Zamenjava črk particij v DOS-u

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Živjo!

Nekaj sem kapitalno zaribal...
V Windows XP ne morem več, javi napako "Autochk Program Not Found - Autochk error".
Črke particij so se pomešale, zdaj so XP na particiji E: in neki podatki na C:. Pomojem je to glavni problem, MBR in aktivne particije zaenkrat pustimo...
Kako sedaj to spravim v red?

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
probal pa ne dela.
v bistvu sem sedaj kar na novo naložil sistem.
ali bi delovalo, če bi v diskpart (Win XP Recovery Console) zbrisal particije tako, da bi velikosti ostale enake, le črke bi ustrezno dodelil?

lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kak je lahko ista velikost po brisanju ?
Kako stanje imaš zdaj ?
Kako stanje bi rad dosegel ? (in zakaj, je tudi zanimivo vprašanje)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Želel sem poleg WinXP Instalirat še Win2000. PartitionMagic prqavi, da se to da. In sem instaliral. Po instalaciji (ali pa nekje vmes) je pa komplet zadeva crknila. Racunalnik se je bootal v WinXP vendar je kmalu javil napako "Autochk Program Not Found - Autochk error". Po ogledu particij sem opazil, da so črke pomešane. Pomojem, če bi to zrihtal, bi se WinXP pobrali. Ampak je izgleda blazen problem te klinčeve črke nazaj v red spravit. Floppy-a nimam.
Imel sem 3 particije, od tega ena z WinXP, druga s podatki, na tretjo sem pa želel instalirat Win2000.
Stanje, ki sem ga želel uspostavit je očitno: postavit WinXP nazaj na C: zato, da bi se uspešno naložili. Ob tem pa nisem želel izgubiti podatkov. Za tretjo particijo mi je vseeno, ker je gor itak pošvedrana instalacija Win2000.
Je razumljivo? :p
Meni ni , zato sem pa na novo naložil WinXP. Sicer izgubil nekaj podatkov ampak j... ga.

Bootable USB tudi ni tak simpl zadeva za narest očitno...

lp