Zaščita podvozja

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
rjo najprej pošteno drgni dol z šmir paprijem (kupiš na metre v npr. Merkurju)...recimo zrnatost 100.

KO boš do konca predihal s paprijem pa še namaži z ferosanom da naredi svoje - počakaj 3 ure potem pa 2 x premaži s temeljno barvo (minijem)...čez pa naflosaj kako zaščito (Konkretno) ki se nanaša s čopičem - na 'smolnati osnovi'.

jaz sem pri bivšem imel luknjo v podnu..sem naredil tako, potem pa sem (samo tudi pod razno ne vem imena) kupil Merkurju (tam nekje med barvami) neke vrsto maso (v tubi)/kit črne barve....ki ga nanseseš in se zadeva strdi...pa sem namazal okoli luknje, ter na luknjo pritisnil kar kos pleha (rostfrej) na katerega sem nanesel ta kit....počakal da se strdilo (in pošteno prijelo) potem pa še vse skupja zaščitil s smolo....čez kake 3 - 4 leta ko sem ga prodajal je bil ravno tisti del najbolj tipi topi kar se rje tiče.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Hvala. Rja bom zbrusil z malo flekso, gor bom pa dal ploščo ki ima liste šmir papirja.Premazal s ferosanom.
Kako je pa z anitro osnovno barvo? Se obnese z zaščito ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
anitra barva?...ne vem ker ne poznam
smile-1.gif
.



načeloma se ne sekiraj..kar imaš od osnovne barve enostavno uporabi - važno da je zaščita pred rjo. Vse ostalo je nepomembno.



pa potem zaščitni sloj naj bo čim bolj debel....za zadrži tudi kamenje ki z večjo hitrostjo udriha po površini ...kar je najverjetnešji razlog da se je rja pojavila (zato pa je najbolj zadevo nanšašat s čopičem - tudi v 2 oz. 3 plasteh).





vincent
 
Nazadnje uredil moderator:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
nitro je precej slabsa zascita kot sinteticna barva vendar ima prednost ker se hitro susi.
 

_mesec_cerven

Zelenc'
2. sep 2007
28
0
1
Vrhnjik
Spucaj rjo z jekelno ščetko, namaži ferosan počakaš neki časa, greš čez z Epoxi ali pur. zaščito, potem pa z body.... zdej odvisno kje je rja itd..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik _mesec_cerven pravi:
Spucaj rjo z jekelno ščetko,

žična ščetka je le toliko uporabna, da med brušenjem malo 'pometeš' svinjarijo dol, davidiš koliko rje moraš še odstranit.

za samo odstranjevanje rje pa ni primerna - zgolj 'boža' in gladi. Ferosan pa tudi nima toliko moči da bo odstranil XY debel nanos rje....je pa idelaen za 'požrjte' sledov rje, ki ostanejo bo brušenju in na mestih kjer težko prideš zraven....torej pika na i....ki pa je dobesedno potrebna.

Sem ravno pred 14 dnevi doktoriral na balkonski ograji....ni bila poštirhana 30 let, načeloma bela...čez pa sloji rje - super pogled, še bolj super delo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
glede kita, ki sem ga omenjal..sem danes gledal v mERKURJU....TO JE ENOKOMPONENTNO LEPILO IN KIT (KOVINSKA TUBA) CENA NEKJE 10 eur.