Zapuščinska razprava

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
McGiver
Kaj je tu pi+zdunsko..???

Tašča in sestra nekih extra stikov nista imeli.. Nič ni iskala. Že zdavnaj je govorila da bosta z možem dala ali pa sta dala državi.. Beri vse da boš vedel kaj je tema.

Če že , potem je pi+zdunsko od moža pokojne sestre. Lahko bi poklical in razložil situacijo kako in kaj. Tu bi pa potem lahko tašča sprejele odločitve če so sploh potrebne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi ti prebral kaj sem napisal in tudi razumel, nebi spraševal - pizdunsko je to, da se odločate po forumu in boste očitno "glumili gljivo", pa če bo kaj padlo bo, če ne pa ne, čeprav sam praviš, da nima pričakovanj,..... pa mogoče bi se potem pritožili, ali pa odpovedali, seveda odvisno od zneska pa dolgov,....
Ma tak ko oni fuk-fehtar kelnerce - bi ali da ne uđe.

Če hoče kaj, oz. pričakuje gre tja, če nič pa javi da se odpoveduje in to je to; ena obravnava, zaključena zgodba, gremo dalje, še XYZ ljudi čaka na razpravo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Mož pokojne ve ,da je tašča vabljena... Bi pričakovala da jo bo poklical in razložil kako in kaj..Glumi on ,sploh ni povedal za smrt.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj, če nimata stikov? Bi človek prej pričakoval, da ga tašča pokliče in izreče kako tolažilno besedo ob izgubi "ljubljene" sestre (in žene).

Eh slovenceljni, se uspemo skregat za vsak drek, pol pa nismo zmožni tega presežt 100 let. :(
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nekako moraš. prvo zvedeti da je nekdo umrl.. A ne ? Ali si ti jasnoviden ? In ne imeti stikov ali biti skregan ni enako.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj no, ne dlakocepi. Povabljena je na zapuščinsko, če prej ni vedela, da ji je sestra umrla (kar je sicer žalostno ampak razumem, če pač nimajo stikov) ve sedaj in spodobi se, da pokličeš (aja telefonske nima - pol pa naj pismo napiše!) edinega njenega ožjega družinskega člana in mu izrečeš sožalje - pika z moje strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999 in sad

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne brihtat.. Ona je že poklicala ,samo ko je dobila pošto iz sodišča. Pika. ! "Dolžnost " moža bi pa bila da pokliče o smrti ,in pa da sedaj razloži kako vidi ,oziroma kaj ve glede zapuščine.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Ker ni in ni bilo zapuščinske razprave sem se pozanimal. Ugotovil, da brat vse 'zrihtal'. Razprava naj bi bila 'jutri'!
Za mišjega :)
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Samo to je precej svinjsko potem. S partnerjem si skupaj ustvarjal premoženje, kaj so bratje in sestre imeli pri temu.
Veš v čem je fora. Partner bo nekoč (verjetno dokaj kmalu) tudi sam umrl. In če bi podedoval vse, bi po njegovi smrti vse prešlo zgolj na njegov drugi dedni red, kar pa spet ni pravično.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
BTW., kdo pa je njegov 2. dedni red?

Njegovi starši (so že pokojni), otroci (jih ni), ter bratje in sestre? Kaj pa če so se ti odpovedali dedovanju zase? Ostanejo le še otroci bratov in sester? Če teh ni (oz. se tudi oni odpovejo dedovanju) pa deduje samo še RS?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Otroci in zakonec so prvi dedni red, starši ter bratje in sestre (in njih potomci) so drugi dedni red.
Zapuščina brez dedičev postane last RS, razen če se prenese v stečajno maso ob morebitnih dolgovih zapustnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
BTW., kdo pa je njegov 2. dedni red?

Njegovi starši (so že pokojni), otroci (jih ni), ter bratje in sestre? Kaj pa če so se ti odpovedali dedovanju zase? Ostanejo le še otroci bratov in sester? Če teh ni (oz. se tudi oni odpovejo dedovanju) pa deduje samo še RS?

Imamo še 3. red. Stari starši po mamini in očetovi strani (ter na podlagi vstopne pravice njihovi potomci). Tako se krog žlahte kar razširi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Umre. Zapusti 10k€ + 20K dolga za katerega nihče ne ve. Premoženje se razdeli med 2 sorodnika, otroka. Kdaj torej moraš izvedeti, da je bil umrli še dolžan 20K€. Na zapuščninski ali pozneje? Recimo v roku 5? let se ti najavi rubežnik in dej mi denar. Teoretično uprašanje, me pa zanima.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Odvisno, kako aktiven je upnik.
Jaz sem izvedel po 2 letih.. če bi vedel na zapuščinski, bi se zagotovo odpovedal..
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Ni kakšnega postopka, da se morajo upniki že javiti dolg v dediščino na zap. obravnavi? Se lahko kar pojavijo iz zraka, še leta kasneje?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Tako je, lahko se javijo. Nisem pravnik, ampak mislim da imajo 10 let zastaralni rok..
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
zagotovo nek zast. rok je.

kdaj pa zacne teci? od datuma smrti zapustnika, zadnje zap. oobravnave, zadnjega poziva upnika zapustniku k vracilu dolga, datuma predvidenega zadnjega obroka za vracilo posojila, dneva nastanka dolga,...?