Zavarovanje stanovanja

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Zanima me, kako je v blokih urejeno v primeru, da:
- poči cev na mojem pralnem stroju, posledično pride do izliva vode, ki uniči moj parket in povzroči materialno škodo sosedu spodaj. Moram jaz sam v takem primeru pokriti škodo na objektu in pri sosedu?
Kaj pa v primeru požara?
Najbrž ima upravitelj kakšne police, vendar me zanima za take specifične primere, če mogoče kdo ve.
Hišo imam normalno zavarovano in na srečo ni bilo še kakšnih večjih primerov, vendar v hiši lahko povzročiš samo škodo sebi... Za stanovanje v bloku pa nimam pojma, kako je to urejeno. Predvsem me zanima za morebitno škodo, ki bi bila povzročena drugim stanovalcem oz. objektu - kot primer zgoraj.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Zanima me, kako je v blokih urejeno v primeru, da:
- poči cev na mojem pralnem stroju, posledično pride do izliva vode, ki uniči moj parket in povzroči materialno škodo sosedu spodaj. Moram jaz sam v takem primeru pokriti škodo na objektu in pri sosedu?
Kaj pa v primeru požara?
Sosedu se krije škoda iz "odgovornosti", ki je že vključena v stanovanjsko zavarovanje. Tako se ni bati.
Požar: Tudi sosed ima verjetno sklenjeno zavarovanje.

V bloku se lahko sklene zavarovalna polica za celoten blok, lahko pa se zavaruje tudi posamično, etažna lastnina, torej vsak lastnik posebej.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Se moram pozanimat kako imam jaz to zavarovano. Vem da je na upravnikovem računu vedno neko zavarovanje, vendar ne vem kaj vsebuje,
imam seveda tudi na svoje ime zavarovano stanovanje.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Skoraj zagotovo gre pri tem za osnovno požarno zavarovanje, verjetno tudi z zavarovanim izlivom vode. Mogoče je notri tudi vandalizem, če ste se za to odločili.
Zavaruje pa stavbo kot gradbeno celoto (streho, zunanje, nosilne zidove, medetažne plošče,...), ne posameznih stanovanj v njej.
Tako denimo ne krije izlivov na internih inštalacijah (od vertikale v stanovanje,...).
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
2 primera.

Poči cev pralnega stroja in zalije mene in še spodnjega soseda. Je zavarovano iz zavarovanja sta. premičnin. Cev je bila že sila dotrajana.

V mojem stanovanju poči cev v zidu (interna napeljava) in zalije mene in še spodnjega soseda.


Bo zavarovalnica poplačala škodo obema?