Zamenjava dveh besed v Excelu

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Zakaj že?

edit: VLOOKUP je za fikus , priimki in ostalo je začetek teme in tam dejansko vlookup nima kaj iskati

edit2 - sklic na pravega - tj. fikus
 
Nazadnje urejeno:

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
sorry, sem spregledal, da se je problem v vmesnem casu ze razsiril. sem bil mentalno se vedno pri prvotnem (i.e. zamenjavi vrstnega reda dveh besed).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zakaj že?

edit: VLOOKUP je za fikus , priimki in ostalo je začetek teme in tam dejansko vlookup nima kaj iskati

edit2 - sklic na pravega - tj. fikus

Najlepša hvala za pomoč.

Kako pa ustvarim formulo za ta vlookup za določen stolpec v celoti?
Torej, da mi v celotnem stolpcu vse številke(tudi tiste, ki jih bom še dodajal) 16 spremeni v severnik, vse številke 15, spremeni v severoseverozahodnik,...

A grem recimo na stolpec D in potem kliknem na vstavi funkcijo, izberem vlookup in potem naredim kaj?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.267
113
Komplicirana zadeva.
Torej stvar deluje tako, da v stolpcu seznema išče vrednost (15) ko ga najde gre na desno za toliko, kolikor določič mest (tam kjer je severnik). In ti v celici - kjer je formula - izpiše vrednost iz te celice Severnik.
Narediš:
1. V prvo polje klikneš rizbico na desni strani polja in izbereš celico kjer imaš napisano 15.
2. Določiš bazo, po kateri se bo iskalo (najbolje novi zavihek). prvi stolpec so številke 15... V naslednji stolpec desno je "prevod" teh številk - severnik
POZOR! Polje zgleda takole $A$3:B10. Pazi na ta dolarski znak. Ko vlečeš formulo NAVZDOL - PRIMEŠ DESNI SPODNJI VOGAL.
3. Daš številko. Če je prevod v prvi celici desno je 2, če je v drugi celici je 3 in ....
Ma daj prilep, da ti rešmo :)
 
Nazadnje urejeno: