Zavarovanje pravne zaščite

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Arag

Kako to funkcionira v praksi?

Ima kdo izkušnje?

Recimo za ločitev, deljenje premoženja itn?

Ker premija 12€ na mesec je hudičevo malo, kolikor znosiš odvetniku.

Edit: No, mesečna premij pride 20€, ko obkljukaš, kar rabiš. Ampak še vedno zanemarljivo.
 
Nazadnje urejeno:

memberx

Pripravnik
8. feb 2009
118
0
16
Vsekakor priporočljivo, sploh če si podjetnik. Kot fizična oseba je vprašanje, če se "splača", saj osnovni paket krije bolj malo storitev (v vsakem je en posvet pri odvetniku na mesec). Ko sklepaš, se posvetuj s svetovalcem, da ti ponudi kritje in izda ponudbo za področja, ki se tičejo predvsem osebnih razmerij (delovno pravo, ipd...)

Če pa je kritje podano, pa ARAG plača tako tvoje stroške kot tudi stroške nasprotne stranke (v primeru neuspeha v sodnem postopku), ter seveda vse ostale sodne stroške.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Arag

Kako to funkcionira v praksi?

Ima kdo izkušnje?

Recimo za ločitev, deljenje premoženja itn?

Ker premija 12€ na mesec je hudičevo malo, kolikor znosiš odvetniku.

Edit: No, mesečna premij pride 20€, ko obkljukaš, kar rabiš. Ampak še vedno zanemarljivo.

ločitev, deljenje premoženja, dedne zadeve itd....
- krije samo če nekdo na koncu ločitvenega/dednega postopka, potem ne upošteva odločbe sodišča... dobi odločbo in je ne upošteva...
vso pravdanje/dogovarjanje prej pa ni krito nič, če se ne moreta dogovorit glede delitve premoženja ali otrok, ti tukaj ne pomaga nič.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hvala za odgovore-nisem šel v to, ampak sem plačal odvetniku za pisanje in takso na sodišču.

Moje laično razmišljanje: izbereš kogar hočeš in če že plačaš se bo (po vsej verjetnosti) bolj potrudil.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Hvala za odgovore-nisem šel v to, ampak sem plačal odvetniku za pisanje in takso na sodišču.

Moje laično razmišljanje: izbereš kogar hočeš in če že plačaš se bo (po vsej verjetnosti) bolj potrudil.

Saj ARAG tudi plača odvetnike, seveda po uradni tarifi ki je nakako polovična tega kar običajno odvetniki delajo,
vendar se mora ARAG odločiti da te "krije" v postopku....

Za ločtvene zadeva pa kot sem zgoraj že napisal ni kritja, razen če nekdo ne upošteva odločbe sodišča,
vsa pravdanja okrog deljenja itd. pa niso krita...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kje se pa da kaj sklenit zavarovanje za odgovornost iz dejavnosti? Torej da, recimo z opravljanjem svojega posla narediš nekomu škodo. Nenamerno seveda.
Kakšne so kaj možnosti v Sloveniji za to?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Skoraj vsaka (resna) zavarovalnica - poklicna odgovornost se reče. Mi imamo pri Adriatiku projektantsko odgovornost, pa pri ZM smo imeli nepremičninsko odgovornost. So pa to zakonsko določena zavarovanja.