Zakaj se opoziciji mudi nazaj na oblast? Pravi razlog.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
33.396
2.584
113
Res je....šibe so se opustile v 19.stoletju....sam si pa še zmeram lahko v zgodnjih 90s dobil šop ključev al pa kredo v glavo :) al pa postroj pred celim razredom kjer se ti je razložilo zakaj pa kako....bi sedlo malo "JUS" vzgoje v teh časih...

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.254
1.986
113
SD si ne bo pustila vzeti "svoje" televizije. In zakaj Whatmough? Ker bi v primeru odstavitve Kadunca začasno prevzel vodenje RTV.

In zdaj sprašujem vse forumske "levičarje" (in ostale "apologete" levice): zakaj in kako sploh se lahko očita da nekaj stranka hoče prevzeti RTV, če pa to isto institucijo že leta trdno drži neka druga stranka. To je priznala tudi Tanja Fajon, ki je kar odkrito rekla, da se poskuša spremeniti POLITIČNA SESTAVA RtvSlo. Odkrito priznanje torej, da je Rtv vodena politično. V čem je torej problem? Eni lahko, drugi pa ne? Ker so eni "Fašisti", drugi pa "naši"?

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Predvsem je problem, ker janša nima kvalitetih kadrov, ki bi profesionalno vodili vse te inštitucije, ki jih sedaj minirajo. Zato pa dobimo potem priležnico prvega davčnega utajalca v sloveniji za direktorja NPU :bonk:

Denis

Guru
22. jul 2007
22.337
2.001
113
SD si ne bo pustila vzeti "svoje" televizije. In zakaj Whatmough? Ker bi v primeru odstavitve Kadunca začasno prevzel vodenje RTV.

In zdaj sprašujem vse forumske "levičarje" (in ostale "apologete" levice): zakaj in kako sploh se lahko očita da nekaj stranka hoče prevzeti RTV, če pa to isto institucijo že leta trdno drži neka druga stranka. To je priznala tudi Tanja Fajon, ki je kar odkrito rekla, da se poskuša spremeniti POLITIČNA SESTAVA RtvSlo. Odkrito priznanje torej, da je Rtv vodena politično. V čem je torej problem? Eni lahko, drugi pa ne? Ker so eni "Fašisti", drugi pa "naši"?
Ja, kaj ti zdaj ni jasno? :rolleyes:
Zanimivo res. Gosta v Studio City Fajonka in Tonin, kjer je slednji omenil 257 kratno menjavo kadrov od šarca, pa je fajonka nekaj vpletala politiko in tam se je točno videlo to kar praviš.... In zdaj vsi glavni mediji poročajo o menjavah (s pridevniki, ki se uporabljajo najmanj za verske pokole v aziji), ko pa je stvar obrnjena, pa je na voljo novatv, ki je baje nihče ne gleda, kaka demokracija.si in kak e-maribor.
Danes pa stopijo skupaj ama vsi na easymoney prisesani vlačilci v državi in raja to vidi in vzgoja ljudi že deluje. V poštenem svetu bi glavni medij bi razdeljen pravično in glavni odgovorni ljudje v hiši neopredeljeni, kar pa bi lahko kar Sova raziskala. Ja, tak na hard je najbolj pošteno.

• Všeč mi je
Reactions: cappy

Denis

Guru
22. jul 2007
22.337
2.001
113
Predvsem je problem, ker janša nima kvalitetih kadrov, ki bi profesionalno vodili vse te inštitucije, ki jih sedaj minirajo. Zato pa dobimo potem priležnico prvega davčnega utajalca v sloveniji za direktorja NPU :bonk:
Od kod tole? Kdo pa oceni, kaj je profi vodenje inštitucije? Je zdaj profi vodena? Se ti zdi? Če si pošten, napiši grajo tudi, ko ga tvoji poserjejo, če pa tega ne zmoreš, pa se vsaj zadrži.

• Všeč mi je
Reactions: cappy

ynos

Vremenko
18. jul 2007
21.452
774
113
davorinm.wordpress.com
Jaz šele zdaj vidim dejansko pristransko poročanje večine medijev. Prej sem si mislil, da desnica jamra, sedaj pa vidim, da je res. :oops1:Prav mediji so največja gniloba in največji pokvarjenci v tej Sloveniji. Slovenija bi rabila bolj uravnotežen medijski prostor, da bi lahko dobila kolikor toliko realno sliko.

2. okt 2007
1.730
687
113
torej hočej greznično poročanje kot na Nori24?

Kljub pristranskosti RTV, so poročali o okužbi Logarja in sprehajanju Šarca med čakanjem na rezultate testa. Nora24 Logarja niti z L. ni omenila, o Šarcu pa so se razpisali (pa teh primerov je več). Je pa res, da je RTV kot JU bolj nagnjena v levo, še posebej sedaj, ko jih PV napada preko twiterja.
S prevzemom RTV s strani SDS, bodo vse "slabe" novice o trenutni vladi odpadle, kar pa tudi ni O.K.

A hočemo, da bodo vsi mediji kot Nora24, in njihov stil poročanja :bonk:

• Všeč mi je
Reactions: dune

Denis

Guru
22. jul 2007
22.337
2.001
113
Sploh ne. Samo naj se poroca o grehih obeh strani, pa basta. Pozar bi moral bit v rtv, brez heca. Dnar se itak tala, boljse imet nekoga, ki ga lahko (tako pravite) kupita obe strani, kot samo ena.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
Osebje foruma
23. jul 2008
33.396
2.584
113
Jaz šele zdaj vidim dejansko pristransko poročanje večine medijev. Prej sem si mislil, da desnica jamra, sedaj pa vidim, da je res. :oops1:Prav mediji so največja gniloba in največji pokvarjenci v tej Sloveniji. Slovenija bi rabila bolj uravnotežen medijski prostor, da bi lahko dobila kolikor toliko realno sliko.

Ja....bravooo :aplauz:  Točno to je imel ynos v mislih... :bonk:

Ni čudno da smo kjer smo če pa še brat ne znamo in se posledično ne razumemo...

• Všeč mi je
Reactions: tomi

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Od kod tole? Kdo pa oceni, kaj je profi vodenje inštitucije? Je zdaj profi vodena? Se ti zdi? Če si pošten, napiši grajo tudi, ko ga tvoji poserjejo, če pa tega ne zmoreš, pa se vsaj zadrži.
Nekdo, ki ima reference In izkušnje. Sej vem, da je v sloveniji to utopično pričakovati. Na naj gre za leve ali desne. Zato bi morali politiko odstraniti iz enačbe pri kadrovanju.

Vedno sem bl kritičen. Tudi ko je SD plenil v TEŠ6. Samo če je nova 24 to kar si SDS predstavlja kot uravnoteženo novinarstvo, se nam slabo piše.

Denis

Guru
22. jul 2007
22.337
2.001
113
Novatv je IMO malo agresivnejsa protiutez vsem ostalim...ki pa itak nima prevelike vrednosti v nasem medijskem prostoru. Nihce, ki je kadarkoli bil clan katerekoli stranke, ne bi smel delat pri glavnem mediju, ker ne more bit neopredeljen.

cappy

Guru
8. apr 2010
5.063
2.133
113
pozabljate da je nova24 posledica ne vzrok.

takšno poročanje ni od včeraj samo zaznali se ga ni tako zelo očitno.

in šlo bo še konkretno na slabše, razlog pa v veliki večini lahko jemljemo zaradi glavnih MSMjev ki tudi v takšni krizi kot je sedaj ne znajo vsaj približno dostojno poročat. na koncu bo pa jokanje zaradi "orbanizacije".

• Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
16.107
988
113
Če bi RTV vsaj približno uravnoteženo poročal, potem ne bi bilo potrebe po Nova24. Že pri povzetkih dogajanja v Državnem zboru (razen na tretjem programu) vidiš, da se ne poroča o tem, kaj so sploh sprejemali, temveč pokažejo incidente in kako se poslanci ukvarjajo sami s seboj.

Da o tem, da RTV ne najde proste ekipe za pokrivanje uradno prijavljenega dogodka z organiziranim varovanjem, medtem ko pokriva vseh 25+ neprijavljenih petkovih dogodkov, protest parih ljudi na bencinski črpalki, pet ljudi pred vhodom Državnega zbora, niti ne govorim.

Rezultat tega je, da so mediji popolnoma izgubili zaupanje.

komu zaupate.jpg

Demz

Guru
15. avg 2010
12.516
2.515
113
Rezultat temu je, da je denar bolj pomemben od resničnosti stanja. Če je obveščevalna firma plačana iz proračuna, mora predvsem poročati o dejanskih težavah / uspehih, ne pa zgolj rumeni trač, ki dokazano dviguje promet na računu.

Pri nas se gremo predvsem senzacionalizem, ker se to dobro prodaja. Če Jelinčič zakriči : "V Maribor ne smem, v Sarajevo pa lahko" - je to novica ki se bo prodala. Če pa napišejo, da Francka na blagajni ni imela dovolj denarja za plačat 20 dek salame, se pa ne bo prodalo, ker ... (si je kar sama kriva, če ne zasluži dovolj :sprasujemse: ).

Bljak.

ynos

Vremenko
18. jul 2007
21.452
774
113
davorinm.wordpress.com

Kljub pristranskosti RTV, so poročali o okužbi Logarja in sprehajanju Šarca med čakanjem na rezultate testa. Nora24 Logarja niti z L. ni omenila, o Šarcu pa so se razpisali (pa teh primerov je več). Je pa res, da je RTV kot JU bolj nagnjena v levo, še posebej sedaj, ko jih PV napada preko twiterja.
S prevzemom RTV s strani SDS, bodo vse "slabe" novice o trenutni vladi odpadle, kar pa tudi ni O.K.

NA POP TV je bil Logar glavna novica v prime TIME na TV-ju par dni. Šarca na TV niti omenili niso, na spletu je bil 1 uro v novici nekje višje, potem pa so ga pomaknili na dno strani. Na RTV SLO, pa na spletu ni bil omenjen večji del dneva, potem so dodali novico z naslovom, da je Šarec sam priznal, da je kršil bla bla... Kot da bi se sam odločil in stopil pred medije in priznal. Če šlo za Tonina bi pisalo "TONIN ZASAČEN PRI KRŠENJU..". In to mi gre na bruhanje. Ne morem zaupati ničemur kar mediji dajo ven. :obesise:

• Všeč mi je
Reactions: Fadil and Gavran

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.254
1.986
113
Nova24 zame ni kredibilen medij. So pač skrajno desno, tako kot je skrajno levo recimo Mladina.

Kot dober primer "desnega" medija bi v času od prevzema izpostavil Siol. Pa niti ne gre za izrazito "desno" poročanje, samo poroča se o vsem in malo bolj nevtralno, kot recimo na 24ur. RtvSlo se meni niti ne zdi tako hudo, razen par malo bolj ekstremnih primerov, ki izrazito pljuvajo čez vlado (kot recimo Mojca Pašek Šetinc.

Žalostno mi je, ko recimo recimo poslušam novinarsko konferenco, in vidim da je bila recimo novinarka kanala A kar razočrana, ko so ji na vprašanje (ki ga postavijo parkrat na vsaki konferenci) ali imajo dovolj opreme, iz vseh institucij odgovarjajo da ja, imajo dovolj vsega. Mrhovinarji pa že napol napisane članke o tem, da vlada v pol leta ni naredila nič.

2. okt 2007
1.730
687
113
Če danes odpreš portal Nova24TV je samo hvaljenje vlade, to je huje kot KCTV v S. Koreji. Pa vmes totalna diskreditacija oz. dobesedni linč s slikami nasprotnikov.

Če je to nek medij za 21. stoletje in "edini v resnici", potem pa nam res ni pomoči.