Zavarovalni zastopnik

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Via ....


V čem je sploh problem?

Tudi Triglav ima agencije, tega nihče ne trdi. Saj bi bilo neumno, če jih ne bi. Svojega časa je imela tudi centrala Triglava Tri Pro ..... niso pa to brovkerji, ki bi nudili najboljšo opcijo med zavarovalnicami.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hocem povedat slednje: razlika je, ce si ti zaposlen NA ZT kot pa da si zaposlen pri agenciji XY ki ima pogodbo za trzenje kapitalskih zavarovanj ZA ZT. Ker ta agencija XY lahko jutri prekine s ZT in zacne za AS ( naprimer ). V najslabsem primeru te stranka tozi ker si jo zavedel da klices iz zavarovalnice in ne iz agencije XY. Tri Pro pa je agencija v lasti zavarovalnice Triglav in ni opcije da bi trzili se za kaksno drugo zav.hiso. Pa ce ze uporabljas neke tujke bi bilo bolj pravilno broker brez tiste crke V
wink-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Triglav ne dodeljuje koncesij vsakomer. Če nekdo že trži za npr. AS ali katerokoli zavarovalnico praviloma ne dobi možnosti prodaje vseh ali delaTriglavovih produktov, kar je s strani zaščite podatkov tudi normalno. Saj s koncesijo pridobi možnost vpogleda v določen segment strokovnih in imenskih podatkov.

Za takšno tožbo še nisem slišal.

So pa klicoči namazani z vsemi žavbami, tako da lahko reče tudi, da kliče v imenu/pooblastilu ali na račun zavarovalnice, brez omembe agencije za katero dela. Pa ga lovi in drži če ga imaš za kaj.
wink-1.gif



Bo tako vredu?

bróker -ja m z -em člov. (ọ) borzni posrednik

brókerka -e ž, člov. (ọ) borzna posrednica

brókerjev -a -o (ọ)

broker [bróukə] noun mešetar, senzal,
agent, posrednik, poverjenik,
komisionar, pooblaščenec; ~'s returns
skladiščni popis
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hehe no nekaj smo dorekli. Torej kapitalska zav in VS ZT ima v naboru z drugimi ponudniki ze vec agencij, tako da se tukaj motis. Ce ne verjames na besedo pa lahko podkrepim s konkretnimi agencijami.

Pa vse kar sem reku je, da tisti V odstranis ne se jezit zdej
cool-1.gif
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
ali niso "brovkerji" zavarovalni posredniki.
Vem da zavarovalni posrednik na licenci (za zavarovalnega zastopnika) izpolnjuje se eno dodatno polo z vprasanji.
Drugace pa imajo posredniki firmo(velikokrat s.p.) in sklenjene pogodbe za trzenje zavarovalnih produktov za eno ali vec zavarovalnic.
 

makekekec

Zelenc'
21. jan 2008
2
0
1
jaz sem zaposlen kot zastopnik na ZT...sicer delam še nekaj izven zavarovalnice, saj je sam dohodek iz zavarovalništva bolj majhen...je pa delo zajebano...zanimivo je pa to, da stranke bežijo stran zaradi akcij (avto) npr Generali...naslednje leto se pa vračajo nazaj, ker jim škod niso plačali ali pa so jim drugo leto zavarovanje zvišali...dela ne zmanjka je pa tempo ki ga diktirajo šefi, kar hud...
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
nevem kaj je zate dober zaslužek, ampak povprečni zavarovalni zastopnik zasluži med 1500-2000€/mesec, da
o t.i. "psiho" zastopnikih, ki vlečejo po 8000+€ ne govorimo.....
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
hmm....tega nisem razumel ...."čeprou unih 8000€+ je hitr zlo zlo zlo večja številka:)"

LP!
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik Fedor pravi:
nevem kaj je zate dober zaslužek, ampak povprečni zavarovalni zastopnik zasluži med 1500-2000€/mesec, da
o t.i. "psiho" zastopnikih, ki vlečejo po 8000+€ ne govorimo.....

jaz res poznam enega, ki dejansko toliko zasluži...
smirk-1.gif
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
ja ti verjamem, saj si nisem izmislil......moj kolega, ki je najboljši na naši območni enoti in eden izmed najboljših v celem Triglavu vleče toliko denarja......
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Ja to nič ne pomeni 8 miljonov pobranih premij (mogoče misliš Štefana) drugače pa smo govorili o zaslužkih.

Fedor mislil sem da 8.000 ni končna številka;) ampak je začetek uspešnega vodje:D
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
Ja to nič ne pomeni 8 miljonov pobranih premij (mogoče misliš Štefana) drugače pa smo govorili o zaslužkih.

Fedor mislil sem da 8.000 ni končna številka;) ampak je začetek uspešnega vodje:D

Kako misliš da nič ne pomeni 8 mio pobranih premij?
confused-1.gif
Koliko vem, se provizija računa prav od tega zneska. In če znaša npr. le 3%, je to 20.000 EUR provizije na mesec. Pa mislim da je odstotek mnogo mnogo večji...
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Lej provizija je računan tudi z dobo ali pa je računana na dejanski vložek tko da cifre so lahko zlo različne!
Vem da ta številka sigurno ni slab zaslužek toda;) če bi imel jaz 8M pobranih bi bilo tistih 20.000 mesečno malica