

ne-ne-1.gif

------------------------

Spomni se kaj drugega.
smile-1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Pejdi s kakih tršim predmetom ob oknu in naj ti spodrsne. pri tem pa boš mogoče zadel okno....
Raje naredi to sam, ker če to naredi steklar pol sta že dva ki vesta. pa še preden naročiš novo steklo se pejdi osebno pozanimat na zavarovalnico.
lp