žarometi H7 - nadomestitev Led?

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Zdravo,

Ravnokar sem bral en članek v slovenski motoreviji in precej hvalijo "nadgradnjo" halogenk z LED lučmi, ki so cenovno precej dostopne - so pa mišljene kot za "dirke", saj zakonsko takšna predelava "še" ni dovoljena.

Zanima me če je kdo izmed vas že poizkusil takšno zamenjavo? Gledam malo po spletu in par ledic z H7 jedrom dobiš od 10e nadalje...odvisno od moči, barve.

Trenutno so na avtu klasika H7 žarometi, na leči - želel bi predvsem belo in daljšo svetlobo. Kako najbolj efektivno doseči željeno?

Hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem pred časom zasledil test teh LED na YouTube, kjer so testirali kar veliko teh res poceni LED, potem srednji rang kitajskih in pa top zadeve. V glavnem edini, ki so bili na žarometu sposobni prikazati pravilno, ostro odrezano linijo, so tisti najdražji, ki so ranga 100 - 150€ za par. Vse ostalo je imelo ali skoncentrirano svetlobo ali pa slabšo svetlobo od navadnih H7...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Se strinjam, bo super delalo par dni. Dokler ne zažgeš parabole pa še kaj zraven...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Že tak eni niti 55w ne zdržijo, da nebi blo vse krhko. Tu maš pa 30w dodatnega gretja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Zdravo,

Ravnokar sem bral en članek v slovenski motoreviji in precej hvalijo "nadgradnjo" halogenk z LED lučmi, ki so cenovno precej dostopne - so pa mišljene kot za "dirke", saj zakonsko takšna predelava "še" ni dovoljena.

Zanima me če je kdo izmed vas že poizkusil takšno zamenjavo? Gledam malo po spletu in par ledic z H7 jedrom dobiš od 10e nadalje...odvisno od moči, barve.

Trenutno so na avtu klasika H7 žarometi, na leči - želel bi predvsem belo in daljšo svetlobo. Kako najbolj efektivno doseči željeno?

Hvala.
Testiral pocenske kitajske LED v enem žarometu (z lečo), v drugem original halogenka. Svetilnost je bila pri LED pol slabša.
Znanec šel na Philips LED za meglenke, to pa sveti noro. Je bil pa par 180 EUR, če se prav spomnim.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
LED nikoli ne more kvalitetno nadomestiti halogenk v enakemu žarometu.
Problem je v optiki.
Halogenka vso moč seva iz nitke cca.1x5mm in je takorekoč točkovni izvor svetlobe.
LEDica pa je precej večja inzato se podre fokus za katerega je bila parabola narejena.
Preizkušeno z več LEDicami na več vozilih.
LED H7 so pristale v dolgih lučeh sinovega V40 saj je bil prej snop preveč direkten.
LED H11 pa je bila iz enakega razloga namensko montirna v Transalpko, ker dolgi snop sedaj bolje osvetli okolico.
Včasih je dobro videti tudi kakšno žival ob cesti ;)
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
V luceh z leco se nekako gre ta kitajski odpad , tisti ki jih dajo v navadne luci pa od mene dobijo vsakic rentgen z dolgimi lucmi ker da me ti otroci slepijo ne prenesem.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kot da ni dovolj, da zadnje čase vsi sz meglenkami vozijo, se zadnje čase pojavlja vedno več takšnih slepečih in sem resnično že mislil, da je pač proizvajalcem vseeno postalo, pa vidim, da zna biti vzrok aftermarket vgradnja ... se je ravno zadnjič nekdo v starejši astri vozil za mano in nisem nazaj videl popolnoma nič, kar neugodno na AC ...

problem je v tem, da ti v avto sz takimi lučmi že dobro vidiš, ampak tisti, ki nasproti pelje, ne vidi več ničesar - kaj si potem naredil, če tak ne vidi ama nič in te kresne?

za dolge pa na srečo sam ne rabim, ker dolge res naredijo dan (tudi takrat, ko me meglenkar ali ledar zaslepi), je pa bil problem v Civicu, kjer dolge niso bile nič kaj dosti bolj svetle od zasenčenih ... nisem niti vedel, da je možno led komplet dati v dolge (kjer pa načeloma itak izklopiš ob nasproti vozečih, tako da slepljenje tu ne bi smel bit problem ...) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in sad

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.061
308
83
V luceh z leco se nekako gre ta kitajski odpad , tisti ki jih dajo v navadne luci pa od mene dobijo vsakic rentgen z dolgimi lucmi ker da me ti otroci slepijo ne prenesem.

Drži. Jst nimam leče, pri ostalih ledica so dobil večkrat "rentgen z dolgimi lucmi ", pri teh ne, to velja za H4, H7 pa nisem testiral.
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Ker mi zadeva še vedno ne da miru, prilagam sliko žarometov, ki jih imam na avtu - ena slika je iz neta, kjer je za ta model na voljo led "obroček", ki se da okrog - ampak v tem primeru je potrebno razstaviti celotno luč kar mi ne diši, pa tudi vprašanja svetilnosti tega...najraje bi zamenjal s kakšno led žarnico namesto H7.

Zdaj pa ker je bilo govora o raznih lečah in parabolah me zanima, ali je navedena luč primerna za takšno zamenjavo? Avto ima serijsko pranje žarometov (verjetno na tehničnem ne bi opazili spremembe). Na drugem avtu kjer so original Xenonke se mi zdi ista leča...
 

Priponke

  • IMG_20190423_071707.jpg
    IMG_20190423_071707.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 185
  • IMG_20190423_071710.jpg
    IMG_20190423_071710.jpg
    1,3 MB · Ogledi: 177
  • obroc.jpg
    obroc.jpg
    102,3 KB · Ogledi: 194

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Chevrolet Sport...ledica v tem žarometu ne bi bila moteča? Gledal sem še neke H7 kot polnjene s xenon ipd. - dejansko sicer svetijo belo, ampak nekateri uporabniki se pritožujejo da je svetilnost slaba - sploh ponoči (tega pa ne želim)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Meh...H7 lampe sploh take z lečo so dandanes že tolk doterane da ne rabiš not tlačiti čungalunga sranja....razen če si une vrste da bi mel rad "xenon look" kar pa pri dobri luči in brand name H7 žarnici (naprimer Osram silverstar pa na gor) tud ni več problem... Kar poglej kdaj v vzvratno ogledalo....če za tabo vozi avto z lečo že težko ločiš ali ima H7 ali xenon (razen na 5m od avta)