Zakaj bojler žvižga in tuli?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pred enim tednom nam je crknil bojler. Natančneje, grelec je izdihnil. Mojster je odvil stari grelec, spraskal za en škaf vodnega kamna iz bojlerja in vstavil nov grelec.
Problem je sedaj, ker bojler kar tuli, žvižga, piska in ne vem kaj še. Skratka tako je glasen, kot da bi hotel eksplodirati.
S starim grelcem je bil praktično neslišen. Se sploh da to kaj porihtat, da bo znosno?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Oglaša se kadar grelec pač dela. Voda pa ne teče. Vse je tiho, samo bojler hoče eksplodirati
smile-1.gif
))
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
V enem tednu najbrž ne, če so teden dni nazaj zamenjali grelec. Bo prej kaj drugega...
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Voda v stiku z novim grelcem zavre in so štime...
Morda ti je mojster vgradil močnejši grelec od originalnega. Bo čez nekaj časa nehalo, ko se bo grelec prevlekel s plastjo vodnega kamna. Kake dva - tri mesece.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ne, ne, grelec je popolnoma enak. 2000W moči. A ima sploh smisel moriti mojstra s tem? Ker če bom čakal nekaj mesecev, da se grelec obloži s kamnom in bo piskanje še vedno prisotno, me mojster sploh več ne bo jemal resno.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ko dela grelec, se voda razteza in teče nazaj čez ventil, v katerega je prišel odpadni kamen s starega grelca. Venti se itak menja z bojlerjem in/ali pri vsakem servisu. Tuli ventil, ki pušča in nič drugega.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ker nisem ravno vodovodar. O katerem ventilu je govora? A o tistem, s katerim sem zaprl dotok vode v bojler, preden ga je mojster odprl?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
mogoče je termostat crknil ali pa napačno nastavljen pa se preveč greje. je pa še možnost, da je v bojlerju zrak in se tudi zrak pregreje ali pa grelec malo iz vode gleda...
meni se sicer neko šumenje v bojlerju ne zdi nič posebnega, ker ko se voda segreje na neko določeno temp se začnejo ob grelcu izločati plini ki so raztopljeni v vodi in to tudi povzroča določen šum, pisk..
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ja, ja. Saj normalno da malenkost šumi, ko se voda greje. Tako kot je pred menjavo grelca. Ampak sedaj je pa to res obupno. Kako pa odzračit, če je zrak noter?