zavarovalna polica, prevec placujem?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
No bogat ravno ne boš postal če boš avto sesul.
Sicer pa vsak je svoje sreče kovač in osebno imam raje slabi kasko kot dobre kombinacije.
Če že gre kaj narobe pač plačam tistih 150 eur in gre.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ne potrebuje asistence za tako stari avto.
Ko zapelje iz garaže mu že crkne, pred vrati in ga samo potisne nazaj v garažo. :evil:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ne ni jasno... to je stvar osebne kulture (ogledalo menjaš, steklo menjaš) ostalo je pa tako tako.,
jaz imam tudi ful kasko pa ga za vsako prasko ne bom dal rihtat.... beri toyta priprtije..cim manj narazen trgat če ni življensko pomembno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kolega ima avto čisto pubutan, zlomljeno ogledalo od parkinkov. Potem imaš še točo, divjad, počena sprednja šipa. Bolj jasno? :)
Sem opazoval eno, ki je ven hodila. Nekam se ji je mudilo. Kar dvakrat ruknila sosednjega.
Potem pa iz avta potegne dve shirani psetini - hrt? - joj kok se mi mudi!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Ne potrebuje asistence za tako stari avto.
Ko zapelje iz garaže mu že crkne, pred vrati in ga samo potisne nazaj v garažo. :evil:
Če sestejem starosti obeh avto imata 30+ let. Na asistenci je bil v času mojega lastništva samo enkrat (samo eden) pa se takrat bi z malo tveganja (starter kaput) prišel do servisa če bi hotel tvegati vžig po bregu.
Lastim si ju 12 in 5 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Enkrat sem pa na službenem kombiju koristil asistenco, ker mi je zabrisalo cevko s potisnega ležaja skopke dol in sem ostal brez sklopke. Pa še takrat je kolega predlagal, da bi se brez sklopke pripeljala preko pol Slovenije....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Pol pa dobiš kamen v šajbo in po forumu jamraš kak hočejo 200€ za šajbo avto je pa 300 vredn.

Zato pa se lahko vsak posebej odloči ali mu je lažje nakartat 20-30€ več za delni kasko in tvega, da se ne zgodi nič ter tako skozi leta odšeteje zavarovalnici vrednost npr. vetrobranskega stekla ali pa privarčuje teh par deset € za delni kasko in upa, da se ne zgodi nič.
Lahko, da ti useka kamen v šipo še isto leto, lahko, da čez tri, lahko pa da nikoli. Če bi bil človek vedež, nebi bil revež.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
še na vseh avtih kar sem jih lastil sem menjal šipo. in isto velja za vse družinske.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
No potem pa si pa vsaj ti lahko "vedež" in še vnaprej mirno plačuješ premijo za kasko stekla ipd. pa tudi če potem slučajno ne menjaš stekla si tako ali tako v plusu :aplauz:

Btw - koliko km letno v povprečju pa delaš oz. delate in kje običajno nabašeš na kamne? AC? Regionalke?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
V 25 letih menjal eno šipo, katero se je "razbila" pri servisu najbrž....
Pa eno na službenem, kjer pa se je spet razbila pri mirujočem avtu
Je pa res da sem prevozil recimo samo pol mio km recimo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Btw - koliko km letno v povprečju pa delaš oz. delate in kje običajno nabašeš na kamne? AC? Regionalke?
V povpečju 20k. Včasih je bilo večino ac. Zdaj zadnji dve leti je padlo na 10-15k.
Samo pač, ko prileti kamen ne hodim po carglasih popravlat luknic ampak gre not nova šipa. Vedno gre not original. Vglavnem se je vedno na ac zgodilo. Razen mati je enkrqt na regionalki dobila neko zelezo, ko ga je avto pred njo povozo. Takrat je havba in šipa dobla porcijo.
jebeštrga saj zato plačujem zavarovanje, če kamen poškoduje se menja. Ne pa da gledaš tiste lukne in se ti zavarovalnica smili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Meni se bolj avto smili kot zavarovalnica. Ker obstaja velika verjetnost, da ti šalabajzerski servis površno zalepi steklo. Poznam kar nekaj takšnih izkušenj s pooblaščenih servisov ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Enkrat sem pa na službenem kombiju koristil asistenco, ker mi je zabrisalo cevko s potisnega ležaja skopke dol in sem ostal brez sklopke. Pa še takrat je kolega predlagal, da bi se brez sklopke pripeljala preko pol Slovenije....
saj se da, samo speljati je malo problem. na motociklu se lazje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi