zavarovalnica alianz

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Jaz imam v kratkem podaljšanje registracije in zavarovanja, pa mi je ena od zavarovalnih agencij tudi ponudila Allianz zavarovalnico, cena je sicer ugodna za MAX paket (malo manj kot trenutno plačujem pri Savi), ampak mene bolj moti to, da je odbitna franšiza 200 EUR. Če jaz potem tole prav razumem, za primer; prileti mi kamen v steklo, peljem avto na menjavo stekla, strošek nove šipe + delo je 350 EUR, od tega moram 200 EUR odkartati sam, ostalo plača zavarovalnica?

Odbitna franšiza in izguba bonusa, velja samo za prometno nesrečo, dobro poglej kaj piše na polici!

Zavarovanje sklenjeno s soudeležbo le pri prometni nesreči pri vsaki škodi v znesku 200,00 EUR
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
pazi ni zmeraj 200,00€. bom prilepil iz splošnih poogjev ko sem jih dobil zraven.

edit: slika
 

Priponke

  • Brez naslova.jpg
    3,6 MB · Ogledi: 371

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
pazi ni zmeraj 200,00€. bom prilepil iz splošnih poogjev ko sem jih dobil zraven.

edit: slika


Ne ni, še skleneš zavarovanje s franšizo je ta 200€, in velja samo za prometno nesrečo,
če skleneš zavarovanje brez franšize, je prva škoda brez franšize, druga 200€, tretja 400€...

To velja za vozila nekje do 60.000€, kar pomeni da je za dražja vozila sploh ugodna franšiza, malo manj pa je ugodna za vozila
nižje vrednosti... naprimer pri 15.000€ vrednem avtu je franšiza 200€....

Pri dražjih vozilih, mislim da nad 60.000€ ali pa nekaj manj, pa se spremeni in je 0,72%, NNV kar je spet manj kot pri večini konkurence.
Glede na to da ima redko kdo več kot eno škodo iz naslova prometne nesreče, višja franšiza nebi smela skrbeti skoraj nobenega,
tisti ki se pa večkrat zaletava pa bog pomagaj :eek:

Imajo 4 pakete, ki so fiksni, torej se ne da nič dodajati ali odvzemati, ni klasične kombinacije parkirišče, oz. je krito samo v paketu MAX,
vendar škode ne vplivajo na B/M in ni franšize.

Napredovanje bonus/malus
če stranka v preteklem obdobju (polica najmanj 10 mesecev) ni imela škode ki bi vplivala na B/M, napreduje v naslednjem
zavarovalnem obdobju za 2 premijska razreda ( npr. 10%)
če je stranka imela škodo ki vpliva na B/M pa nazaduje 4 premijske rezrede (npr. 20%)

Asistenca
v vseh paketih je vključena asistenca, ki pa v glavnem krije avto vleko do pooblaščenega servisa oz do iste razdalje kamor želi stranka,
asistenca nima omejitve glede starosti vozila.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Mini popravek... Ce izberes fransizo (npr 200 eur) je ta ves cas enaka in ne narasca...
Ce je brez fransize, pa je prva skoda brez, za tem pa 200, 400...eur...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Garfildd

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Danes sem še enkrat govoril z agencijo, ki mi je pripravila ponudbo za zaravarovanje avta pri Allianzu, dejansko je tako kot je napisal Garfildd. Odbitna franšiza (v mojem primeru fiksna - 200 EUR) je samo v primeru karambola, če se uveljavlja kasko iz naslova delnih kombinacij, pa odbitne ni.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Danes sem še enkrat govoril z agencijo, ki mi je pripravila ponudbo za zaravarovanje avta pri Allianzu, dejansko je tako kot je napisal Garfildd. Odbitna franšiza (v mojem primeru fiksna - 200 EUR) je samo v primeru karambola, če se uveljavlja kasko iz naslova delnih kombinacij, pa odbitne ni.
Tole lahko potrdim, sklenil v soboto...po res smešni ceni :)
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Včeraj uredil zavarovanje pri Allianzu na tehničnih pregledih, trajalo je malo dlje kot ponavadi, ker je nov sistem in ponudnik, mogoče še zanimivost glede plačila premije, ne plača se na mestu samem, torej na TP, ampak se dobi račun s podatki od zavarovalnice in se nakaže direktno k njim na TRR.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
zakaj tako misliš?
men je najbolj kul, da mi ni treba z gotovino okol hodit, da lahko plačam preko klika ali s kartico.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A ti se koga bojis? Da te pretepejo in oberejo? :) Od nekdaj zavarovanje placujem gotovinsko, na licu mesta vse opravim, zraven tega pa se dobim 10% popust na enkratno placilo. Stvar okusa pac.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
eh ne. sam mi je tečno po bankah hodit oz. po vseh uradih. še pri dohterju bi rajše prek telefona zrihtal, kot pa da hodim tja.

tudi pri zavarovanjih dobim 3 ali 4% popust na enkratno plačilo. ne vem kje dobiš ti 10%, ampak pri 3eh zavarovalnicah, kolker sem bi do sedaj ni bilo nikjer več kot 4%.

ne vem, tak sem se navadil, vse, če se le da plačam brezgotovinsko. pazi, ampak, če nudijo pa gotovinski popust, potem tudi plačam z gotovino ( to pa redko kje še nudijo oz. ne kupujem več zadev, kjer bi prišlo do razlike).

fizično na banki sem bil nazadnje pred 3leti, ko sem rihtal neke papirje, vse ostalo preko telefona z osebnim bančnikom ali pa preko klika. pa dejansko parkiram 30m stran od glaven banke, vsako jutro ko peljem otroke v šolo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
A ti se koga bojis? Da te pretepejo in oberejo? :) Od nekdaj zavarovanje placujem gotovinsko, na licu mesta vse opravim, zraven tega pa se dobim 10% popust na enkratno placilo. Stvar okusa pac.


Stvar okusa, ene stranke pač želijo vse z gotovino opravit, druge hočejo imeti čim manj opravka z gotovino...
v temu primeru dobiš račun in plačaš preko spletne banke, nobene birokracije...

Popust za gotovinsko plačilo ali plačilo preko računa je enak, saj se gre za enkratno plačilo, ne glede na vrsto plačilnega inštrumenta ( med tema dvema),
razlika je samo v tem ali plačaš tam, ali pa preko računa, če imaš pa viška gotovine, pa seveda raje plačaš s kešom ;)
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Jaz sem med čakanjem v vrsti za plačilo cestnine plačal znesek premije kar preko telefona oz. mobilne aplikacije od moje banke, zadeva je bila tako urejena v slabih 2 minutah. Popust na enkratno plačilo premije je bil vseeno, ker mi ga je vračunala že referentka za zavarovanja :)
Sicer pa kot je že bilo rečeno - stvar okusa, vsakomur pač svoje.