Zajo bunde

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Eno njihovo puhovko ima sin. Bi moral pogledati, če je kateri od teh dveh modelov. Predvidevam, da je z njo že bil čez 5000 metrov visoko.
Pri nas precej kupujemo pri Zajo in smo zadovoljni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damjanko

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Imam za omaro njihove robe, pa še kup druge. Puhovka od Rab-a in od Zaja je razlika samo v ceni. Z Zajom zelo zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Mix puha in plastike… ni bolje čisti Puh/perje?
Puh je dober, če ni vlage, če je vlaga jo povleče nase, za naše podnebje ko je več vlage ni najbolj primeren,
sedaj pa prvič vidim kombinacijo puha in primalofta, za vlago je ta bolj primeren, je pa manj kompakten,
sploh za alpinistične puhice, katero želiš čim bolj stisnit...

V opisu piše, da je primaloft na vlagi bolj izpostavljenih mestih, drugje pa je puh... zanimivo,
kmalu bom moral menjati svojo puhico in se mi tole dobro sliši...
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
Se strinjam, puh samo ce je suho in hladno podnebje. Imal davno Joutsen. Cena poper. Po 2 letih sla v recikel...ga ni pranja oz ciscenja da bi zadeva sluzila namenu toplote.... Eden vecjih fail nakupov v zivljenju.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
Kaj točno se je zgodilo po dveh letih?
Ker je treba zadevo ocisti- oprati ene 2-3×/sezono zaradi tega in onega tiste notranji sivi ki drzijo plasti puha raztrgajo oz popustijo. Posledicno se puh seseda in spolzi nizje. Na koncu imas slauf okoli riti, v prsnem kosu pa praznino. Ni sans poravnat porazdelitev puh v prvotno obliko. Povrh tega zunanja tkanina dokaj tanka in premalo impregnirana od zunaj. Pravim za omenjeno znamko.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Očitno je to problem slabe kakovosti šivov/bunde in ne težava zaradi puha.
Imajo pa čistilnice "sistem" kako puh porazdelijo po "žepkih", seveda če ni vse okoli bokov.
Meni so enkrat stresali, enkrat pa s pihanjem, ko sem najprej sam naredil kup "tenis žogic" po bundi. ;)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Sam prisegam na puh. Da je puhica kot nova po 10. letih, je pomembno kako jo peremo, še bolj kako jo sušimo. Spalke in bunde se suši v sušilcu, s teniškimi žogicami, da med sušenjem razbijajo kepe puha.
V omari imam in je občasno še vedno v uporabi, 25 let stara North face puhica. Dve leti pa tudi uporabljam Dynafitovo.
Dobre, kvalitetne in lahke puhaste bunde, so bile vedno drage oz. dražje od bund z umetnimi polnili. In teh umetnih, se ne da zložiti tako na majhno, kot puhastih, kar pa je pomembno za gornike.
Zajo bunde in ostala njihova roba, je odlična za to kar ponujajo, kvaliteta-cena.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.150
291
83
Verjamem da obstaja razlika v tehnologiji izdelave puhovk( iz cistega gosjega puha) za sportno rabo in modno rabo( znamka v mojem primeru).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz imam drugo leto eno Mont puhovko (90/10), pa jo se nisem pral, je brez vonja. Če bi jo moral, bi zagotovo odnesel k v čistilnico.

Sicer pa je kot nova, nosim pa jo celo zimsko sezono kot everyday in za v hrib med 5 in 15 stopinj (lahka tanka puhovka).

Za pod 5 dam za športanje se čez en sloj tanek cez, da bolje ujame toploto, za everyday pa imam drugo bolj orng puhovko od Montane s 750 polnila 90/10, tisto pa lepo greje tudi v minus. Kar je meni prednost naravnega puha je, da lepo regulira toploto. Ko greš nekam na toplo (npr trgovina, avto), ne zakuhaš kot pri umetnih. Ko si na mrazu lepo greje ampak ne švicaš. Dodatno se vonj bolje regulira… imam se en brezrokavnik puhovko, nosim pomlad in jesen.

Kar se tiče ostalih zadev (stumfi, kapa, rokavice) pa tudi naravno volna, sploh merino je zakon. Tudi pohodna majica. Kar mi se manjka je kak dober volneni pulover, ki ne bi pikal in bi bil tudi za šiht. To pa še iščem.

Kovtr imam zimski merino volna + kašmir, za toplejše dni pa svilo. Oboje naravno. Vglavnem prisegam na naravne materiale in priporočam ostalim.

Je pa res, da sparam na drugih receh. Majice, hlace itd… razni Primarki in podobno mi je good enough. Važno, da je naraven material, da niso poliestri.