»Zakaj sm jz zate volila, mona...«

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Če sem zelo natančen, so tastari komunisti premogli svetlobno leto več demokracije, kot pa tile naši današnji škratje .

Kdor pa ne zdrži komande ... je pa ne bo zdržal niti na švedskem, če je tam res vse tako demokratično. :confused:

• Haha
Reactions: cappy

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Zanima me :

Pahorjevo sporočilo

Torej, gesta je zelo lepa. Toda, Pahor je pisal državnikom v njihovih jezikih.
Gremo zgolj gledat hrvaškega - ali je Milanovič odgovoril v našem jeziku?

Kaj pa ostali? Je kdo odgovoril v našem jeziku?

Jabe

Guru
1. okt 2007
6.971
1.042
113
Dej ne drekej še tam, kjer ni treba, da je vse posrano, kot drugod. Lepa gesta. In vrnjena. In vse super. Ni nobenega intelekta niti pozitivne v tem, da pol tok iščeš, da neki najdeš (eni to sicer usput) da jo razvrednoti. to je res en tak depresiven šport...

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Ne vem. Mene je pa vedno motilo, da takoj začnemo po srbohrvaško klopotat, medtem ko oni pa : "Govori srpski, da te razume cel svet".

Mene to vedno zmoti. Sorry.

• Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Ali npr. Trump piše kitajcem po kitajsko? Me zanima.

Gre samo za občutek enakovrednosti, da bo jasno, o čem pripovedujem. Ni treba, da bi se celo življenje morali počutiti kot sužnji ali nekako tako.

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Dobro, da popravim moje osnovno razmišljanje : zelo lepo, kar je Pahor sporočil. Hrvatom v hrvaščini.
Ali je Milanovič odgovoril nazaj v slovenščini? Pa vsi ostali prejemniki prav tako.

Samo to me moti. In to od vedno.

igiNo1

Majstr
24. feb 2018
704
296
63
Ni bilo odziva ne Hrvaški in ne Nemški predsednik nista omenila na svoji uradni strani kakšnega pisma z dobrimi in lepimi željami. Njegovega pisma ni bilo niti v medijih. Na svoji strani ima napisana vsa pisma, vsem predsednikom v slovenskem jeziku. Predstavniki naroda, ki bi se morali boriti za naš jezik, se ponižujejo, kot se ponižujemo mi vsi, no vsaj večina, greš v IT govoriš njihovo, greš v A govoriš njihovo, greš hrvatom njihovo in ko oni pridejo k tebi, spet govoriš po njihovo. Slovenščina je uradni jezik EU in mi je kar smešno, ko se naši trudijo z angleščino. Če bi Bratuškova govorila in odgovarjala slovensko.....

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Ivan Cankar : "Hlapec Jernej". :rolleyes:

Ne, menda zares nismo vredni samih sebe.

Jaz zase že ... toda za večino ostalih je pa kar očitno. :rolleyes:

In - Ja, jest5 in Jabe , vsaj od vaju sem pričakoval malce intelekta.

Prilagam svoj citat iz sosednje teme.

No, npr. v Avstriji, če me policaj ustavi, ga čisto nič ne briga, če ne znam niti črke po avstrijsko. Boli ga kjuratz oz. "Sam sebi si si kriv, če švedraš brez pameti (in znanja jezikov) naokoli".

Pri nas - damo tujcu še plačanega uradnega zastopnika, da bi nas razumel, da je vozil 5 km/h prehitro. Ali da je nezakonito prestopil državno mejo.

Pri nas, v ponosni Sloveniji. Brez vazelina. :rolleyes:

S tem da se avstrijec nikoli, ampak NITI NIKOLI, ne vpraša, samega sebe, "Zakaj bi pa moral pojasnjevati zadeve v moji državi v npr. neki mandarinščini". Ali pa nekem bantu jeziku.

Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
20.433
2.164
113
V Avstriji boš prav lepo dobil prevedeno kazen po pošti domov, če se boš tam delal "nič ne vidim, nič ne slišim" in če slučajno ne ti in ne policaj ne znata angleško. Ozeroma boš šel z njim na postajo po prevod.
Tako da ne lapaj preveč.

Jabe

Guru
1. okt 2007
6.971
1.042
113
Jaz nisem prav pametna ko pride do jezikov, je ena stvar ki mi ne gre. V italijanščini ne znam povedati nič. Če ne zna angleško, se greva slikovni jezik. Nemško tudi ne znam. Govorimo angleško. Na Hrvaškem vedno govorim slovensko, pazim pa da počasi in kar se da pravilno, če začnem švapat, me še v Ljubljani ne zastopijo. Oni meni nazaj v hrvaščini in se vse lepo zmenimo. Pri tej stvari je moj edini hendikep ki ga vidim, da ne znam nič tujih jezikov.

Se enkrat, ne išči intelekta in svoje vrednosti v frustracijah. Cilj je da dva najdeta pot komunikacije, kjer se oba razumeta in zmenita. Nimam nobenega vzgiba, da bi vsiljevala moj način. Ergo moj jezik.

Demz

Guru
15. avg 2010
12.837
2.730
113
Jaz nisem prav pametna ko pride do jezikov, je ena stvar ki mi ne gre. V italijanščini ne znam povedati nič. Če ne zna angleško, se greva slikovni jezik. Nemško tudi ne znam. Govorimo angleško. Na Hrvaškem vedno govorim slovensko, pazim pa da počasi in kar se da pravilno, če začnem švapat, me še v Ljubljani ne zastopijo. Oni meni nazaj v hrvaščini in se vse lepo zmenimo. Pri tej stvari je moj edini hendikep ki ga vidim, da ne znam nič tujih jezikov.

Se enkrat, ne išči intelekta in svoje vrednosti v frustracijah. Cilj je da dva najdeta pot komunikacije, kjer se oba razumeta in zmenita. Nimam nobenega vzgiba, da bi vsiljevala moj način. Ergo moj jezik.

To si kar lepo opisala in tako tudi jaz razmišljam. Pa se imam za referenčnega človeka.

Da bi se pa na vsak način na silo vdajal vsakemu ki pravkar mimo pride - to je pa slovenska folklora.

Zato sem vprašal, kako je bilo oblikovano tisto prijazno pismo našega predsednika.

igiNo1

Majstr
24. feb 2018
704
296
63
V Avstriji te bodo nagovorili nemško! Kakšen narod so avstrijci, ki nimajo svojega jezika. Mi pa našemu jeziku delamo sramoto. Se pa imamo za poliglote kot naš prezidente, ker zraven svojega obvladamo še pet ali šest tujih na lastnega pa kar pozabim

De ne zgrešimo teme, pismo preCedniku.