Zavarovanje stanovanja?

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Podnajemniki so mi plavali v stanovanju. V kuhinji počila cev na novi pipi - adijo parket. Očitno bo potrebno skleniti neko zavarovanje. Priporočate kaj? Kakšno posebno zavarovalnico, paket? Vzel bi nekaj v smislu požara, puščanja vode, pa neko odškodnino za sosede v primeru, da jim voda čez plato pricuri.

Svetujte prosim.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Tema bolj sodi v zavarovalništvo.

Drugače bo pa tvoje tegobe rešilo požarno zavarovanje, z doplačilom za kakšna plavalna prvenstva, ki jih ponesreči organiziraš sebi in sosedom.

Poklikaj spletne strani zavarovalnic (ZT, ZM, AS, Tilia,....), poišči skupino "premoženjskih zavarovanj" (včasih se to skriva pod besedo "dom", če pa ni nič od tega, pa skoči na "osebe" - no, saj se boš znašel
wink-1.gif
), znotraj premoženjskega zavarovanja si poišči požarno zavarovanje in preberi, kaj vse krije.

Za ceno ti bo pa prav prišel informativni izračun, ki ga omogočajo skoraj vse spletne strani zavarovalnic.

BTW - Pa ne pozabi zavarovati "na novo vrednost".
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Ma kje v zavarovalništvo, ko pa se gre za moj domek.
grin1.gif


Hvala za nasvete - predvsem tisti, da bo potrebno aktualizirat vrednost nepremičnine mi je zopet nekoliko razsvetlilo obzorja.
cheer.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
mah tole zavrovanje je za moje pojme en svetovni nateg....tako da premisli ali se ti res splača.

Sodelavka že leta in leta plačuje zavarovanje za hišo (pa niti nemalo) in ko ji enkrat zakisal pralni stroj in zalil nadstropje, je od zavarovalnice dobila (takrat neverjetnih 38 jurjev)...letno pa je plačevala takrat nekje 70 jurjev.

tako da...ko bi rad sklenil zavarovanje so vsi medeni in ponuajo obleke...ko se ti bo res kaj zgodilo...bo pa najprej kontrola..aha tvoja krivda..takoh 60 % manj, starost tega in onmega, nisiimel doplačenega še tegain onega...na koncu te bojopožegnali s 300 EUR ki si jih boš zataknil za klobuk.

če nimaš nič zavarovano pač ko se tikaj zgodi, zmečešuničeno ven, nabaviš novo in konec debate. NEpa da XY let plačuješ zanekaj kar niti ni nujno d ati bo kdo poplačal.

tako ali tako pa mora biti sam blok zavarovan, kjer so kriti razni izlivi (kanalizacija) itd. kjer se da pod določenimi pogoji nekaj potegnit ven.

Pozanimaj se za premijo, vkalkulirajkolikokrat se ti jev življenju že to zgodilo (oz. tvojim starešm..da je razpon večji),,nato pa določi razmerej z morebitno škodo, ki se lahko zgodi (kakih 2 - 3.000 EUR) pa boš videl ali se splača ali ne.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Na kratko. Če je stanovanje v bloku je treba najprej preveriti, če ni morda že blok požarno zavarovan. To se dostikrat vidi iz položnic (mesečnih obračunov).

V tem primeru se lahko sklene le zavarovanje stanovanjske opreme in odgovornost, če imaš kakšne vrednejše stanovanjske predmete (TV) pa tudi proti indirektnemu udaru strele.

Če blok ni zavarovan, priporočam še zavarovanje etažne lastnine.

Vse skupaj, torej opremo in etažno lastnino na novo vrednost.

Jaz imam oboje zavarovano tudi "protipotresno", čeprav ga doslej še ni bilo.
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pri izbiri zavarovalnice ti pa priporočam, da se obrneš do kakšnega agenta, ki prodaja storitve več zavarovalnic. Zavarovalnice hvalijo svoje storitve kod, da so zdaleč najboljše. Z mojim agentom sva zmenjena, da če pride do kakšnekoli škode pride on in mi sestavi prijavo. Glede cene njegovih storitev pa ni težav, ker on prejme provizijo od zavarovalnice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Na položnici upravnika je Zavarovanje , samo ne vem kakšno. Jih moram mal povprašat...
Sicer pa imam zavarovano, pa se mi zdi da bi lahko imel premičnine nekoliko manj zavarovane. Bom drugo leto obpodaljšanju vedel, da bom agenta spomnil da moja oprema ni vredna 40.000? tisoč evrov... sploh pa toliko ne bi dobilnikdar od njih....
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če imaš na novo vrednost, je lahko tvoja oprema hitro toliko vredna.
wink-1.gif


Ali pa ne.
wink-1.gif


Itak sam veš, koliko bi te stalo, če bi sal delati nova okna, vrata, parket, ploščice,...

BTW - Izbere se tisto zavarovalnico, ki manj "nateguje" z izplačili. Tudi če je "10 evrov" dražja. Je pa res, da je pametno pred samo sklenitvijo zavarovanja V MIRU prebrati zavarovalne pogoje, malo pobrskati okoli, kaj je vključeno v zavarovanje in kaj ne (npr. po internetu, forumu,... sej to najbrž ni pretežko, ne?
wink-1.gif
), premisliti, ali je zavarovalna vsota premajhna ali prevelika...

Zavarovanje pač ni štruca kruha, da bi se ga dalo z levo roko in "na kile" kupovat.
(pa še s kruhom je danes križ...).

Kot je rekla Kornhauserjeva - "Vedno se zaklinjam, da ti zavarovalniški nategatorji drugo leto pa sigurno ne bodo dobili toliko denarja, naslednje leto pa vedno odidejo še s kakšnim sklenjenim zavarovanjem več...".
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: