Zavarovalni zastopnik

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Živjo

Ne vem, če sem, dal v pravi kotiček temo, če pa nisem pa se oproščam.
Nekaj bi me zanimalo o zavarovalnem zastopniku, kakšno izobrazbo moraš imeti (nekaj vem, da pač moraš imeti vsaj 5 st.ekonomske kaj pa če imaš 4 st.)ali je res potrebno opravit nek dodaten izpit, da lahko opravljaš to delo, kakšne so OSNOVNE PLAČE in stimulacija.
Je kdo tukaj gori, ki je to delo opravljal. Kakršna koli informacija dobrodošla.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
-dovolj tudi 4. stopnja
-opraviš licenco(na zavarovalnem združenju)
-osnovne plače kot take se ponavadi ne pozna (je pa seveda odvisno od firme, za katero delaš)
-plačilo je po stimulaciji
-tu je več ljudi, ki je opravljalo to delo
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zavarovalnice jemljejo v službo tudi brez izpita.

Ponekod ti plačajo opravljanje izpita. Seveda pa še poizkusne dobe marsikateri ne opravi uspešno.
smile-1.gif


Nekako je potrebno najti pravo pot z uspešnim komuniciranjem, strokovnostjo in pomočjo svojim strankam, da jih tudi obdržiš.
smile-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Osnovne plače se pa začnejo tam pri 3,5 EUR/uro, neto. Pol pa še prišteješ malico, prevoz in pa najpomembnejše - provizijo.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
In več ali manj imaš določeno koliko katerih polic moraš narest na mesec. Npr. da prodajaš življenjska zavarovanja, imaš določeno, da moraš npr. na mesec narest 10 novih življenjskih zavarovanj, sicer si lahko ob službo.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
In več ali manj imaš določeno koliko katerih polic moraš narest na mesec. Npr. da prodajaš življenjska zavarovanja, imaš določeno, da moraš npr. na mesec narest 10 novih življenjskih zavarovanj, sicer si lahko ob službo.

kje pa je to???
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Lahko. Iz naslova nespodobnosti (ZDR). Določene zavarovalnice imajo v naprej določeno minimalno število novih sklenitev in če tega ne dosegaš je zgodba v naprej poznana. Pri agencijah, ki imajo sklenjene pogodbe z zavarovalnicami pa je stvar še toliko bol jasna.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Točno tako, vse je določeno v pogodbi o zaposlitvi. Če tega ne dosegaš, je to kršitev pogodbe, neizpolnjevanje rezultatov. Imeli smo veliko primerov odpuščanja s tega nslova.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Kaj pa delate kot redni:) itq se vsaj 2-3x manj plačani na isto število kot kje drugje
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Prej bi rekel po škodnih primerih oz izplačilih škod.
Ceprov je to zame popoln nesmisel,ker agent nemore vedeti da bos ti avto sesul oz. ti ga bodo ukradli.njemu pa potem ne priznajo bonusa.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Tako je pri večini agencij, ki imajo pogodbe z zavarovalnicami. Pri "klasičnih" zastopnikih je število polic, lahko pa tudi kombinacija vsote in števila polic ter tako kot je napisal "mnz"; lahko vpliva tudi škodni rezultat kar pa je zame najjači nesmisel
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Generali?
grims-1.gif

Tudi! Sem bil tam 5 mesecev pa sem v tistem kratkem času videl kako hitro jih (mene niso, ker sem prej dal odpoved) odslovijo in kako hitro dobijo nove.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
Kaj pa delate kot redni:) itq se vsaj 2-3x manj plačani na isto število kot kje drugje

Jaz nisem zastopnica in ne bi nikoli bila, ker takšno jebanje kot je pa to, pa še nisem vidla
bonk.gif

se spomnim še, ko je bil fotr zastopnik na Triglavu
bonk.gif