Zavarovanje proti kraji kolesa

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Z vidika zavarovanja je kolo v kleti, če je klet individualna, zaklenjena, zavarovano. Boš pač kupil drugo kolo.
smile-1.gif


Mora se videt, da je bil vlom, račun pa itak imaš. Pokličeš policijo pa je rešeno.

Citat od zgoraj:
(1) Vlomska tatvina je, ce storilec:
1. vlomi v zaklenjene prostore, podstrešje, klet, lopo,
garažo (razbije ali vlomi vrata, okno, zid, strop ali
pod);

---------------

Balkon ni krit. Moral bi biti vlom. Npr, če bi bil balkon zaprt, zaklenjen in bi storilec razbil steklo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
V osnovi je zavarovana vlomska tatvina, za vlom velja tudi če je ograjeno in zaklenjeno za ograjo višine nekje 1.8m -/+ tako da balkon bi lahko spadal pod to... še vedno bi raje imel v zaklenjeni kleti...

Kje pa imaš stanovanje/opremo zavarovano?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Eno vprašanje.

Ali te zavarovanja, bodisi hiše stanovanja ali kolesa in kolesarja posebej veljajo tudi za tiste mopede do 25 km/h. Kajti po novi zakonodaji ne gre več za kolesa z pomožnim motorjem ampak za kolesa.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101702

3. člen, 13. točka

Zakonodaja verjetno tukaj nima kakšne posebne podlage, če se zavarovalnica odloči da nekaj zavaruje ali ne, je njena odločitev...
Nasplošno pa velja, da morajo vozila katera imajo lastni pogon imeti svoje zavarovanje odgovornosti in kaska če ga želijo...

Za tavino bi to "kolo" rabilo kasko zavarovanje, razen če zavarovalnica to drugače določi v splošnih pogojih...

Predvsem bodite pozorni lastnikih teh dvokoles pri odgovornosti, če s takim vozilom povzročite škodo drugemu vam je stanovanjska polica ne krije, za te sorte vozila morate imeti posebaj sklenjeno zavarovanje odgovornosti čeprav zakonsko to ni predpisano!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Razumem zadevo, ampak v končni fazi je v zgoraj navedenem reklamnem materialu posameznih zavarovalnic omenjeno kolo. Po zakonu je kolo pač kolo in tudi z pomožnim motorjem. Potem morajo v svojih reklamah zadevo definirat oz. obrazložit kaj smatrajo za kolo, da nebi prihajalo do nesporazumov, oz. agenti pri sklepanju točno opredeliti zakaj zavarovanje velja in zakaj ne, ter da je za to vrsto na voljo drugačno zavarovanje. To me je zanimalo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Razumem zadevo, ampak v končni fazi je v zgoraj navedenem reklamnem materialu posameznih zavarovalnic omenjeno kolo. Po zakonu je kolo pač kolo in tudi z pomožnim motorjem. Potem morajo v svojih reklamah zadevo definirat oz. obrazložit kaj smatrajo za kolo, da nebi prihajalo do nesporazumov, oz. agenti pri sklepanju točno opredeliti zakaj zavarovanje velja in zakaj ne, ter da je za to vrsto na voljo drugačno zavarovanje. To me je zanimalo.

Mislim da vsi vemo kaj je "kolo", če je pa kdo to sedaj spreminjal pa naj mu bog pomaga so rekli včasih
bonk.gif


Za to vrsto je že skozi na voljo zavarovanje in je isto kot za mopede (kolesa z motorjem) H kategorijo do 45km/h...
ko sem imel jaz mopeda, ga ni bilo potrebno registrirati in zavarovati, ko so to spremenili so naredili uslugo vsem
ki uporabljajo mopede in vsem ostalim udeležencem, ker so s cest spravili večino neustreznih vozil in tako povečala
varnost vseh nas... po mojem bi morali isto narediti še za mopede do 25km/h....

Poznam par primerov ko so se mulci zaleteli z njimi, seveda brez zavarovanja, potem je bilo pa hudo ko je bilo treba iz
svojega žepa plačat škodo....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Sej je vse OK. vsak dan se pač nekaj novega naučimo. recimo, do sedaj nisem vedel da obstajajo zavarovanja tudi za te mopede do 25 km/h (ali pa kolesa). Sej cena za odgovornost do tretje osebe ne more biti nevem kaj, saj je tudi za mopede poceni, za kolesa prav tako. Ampak lepo je vedeti, da zadeve obstajajo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Ja, žal res premalo poznamo določene stvari in koker "nam" grejo zavarovanja in agenti na živce si premalo časa "vzamemo" da bi se poučili o možnih zavarovanjih, vsaj tistih "kritičnih", pol je pa še druga stran, saj jaz tega ne rabim, men se ne bo nič zgodilo ker sem previden...

Boš uredil sedaj zavarovanje za bicikel?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Jp bom uredil, ampak za bicikel. Tistega mopeda do 25 km/h nimam, sam sprašujem, morda ga v prihodnosti otroku nabavim. Za kolo bom pa vsekakor uredil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Malo pregledal zgornje izračune člana @Mare2. Glede na to da imam na ZM zavarovano vse kar imam (2x avto, 1x stanovanje, 1x motor in 1x garažo). Bi me zadeva z 35 procentnim popustom stala okoli 40 EUR. V tem bi bilo krito vse, razen kraje izven zavarovabega območja (beri stanovanje + klet). Dokej ugodna varjanta glede na to ,da so krite še telesne poškodbe in tujina. sem blizu meje in večkrat z kolesom zaidem v RH. Drugi mesec mi poteče zavarovanje stanovanja in sproti še to uredim.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Malo pregledal zgornje izračune člana @Mare2. Glede na to da imam na ZM zavarovano vse kar imam (2x avto, 1x stanovanje, 1x motor in 1x garažo). Bi me zadeva z 35 procentnim popustom stala okoli 40 EUR. V tem bi bilo krito vse, razen kraje izven zavarovabega območja (beri stanovanje + klet). Dokej ugodna varjanta glede na to ,da so krite še telesne poškodbe in tujina. sem blizu meje in večkrat z kolesom zaidem v RH. Drugi mesec mi poteče zavarovanje stanovanja in sproti še to uredim.

To verjetno govoriš za zavarovanje bicikla... če imaš stanovanje in stanovanjsko opremo imaš notri vključeno tudi že civilno odgovornost
kar velja da če z biciklom narediš nesrečo, zavarovalnica "krije" zahtevke tretjih oseb do dogovorjenega zneska (25.000 ali 50.000 odvisno od paketa standard/nadstandard) tako da v tem primeru ne rabiš zavarovat še posebaj splošne civilne odgovornosti....
Kasko bicikla, pa pride v poštev pri poškodbah bicikla, požarnih in viharnih nevarnostih... ( koliko imaš star bicikel in kakšna je bila cena novega?) jaz kaska ne bi vzel, ker ni tatvine mi ni zanimivo, če pa kdaj kakšno feltno skrivim... zanimiva mi je edino asistenca, ker naj bi ti pomagali "povsod" je pa treba vzet splošne pogoje in ugotovit ali krije to kar pričakuješ ali ne...

Vsekakor bi pa priporočal zavarovanje odgovornosti kolesarja, vsem ki tega nimajo urejenaga preko zavarovanja premičnin ali pa po pogojih niso več kriti (starejši od 26 let živeči pri starših, oz že zaposleni ipd - odvisno od pogojev zavarovalnice)

p.s. se da cenješe narediti ostala zavarovanja kot pri ZM
evil.gif

( naslednji teden bo ZM uvedla franšize na vse kombinacije, kmalu sledijo še ostali)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Verjamem, da je kakšna tudi cenejša, nisem primerjal. So pa v SLO tud kakšni zavarovalniški pocarji, ko recimo poškodovani del po evrotaxu računajo, pol morš pa še 100 EUR doplačat da ti kakšno poškodovano šipo zamenjajo. jebeštrga jih gleda, pa njihova 30 EUR cenejša polica.