Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če bo šlo takole naprej kot gre, bi drug teden res lahko začel z zmanjševanjem ukrepov. Itak se bomo ljudje še nekaj časa izogibal tesnejšim stikom in večjim sestankom in podobnim rizičnim oblikam druženja.

Po prvem maju bi pa tudi sole lahko odprli. Vsaj za tiste učence, ki ne prihajajo iz bolnih druzin.Bodimo optimisti, mogoče že prej.
Potem pa da v roku enega meseca vidimo kam bo šla krivulja obolelih.
Tole Coroni bo treba počasi vzeti 95% časa/prostora v medijih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nekih uradnih, ali vsaj poluradnih, informacij glede podaljšanja registracije očitno še ni.
Zaenkrat je uradno, da bodo tehnčni pregledi in registracije začeli delati po 16.4.2020, saj je do takrat po vladni uredbi prepoved izvajanja. Če seveda ne bodo do tokrat dali ven kakšne nove uredbe, ki bo prestavila ta datum. Registracija, zavarovanja, tehnične preglede se bo delalo z datumom veljavnosti za nazaj ... lahko pa zavarovanje že sedaj urediš na daljavo (telefon, pošta, internet, mail, plačilo po položnici).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Za tehnične preglede nisem ziher da jih bodo odprli, ampak samo registracije, več bo znanega prihodnji teden, ker se ministrstva še usklajujejo, verjetno ciljajo da po 16.4. deloma odprejo registracije.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Absolutno odpirat. Smo na 5-10% kapacitet, zaščitit starejše, stvari odpirat.

Če maske ipd. obstajajo ni nobenega razloga, da tehnični, Merkurji ipd. niso odprti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Absolutno odpirat. Smo na 5-10% kapacitet, zaščitit starejše, stvari odpirat.

Če maske ipd. obstajajo ni nobenega razloga, da tehnični, Merkurji ipd. niso odprti.

Tudi tehnični pa javna uprava. Kaj je drugače kot trgovina razen tega da se tam ničesar ne dotikaš razen svinčnika za podpisat in tipkovnice za pin ko moraš plačat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Recimo drugače je to, da se MORA preglednik vsest v mojo garo, kjer sem maloprej kihal, smrkal in pljuval, ali pa on kihne v mojem avtu, pa ga moram jaz potem odpeljat. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
dali predlgo ministrstvu....

Bom bolj vesel ko bo ministrsto kaj odgovorilo ali celo ukrepalo, ker koliko jih poznam lahko predlog roma b predal in tam počaka do nadaljnega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem vam že prejšnji teden napisal, da so o tem že razpravljali v ekspertni skupini. ;)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Saj za stare avte, ki jim je potekel tehnični/registracija, ni nobene težave. Se po odloku normalno vozijo in ni nobene potrebe, da se pregledniki kakorkoli izpostavljajo. Težavo jaz vidim samo z novimi avti, ki zdaj čakajo na lastnike pri trgovcih.

Mimogrede, dobil sem dopis od prodajalca kako je z rednim servisom zdaj v tem času, ko ne smejo opravljat servisnih storitev. Izjemoma dovolijo prekoračitev intervala za 1000km, potem pa je tvoj problem, če se še naprej voziš. Garancija/jamstvo papa adijo. To pa je debilizem večji od nedelovanja tehničnih pregledov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Hehe......glede na "znanost" v odgovoru mi takoj deluje kot kaka Verovškova :)
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Saj za stare avte, ki jim je potekel tehnični/registracija, ni nobene težave. Se po odloku normalno vozijo in ni nobene potrebe, da se pregledniki kakorkoli izpostavljajo. Težavo jaz vidim samo z novimi avti, ki zdaj čakajo na lastnike pri trgovcih.

Mimogrede, dobil sem dopis od prodajalca kako je z rednim servisom zdaj v tem času, ko ne smejo opravljat servisnih storitev. Izjemoma dovolijo prekoračitev intervala za 1000km, potem pa je tvoj problem, če se še naprej voziš. Garancija/jamstvo papa adijo. To pa je debilizem večji od nedelovanja tehničnih pregledov.


Več koliko lastnikov čaka svoj rabljen avto, bodisi ker se je urejal lizing, ker je bil avto na poti v SLO itd... Seveda je tudi novih veliko,ampak tudi rabljenih čaka ogromno.

Je pa zanimivo, da FURS vseeno veselo pošilja DMV odmere, neglede na to da nemoreš do homologacije ali registracije :)