Zamik pri tiskanju

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Rabim en nasvet kaj bi lahko blo.
Win10 in HP OfficeJet Pro 8720

Zadeva je taka, daš tiskat nek prednatisnjen obrazec in je vsak print malo zmaknjen navzgor. Tiska se PDF, probal sem v Acrobatu in Foxitu.
Recimo naprtintaš črto za podčrtat DA/NE in je prvi print vredu potem pa vsakega zamakne za delček milimetra navzgor. Po nekem 10 obrazcu je DA/NE že prečrtan namesto podčrtan. Če začneš print od začetka spet lepo podčrta.
Lani so bli še na računalniku win 7 in je enake obrazce printal BP. Sicer mam ta disk še nedotaknjen v arhivu in morem probat naslednji teden če bo printal kot je treba.
Je možno, da so valjčki za jemanje paprija obrabljeni in zaradi tega zamika? Al je kaki znan softwerski driver feler.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Kot prvo bi pogledal, kater gonilnik imaš nameščen za ta tiskalnik. Če ga nisi s priloženim programom, je velika verjetnost, da ni pravi (W10 ponavadi kar nek PCL3 A-size class driver naloži). Če je, se mogoče lahko poskusi tudi z gonilnikom predhodne generacije.

Kot drugo, se to dogaja samo pri enem dokumentu ali pri vseh (PDF, DOC, XLS, ....)? Včasih je tako, da kakšnih dokumentov ne "prebavlja" tako, kot bi moral. Če tiskaš iz Adoba, lahko v nastavitvah probaš še obkljukat opcijo "Natisni kot sliko". Za Foxita ne vem, če ima kaj podobnega.

Papir je še vedno isti kot takrat, ko je tiskal še normalno? Če si nekoč imel 80g papir enega proizvajalca, danes pa 80g drugega, je lahko tudi tu razlika. Upam, da ne uporabljaš Radeče papir (plava pakunga oz. zdaj je zelena)?

Koliko ima tiskalnik narejeno izpisov (skupno)?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Vse štima kaj se teh "očitnih" nastavitev tiče.

Ce tiskas vsak list posebej je ok, ko das natisniti 10 zaporednih pa zacne zamikati? To sem imel jaz na podobnem modelu. Naj bi uporabljal 2 razlicna senzorja polozaja papirja. In onemu pri zaporednem tiskanju se neki zmesa. Niso mi uredili, tiskalnik letel v smeti, ker je bil v najemu...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Vsak list posebaj je ok ja. Vse enako. Zaporedoma pa z vsakim bolj mimo. Bom probal z enim pol majn rablenim 8710 v pondelek na istem računalniku.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
valčki so gotovi. Znucan je tisti glavni, ki papir jemlje, do gladkega.
Kaki nasvet kje dobit ta gumjast del za HP officejet pro 8720.
Na servisu so rekli, da lahko samo spucajo kao da delov ni.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tam na znucan del nalimaj silikon.
Ja, pizz..da, če ne gre, ne gre. Kupi novega ali drugega!
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Je ista. Zdej, če ni po celi površini znucana do gladkega, jo lahko za začetek tudi lahko samo obrneš, da dobiš še tisti neobrabljen del gumice. ;)

brane_new, kakšen silikon bi ti limal tja jao.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
igi
Bom pogledal v ponedeljek. Samo dvomim da je isto.

brane_new Zakaj bi kupo novega na prvo žogo, če lahko mogoče kje te valjčke dobim.

Ledenko Drugi del je kot nov ja. Bom probal tole obrnit če gre
 
Nazadnje urejeno: