Zastaralni rok pri delitveni pogodbi

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Verjetno je tudi kot odvetnik težko preživeti in včasih moraš delati tudi za stranko, ki "po tvojem nima prav"...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
do višine vrednosti čiste zapuščine :) več ne, ampak z vsem svojim premoženjem odgovarjaš, kar pa morda kdaj ni lih fajn... če deduješ slabo vnočljivo premoženje, ki sicer ima vrednost

upnik, ki izbira, pa pajsne AMGja z dvorišča :)
Torej dedujem 5k€ in potem se najde nekdo ki ma papir v roki, recimo banka. Pokojni je dolžan 8k€. In pride na dvorišče in mi zaplenijo avto. Ker je pač vreden 10K€. Sej najbrž si prvo pozvan da plačaš dolg potem pa sledi izterjava?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Torej dedujem 5k€ in potem se najde nekdo ki ma papir v roki, recimo banka. Pokojni je dolžan 8k€. In pride na dvorišče in mi zaplenijo avto. Ker je pač vreden 10K€. Sej najbrž si prvo pozvan da plačaš dolg potem pa sledi izterjava?

Da, stvari ne gredo tako hitro. Če je bil zapustnik že v postopku, se počaka na zaključek zapuščinskega, nakar dedič prejme sklep o izvršbi, da se izvršba nadaljuje zoper njega.

Takrat se lahko plača, v tvojem primeru 5 jurjev.

Kar tako se pa ne hodi po dvoriščih, mogoče sem preveč banalno napisal.

Enkrat sem bil na eni cenitvi hiše, so me z vilami pregnali (zunaj ograje).

Tudi če ti prodajo avto za 10 jurjev, ti jih 5 (minus stroški) vrnejo :)

------------
Da ne bo kdo mislil, da je tako, kot se v medijih pokaže, npr. primer Vaskrsić, da je hiša šla zaradi 120 EUR, da ni nič vedel itd...


28. Drug upnik, A. A., je 22. novembra 2010 predlagal sodišču izvršitev sodbe, s katero mu je bila prisojena odškodnina s stroški in obrestmi v skupni višini 5.112 EUR, z nadaljnjimi obrestmi. Zahteval je, da se opravi izvršba na pritožnikovo hišo.

itd.

Na televiziji pa pokazano, kot da je pri povsem presenečenemu dolžniku, ki ni imel pojma o nobeni izvršbi, zjutraj ob 4:00 potrkala policija in ga zaradi 120 eur izterala iz hiše, ki je bila prodana na dražbi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Taki primeri so enostavni prikazani. Če ne plačaš RTV prispevka koliko opominov dobiš preden te tožijo pa še potem maš šanso plačati ti pa čakaš in čakaš do zadnega dne.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Mojih 5 c ( ni hotel plačati vode):

J (voda)=124€ (poplačano po prodaji)
P (leasing)= 1576€ (poplačano po prodaji)
A.A (privat)=5112€
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony