Zagreb pred novim letom

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ce nalozim druzino v avto in se odpeljemo v zagreb, kaksen plan svetujete.
Sli bi zjutraj,vracali bi se zvecer.
Razmisljal sem da bi sel z vlakom, pa ne vem ce se mi ljubi hecat z njim, pa travmaj....
Kako je s parkirisci po zagrebu?

ZOO bo zagotovo,
Kaj si je treba se ogledat.
Kje pustiti avto ce bi sli proti veceru v center?
Otroka sta ze osnovnosolca, tako da nekaj km pes ne bi smela biti tezava.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vlak te pripelje 100m od začetka "božičnega dogajanja", tramvaji so med vikendom bojda zastonj (v tem času), tako da vlak niti ni tako slaba odločitev.

Mi smo avto po pol ure kroženja parkirali "tam nekje" na javnih parkiriščih, ki so bila že brezplačna (pozna ura).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Glavna železniška postaja je par metrov od drsališča in tramvaja. Parkirišča se sicer najdejo a je po moje vsekakor lažje z vlakom. Tramvaj te pripelje praktično do vsega kar si je vredno ogledati v enem dnevu, tudi do živalskega vrta (tudi tam je parkirišče). Sam sem sicer enkrat, parkiral npr. tukaj: https://www.google.com/maps/place/P...a2edd1e9edf2ba7!8m2!3d45.7978385!4d15.9588513 in imaš malo stran že tramvaj, ali pa zraven Lisinskega je tudi precej veliko parkirišče in greš peš pod železnico skozi na drugo stran, tam pa naprej čisto po želji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Vidim da se karte vmaprej kupujejo. A za vsako vožnjo kupiš posebej karto, ali lahko kupiš dnevno in se potem po mili volji voziš.
http://www.zet.hr/cijene-prodaja-i-placanje/prodajna-mjesta-zet-a/58
A tisti obrazci ma dni so tudi za dnevne karte oziroma za eno.voznjo.
Nisem se našel da bi tramvaj.vozil.zastonj
.
Sicer pa je med ZP in ZOO cca 4km kar bi nekako tudi morali prehoditi.
Bo vsaj mir ob povratku na vlaku. Drsališče.me ne zanima. Ko bo.mraz, ga bom.imel pred nosom na Savi.
Bi pa šel v zoo, ker ima več za pokazat kot ljubljanski, cena pa je tudi precej nizja.od.Lj.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
V trafikah Tisak lahko kupiš Vrijednostnu kartu ZET. Napolniš za 4 dnevne karte (30 kun vsaka), stopiš v tramvaj, približaš, kupiš 4 dnevne karte in se voziš cel dan kamor ti paše. Sicer pa, kot je videti, glede na to, da je za vikend v adventu zastonj ti tudi ta težava odpade. Obisk vsekakor priporočam, saj je mesto v času adventa izjemno lepo oz. je eno najlepših v EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Zdaj mi pa se reci, da imajo P+R sistem.
Čeprav vlak ni nesramno drag za 2+2, si pa vezan na uro, pa pol ure imam "nazaj" do Lj, ali pa se malo več do zidanega mosta (ce tam sploh lahko vstopis)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Nekaj telegrafskih.
Lisinski. Ima tramvajn (!) do Bana Jelačiča?
V primeru parkinga pri Lisinskem, je podhod pod progo - kje - samo za pešce, ali se uporabi tisti, ki ima cesto?
Dogajanje je - severno od postaje, trg Bana in severno od Bana Jelačiča (stari grad?)?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Linija 13 ima pot do Bana Josipa Jelačiča. Podhod je samo za pešce, greš mimo Mcdonaldsa in avtobusne in direkt v podhod. Dogajanje je vse od Železniške (drsališče) do B.J.J. Ne vem kako je v Gornjem gradu ampak predvidevam, da bi tudi tam znalo biti kaj.

Realno boš iz parkirišča pri Lisinskem sicer prej peš pri tramvaju ob železniški kot pa, da se dejansko s tramvajem pelješ okrog. Poišči si karto tramvajev v Zagrebu na googlu.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Parking!
Lokacija (Tuškanac)? Tistih 10-15min do dogajanja mi nič ne pomeni.
Plačilo z kartico?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Mi smo lani parkirali pred Velesajmom (zastonj), tam ustavi tramvaj številka 14, ki te pelje direktno na trg Bana Jelačića. Ker smo bili med vikendom, je bil tudi tramvaj zastonj.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
OK!!
Pa jest bo tud treba. Do 40€, pe ne pizze ali roštilja.
Če bo kaj domačga toliko bolj.