Zaščita pohištva

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Živijo!

V kratkem bom izvajal adaptacijska dela v hiši.

Ker bi si rad prihranil težave s čiščenjem mi je prijatelj svetoval, da pohištvo in podobne stvari pred začetkom del ovijem v plastično folijo. To se mi zdi kar dobra ideja, saj bi se stvari zaščitile pred umazanijo in poškodbami.

Zato bi rabil kakšno informacijo o tem kje lahko folijo nabavim.S tem imam v mislih tako folijo kot je uporabljajo prevozniki da z njo ovijejo palete, sadje, zelenjavo.... Mislim, da je zadeva podobna kuhinjski foliji je pa bistveno širša in tudi na enem tulcu jo je bistveno več.

Ali mi prosim lahko kdo kaj namigne kje bi se dalo to nabaviti?

Hvala vnaprej in LP
Vesper
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Sicer bi lahko napisal iz kje si, ker če si iz Kopra jaz pa ti napišem da lahko dobiš v Murski Soboti ti bo bolj malo pomagalo.
grin1.gif


Evo tukaj imaš en link. Imajo kar dosti poslovalnic po slo in boš ziher v vsaki dobil. Reci da rabiš polmetrsko folijo.

klik

Drugače pa imajo to tudi bolje založene kmetijske in tudi druge tehnične trgovine.

lp
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Polmetrske folije za ročno ovijanje (na kolutu ponavadi 5 kg) dobiš v vseh večjih centrih ala Merkur, Obi, bau..., so pa cene dokaj različne. Najcenejšo imajo po meni znanih podatkih (kakšen teden nazaj) v Bauhausu, kjer kolut pride okrog 13€. Samo za primerjavo, v Markurju je čez 20€
confused-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Gre se za stretch [streč] folijo. Po mojih izkušnjah, boš z njo bolj težko ovijal obstoječe pohištvo, brez predhodnega premikanja.
Videl sem že, da imajo slikopleskarji neko tanko, šumečo folijo, ki se jo popolnoma enostavno namesti čez pohištvo, da se ne praši.
Ne vem, v kakšni obliki jo prodajajo, vendar bi blo po mojem mnenju boljše, da si omisliš tako folijo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Videl sem že, da imajo slikopleskarji neko tanko, šumečo folijo, ki se jo popolnoma enostavno namesti čez pohištvo, da se ne praši.
Ne vem, v kakšni obliki jo prodajajo, vendar bi blo po mojem mnenju boljše, da si omisliš tako folijo.

v vseh teh "sam svoj majster" trgovinah na malarskem oddelku:)
najcenejša pa mislim, da je v interdiskontu. Fizična poslovalnica je na sproti citiy parka v lj.
pakirane so po par komadov po cca 3x4m
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
v trgovini z gradbenim materialom kupi gradbeno folijo (Oz. folijo, ki je natanjša/najcenejša)...bo največ od nje, takoj gre gor še pred dol, pa še večkrat jo lahko uporabiš.

A misliš adaptirat ali pohitšvo ovijat v folijo?
evil.gif