Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
In na koncu to pripelje do brezglavega kupčkanja orožja(da ne bo slučajno sosed imel več/bolje kot jaz) in sumičavosti, ko je vsak, ki ga vidiš, tvoj sovražnik z orožjem. Super recept za žurko :evil:
Vsekakor tudi vrste pred trgovinami z orožjem full pripomorejo h karanteni.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Ja ja,sami macoti. Znate razdrt, spucat, sestavt pol pa se strelat in kaj zadet? Da ne bo slucajno kdo sam sebe fental.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Zanimivo je, da ne moti nekatere še vedno prost vstop oziroma odprtost nepotrebnih klinik recimo klinika za splave. Tam ubijejo več ljudi kot puške, pa se nihče ne razburja. Pa še nekaj, tam ubijejo več temnopoltih kot se jih vsako leto rodi. Dvoličnost antijenkijev?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Saj vem da razen twitov ne bereš, vendar pred časom je izšla knjiga, ki je raziskovala padec kriminala v ZDA. In zanimivo, čeprav Rudy Guliani trdi, da je New Yorku to njegova zasluga, se je ta padec poznal povsod. In zanimivo zgodil se je med 15-20 leti po legalizaciji splavov. Zmanjkalo je nezaželenih otrok, ki so odrasli na ulici in so se preživljali s kriminalom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
V skrajnem primeru
tenor.gif
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Saj vem da razen twitov ne bereš, vendar pred časom je izšla knjiga, ki je raziskovala padec kriminala v ZDA. In zanimivo, čeprav Rudy Guliani trdi, da je New Yorku to njegova zasluga, se je ta padec poznal povsod. In zanimivo zgodil se je med 15-20 leti po legalizaciji splavov. Zmanjkalo je nezaželenih otrok, ki so odrasli na ulici in so se preživljali s kriminalom.
Potem jih pa pobijmo saj so črni je itak vseeno ane kakšno rasistično mnenje imaš ko ti paše.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Še en (ekstremen) primer, podoben piscu pred mano: ti imaš hrano, sosed pa ne. In ker imaš tudi orožje lahko hrano tudi obdržiš oz. sam poješ to hrano brez, da ti jo kak nepridiprav odvzame. Seveda ima orožje lahko tudi sosed ampak v kolikor ve oz. izve, da ga imaš tudi ti, bo verjetno 3x premislil preden ti bo poizkusil odvzeti to hrano. Ali pa karkršnokoli drugo dobrino katere se mu je zavoljo situacije pač zahotelo oziroma ker sam tega nima.
Ja, obstaja policija. Ampak obstaja tudi reakcijski čas, ki ga policija potrebuje, da pride do tebe. To pa je lahko v kakšnih primerih zelo dolgo in se moraš zanesti izključno nase.
No...imaš tudi prav.....ampak jest5 (in mi ostali) razmišlja pač glede na stanje tukaj....tukaj hvala bogu nismo še v "wild wild West" filmu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Pisal sem povsem na splošno, kot ekstremen hipotetičen primer in seveda ne vezano na stanje v SLO :)