zapleti pri prodaji

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Če bo tečen, mu od kupnine odštej stroške uporabe avta od dneva nakupa do vrnitve.
Ne bi bilo prvič, da bi si 'kupec' premontiral del iz kupljenega avta na drug avto in potem 'donatorja' vrnil prejšnjemu lastniku pod neko pretvezo - bodi pazljiv na to!

LP,

Milan

Post za okvir. Ker to da ga moti samo letnik, če je avto kot praviš super ohranjen je navaden larifari. Enga majstra vzet poleg, pa slike, potem pa ga pregledat do zadnjega šraufa če kaj manjka, pa za vsako praskico ga jebat.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
dobil sem sms: da bo avto obdržal - ker glede na to da sem ga hotel vzeti nazaj misli da sem poštena oseba
uf-1.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ampak glede na karakter lahko ob kakršnikoli okvari v prihodnosti pričakujem spet klic

zakaj še dobro?saj sem mislil vzet avto nazaj. dejansko nisem nič kriv, sranje in stroške bi pa samo jaz imel - s tega vidika se je dobro izšlo.

ampak raje bi videl da se to ne bi zgodilo (ker sem se kar živciral ta dva dni) in bi bil avto še zmer na dvorišču
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
ampak glede na karakter lahko ob kakršnikoli okvari v prihodnosti pričakujem spet klic

zakaj še dobro?saj sem mislil vzet avto nazaj. dejansko nisem nič kriv, sranje in stroške bi pa samo jaz imel - s tega vidika se je dobro izšlo.

ampak raje bi videl da se to ne bi zgodilo (ker sem se kar živciral ta dva dni) in bi bil avto še zmer na dvorišču

kar se tebe tice je zadeva zakljucena.

kar se letnika tice ....skoraj vsi uvozeni avtomobili, so imeli ponavadi za eno leto popravljen letnik. jaz sem uvozil 2 avta preko posrednikov in oba sta imela v prometni vpisan mlajsi letnik.

mi je pa enkrat en italijan prodajal ford focus letnik 2000 za katerega se je izkazalo, da je leto proizvodnje 1997. ampak iz prometne tega ni bilo razbrati. sele vse stevilke 6 na steklih avta so mi dale vedeti, da tukaj nekaj ne gre skupaj.....
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
ej ka si ti za eden
bonk.gif


Ford Focus je prišel na trg leta 1998, torej si imel enkratno priložnost nabaviti pred serijski avto. Ta avto bi bil sigurno dosti vreden na trgu čez par let.

VSI KI GLEDATE NA ŠTEVILKO; KI JE NA STEKLU. Ta številka pomeni letnico izdelave stekla in ne avtomobila. A ste sploh kdaj pomislili, da je lahko bilo steklo polomljeno in zamenjano z novejšim kot naprimer pri tem italijanskem Focusu.

Z avtom je vse OK če so stekla na avtu enaka letniku (datumu prve registracije) to pomeni da je lahko vgrajeno steklo tudi ENO LETO STAREJŠE od letnika avta. STEKLO NE SME BITI MLAJŠE OD LETNIKA AVTA, ker to pomeni da je bilo steklo zamenjano zaradi poškodbe le tega. Ponavadi je vse v redu če je zamenjano vetrobransko steklo. Stranska in zadnje steklo pa naj se nebi menjavalo ob normalni uporabi in ohranjenosti vozila obstajajo izjeme.

Moj stilo ima na primer stranska stekla letnika 2002, zadnje steklo je 2001 prednje vetrobransko steklo pa 2003, ker mi je na avtocesti pri hitrosti 160 + priletel kamenček vanj.
Avto zaradi tega sigurno ni letnik 2001, ker 2001 ni bilo nikjer možno vgraditi stekla letnika 2002 (ker ima stranska stekla letnik 2002) pa tudi ni letnik 2003 ker ima steklo vetrobransko steklo letnika 2003.

ŠE ENKRAT LETNIK STEKLA NI OBVEZNO TUDI LETNIK AVTOMOBILA.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
ampak glede na karakter lahko ob kakršnikoli okvari v prihodnosti pričakujem spet klic

Saj poznaš tisti štos, kaj piše na zidu v Polju, ne? "Večina je zunaj..."
grin1.gif
Sr****, naletel si pač na pacienta...

Če bo res kdaj še kaj težil po telefonu, ga lepo vljudno pošlji v 3pm...
redface-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Tega jst nikol ne bom razumel, kaj ima veze, če je nov avto nekje stal 2mesca, v primeru da je avto decembra narejen, drugo leto januarja pa registriran.
Folk kupuje avte glede na letnik in koliko imajo prevoženih km. Ne gledajo pa dejanske ohranjenosti vozila.

Folk ki kupuje avte glede na letnik po moje samo preprodaja... pa tako je, da bo vsak zatežil za vsako možno napako ki jo odkrije, če je nisi že prej navedel in zbijal ceno.

Ker res ne štekam da bi nekdo bil taka budala da vzame jan2001 namesto dec2000 samo zaradi letnika, pa da je decemberski precej bolj ohranjen - a ne gledaš da se boš vsaj nekaj časa vozil brez večjih težav??

V tem primeru sta 2 dejstvi - da je letnik napačno naveden, tako da res lahko vrne avto, drugič pa da je on avto uporabljal in da se za to plača uporabnino - saj je sam priznal da bi se moral prej pozanimat, tako da naj pač sam odgovarja za svojo neumnost, ne pa ti.
 

zlati

Pripravnik
24. mar 2008
32
0
6
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
dobil sem sms: da bo avto obdržal - ker glede na to da sem ga hotel vzeti nazaj misli da sem poštena oseba
uf-1.gif
Jaz bi ga vseeno povabil na pijačo, in mu lepo razložil, da si bil tudi ti zaveden,....in mu potisnil v podpis list papirja, na katerem piše, da sta oba ugotovila napako in da se kupec glede na stanje vozila strinja in vzame na znanje ter bo vozilo sporazumno obdržal...... Sicer nikoli ne veš, kdaj ti bo spet zatežil. SMS ne pomeni nič, pa mu bo nekaj crknilo in te bo jezen na cel svet spet začel gušit.