Zadnji pogon v snegu

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Tudi jaz sam šment ko ga ni bilo tam :bonk:No zdaj je :D

Evo:
Malo izkušenj z RWD na snegu pa že imam - lani sem recimo na krim pospravil Hiluxa brez zimskih gum (je mel samo une krampe, ki so za sneg hudo bedni, ker nimajo nobenih lamel), samo z RWD, nenaloženega. Skratka, dokler se avto premika, z RWD ni problema (če voznik ve, kaj dela), Ko je treba speljat, sploh na klancu, pa zna biti (enkrat sem se s Hiluxom moral spustiti nekaj 10 metrov nazaj, da je spelja, z prižganim 4x4 bi šlo brez tega) problem, ja. Kaka nagnjena parkirišča so najhujša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A je pogledal kdo sploh ta filmček od Hanzija...sredi mesta!!!! od 1:40 naprej. Pa ima tip zimske gume... Prednje gume so prav na čistem in brez kakršnegakoli upora!!!

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Zadnji pogon z LSD, z dobrimi zimskimi gumami po snegu BP. Ko se zahoče pa tudi FunFun. 2 leti nazaj smo se vozili po pohorju in je kolega z fwd imel precej več težav kot jaz z rwd.
Sicer pa, ko se rwd ustavi, vklopim še prednji pogon :cool:
btw, je že prakticiral kdo praznjenje pnevmatik na spodnjo mejo, če kje obtičiš? Mene je to že večkrat rešilo ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz redno spuščam gume na terenu. Na tekmah v kombinaciji z beadlock feltno celo na 0.5 bar. Razlika je nenormalna..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
To ful pride v poštevz osebnimi avti ja. Ko se ustavijo itak zaradi tega ker že po tleh vlečejo.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
ford fiesta z 1.5 bara spredaj in 3 bare zadaj je bila en najhitrejsih in najbolj zabavnih avtov na krimu :)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zadnja kolesa se nikol niso peljala po kolesnicah prvih
Pust jim veselje no. Ta teden imajo otroci pocitnice in ce snega ni naj se vsaj tle igrajo kdo je mocnejsi. Podobno, ce beres bmw forum kot alter se vprasas, ce niso bmw izumili v kanadi ali skandinaviji ker so rabili ultimativno zimsko vozilo. Ce imas x drive se lahko pa po marsu vozis.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.313
113
Daj prosim nalepi kak hillclimb s fiesto ali še bolje spust. Se spomnim, da sem pred leti to že gledal, ko si bil s tistim jajčkom v družbi imprez itd.
Sem že iskal na YT a brez uspeha, tnx :nazdravje:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi