Zavarovalniški agentje!

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tle vas je kar nekaj menda...

Na mojmu avtu v kratkem poteče zavarovanje. Sem nekaj slišal, da se bo podražilo obvezno in kasko avtomobilsko zavarovanje. Kdaj bo to? Koliko prej, od pretečenosti, lahko podaljšam zavarovalno polico?
Boklonaj!
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Baje 15.11, podaljšaš lahko do 30 dni prej.


In dobiš po stari ceni al po novi? Oz sklepam da po stari....ampak te lahko potem terjajo za kakšno razliko ker datum zavarovanja nastopi šele po uvedbi novega cenika?


LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne, dobiš po stari ceni in te nihče za nič ne terja. Včasih je tudi veljalo, da če je nekdo imel "skadenco" (obnovo zavarovanja) npr. 12.10., podražilo se je 15.10, podaljšati je pa prišel 18.10., mu je sistem avtomatsko obračunal po stari ceni. Ostalim, s skadenco po 15.10 in prihodom na zavarovalnico po tem datumu pa po novem.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjetno niste ravno veliko škod izplačali poleti in se bo drugače poznalo na "članstvu"
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ocenili so, da je demagogija bolj važna od poslovnih rezultatov in bodo potiho podražili po novem letu. IMHO

Drugače je pa zanimivo poslovanje:

- imaš najnižje (kao) premije
- izplačuješ najvišje odškodnine (kao)
- pobiraš pretežno obvezna zavarovanja
in upaš na ugoden poslovni rezultat (kao).
Razen, če niso še na pomoči od matične firme, kao implementiranje v naš zavarovalniški trg.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
How true...
Žlahta ima slabe izkušnje z njimi... (Generali)
Kot je rekel Lost1; še zmeraj je gora najbolj predvidljiva. Človeški faktor je povsod, obnašanje osebja pa tudi odvisna od tega kako stranka pristopi do njih. Osebno imam dobre izkušnje z njimi. Konec koncev bom tudi nekaj udrtin na vratih popravljal na račun toče... (sem cenilcu prostodušno priznal, da je to verjetno od prej, pa je tip rekel da če se že popravlja naj se popravi vse...)
Vsekakor stremiš po win2win kombinaciji...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
How true...
Žlahta ima slabe izkušnje z njimi... (Generali)
Kot je rekel Lost1; še zmeraj je gora najbolj predvidljiva.

jp. verjetno zato vsak dan par strank od Triglava prestopi k Generaliju. pa ne samo pri meni...

itaq pa.. eh.. brezveze. suit youself
zmaga.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
How true...
Žlahta ima slabe izkušnje z njimi... (Generali)
Kot je rekel Lost1; še zmeraj je gora najbolj predvidljiva.

jp. verjetno zato vsak dan par strank od Triglava prestopi k Generaliju. pa ne samo pri meni...

itaq pa.. eh.. brezveze. suit youself
zmaga.gif

Verjetno se oba strinjava da so prestopi vsakodnevni pri vseh zavarovalnicah.
In mobilnih operaterjih in ostalih zadevah...

Slisim pa od veliko ljudi " nene, bomo mi kr pr triglavu ostal, vsaj ne komplicirajo tko k drugje k se ljudje pritozujejo"
Delno je nekaj tega le v glavah,ampak nekaj je pa tudi res...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
zanimivo, meni pa stranke dejansko govorijo "samo stran od Triglava in NLB"...

prestopi pa so nekaj običajnega, kakopak. samo se po policah lepo vidi od kje večinoma prihajajo....
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tebi še vedno ni jasno, da pobirate obvezna zavarovanja starejših populacij, ki za par evrov zamenjajo dosedanjo zavarovalnico.
Ostali se vas pa že otepajo, saj se "dober" glas širi v 9 vas.


Post veselega uporabnika vaše asistence.
Kako sem bil vesel da sem za 1 sam euro dobil avtomobilsko asistenco pri generaliju, ko sem tam sklenil tudi zavarovanje za avto.

Res ugodna ponudba, glede na to da pri amzs sm vse to plačal,..

In tako imam kar dve asistenci-ce se mi kaj zgodi sem 200 % na cesti,....

S takimi mislimi sem bil do vceraj ko sem ostal s praznim akumulatorjem na parkiriscu. Prvic. In vzamem uni krtoncek od generali pa klicem center,... Povem napako, st police, kje sm itd,...
Pa mi rece uni tip naj malo pocakam,...
Ko se spet javi mi rece da je moj avto starejsi od 10 let (letnik 97) in da potem za to tega asistenca ne krije,... WTF si mislim-potem razberem ko mi razlaga da mi ne krije prav nic ker mam corso staro vec kot 10 let. In po vpprasanju kolko bi me prsla njihova pomoc, mi rece da enih 40 €,...
In kaj da mi krije ta asistenca ga se prasam,.. Ene stroske v visini nekaj 1000 e ki pokrivajo ne vem kaj,...
Potem sem mu rekel da mam pa zelo veliko ugodnosti in jezen prekinil in si mislil naj si vtaknejo nekam svojo asistenco za 1 €.

Potem sem poklical amzs-ker mam tudi tam članstvo, v petih minutah bil pri meni, sem samo podpisal nalog in to je to-brezplačno.

Mislim-naj mi kdo potem pove zakaj ob sklenitvi zavarovanja pri generaliju nobeden ne omeni da ne bom mogel imet vseh ugodnosti ker vozim letnik 97-saj uni ki mi sklepa zavarovanje vidi letnik,.. Ce ne bi sel brat zdaj kaj je napisano v tistih pogojih, ne bi vedel.


Triglav te omejitve nima.
grims-1.gif


8gt-assi.jpg

 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Tebi še vedno ni jasno, da pobirate obvezna zavarovanja starejših populacij, ki za par evrov zamenjajo dosedanjo zavarovalnico.
V bistvu je res precej takih, ki so do sedaj imeli zavarovano zgolj obvezno zavarovanje in so/ste jih gulili desetletja. Pri nas so za isti denar dobili zraven še najmanj delni kasko kombinacije (S, S, O in D).
Če se je kdo odločil oditi od zavarovalnice zgolj za par evrov pa tudi veliko pove o zaupanju stranke do zavaropvalnice, pri kateri je leta imel zavarovano svoje premoženje.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Narobe razmišljaš, zaupanja ni, je le premija in Generali si jo trenutno še lahko to privošči, vsaj pri segmentu AO zavarovancev.

In ne delajte se Robina Hooda ali kakšnega drugega dobrotnika, Generali to ni, je multinacionalka z enim samim namenom, napolniti žepe oziroma ustvarjati dobiček. (brez vzajemnosti) Lahko pa za kakšno obdobje dela tudi v izgubo, da izrine manjše, a slej, ko prej se bo to spremenilo. Žal. Za vaše zavarovance.